SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztanga jednak zabija szybkość?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SIŁA STATYCZNA TO PODSTAWA DLA SIŁY DYNAMICZNEJ...



Adamek o tym widocznie nie wie...

...jakoś sobie radzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Pitolicie od rzeczy.
Siłownia nie spowalnia jeśli będziesz odpowiednio ćwiczył. Jeśli będziesz się ukierunkowywał na siłowni np na trójbój, to będziesz chodził jak robot, będziesz spięty i nie będziesz mógł się "płynnie" poruszać. Wiem po sobie.
Mylicie pojęcia siły dynamicznej z szybkością.

Zmieniony przez - bokser7393 w dniu 2010-02-25 11:30:58

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
No to przecież cały czas powtarzam,że siłownia spowalnia jak nie umiesz na niej trenować,ale powinna być ona dodatkiem do boksu,a nie na odwrót.

Zgadzam się,ze trójboiśći i inni są dynamiczni,ale robia oni jeszcze multum ćwiczeń na małych obciażenaich...By dźwigać te ciężkie.Poza tym tak jak mówił bokser dynamiczni w podrzucaniu sztangi,a w poruszaniu na ringu czy gdzie indziej roboty.

Jednym słowem tak jak mówił kondek,ale tylko dodatkowo.

Poza tym każdy człowiek ma inne predyspozycje i niektórym osob ten trening moze przeszkadzać.

Jason Estrada wogóle nie trenuje z cieżarami albo niewiele.Gdyby zaczął trenować straciłby swój najwiekszy atut czyli szybkosć,ma watę w łapach,a dzieki treningowi na dynamike cios by mu sie nie zwiększył o wiele(nie ma siły ciosu wrodzonej) i by stał sie słabym bokserem.Jego najwiekszy atut,to szybkość,ale nie ma dobrego ciosu.

Jego trening składa sie z samych ćwiczeń bokserskich i na szybkość.Cieżary,by go spowolniły.

Dynamika w boksie i szybkość,to dwie inne rzeczy!

http://ukpw.o11.pl/strona/modules.php?name=News&file=article&sid=9#sekcja1





Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 12:38:39

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 12:39:44

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 12:44:47

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 13:00:57

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 13:09:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
a tak na marginesie to kiedyś widziałem na YT trening Adamka na siłowni,jak komuś się chce to niech poszuka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2762


też znalazłem

"Wylewając pot na treningu, oszczędzasz krew w czasie walki"
"On the street nobody can hear you tap out"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadzam się z teorią że mikrourazy przeszkadzają w treningu sw ,tylko czy mówiąc mikrourazy masz na myśli zakwasy? Dla mnie to duży kłopot budowanie masy i siły bez zakwasów (w sumie po każdym treningu na siłowni się przez tydzień utrzymują) miałem z tym duży problem mimo rozciągania i odżywek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Tylko mam pytanie na jakich ciężarach on trenuje czy to maks ?No pewnie,ze nie.

Ćwiczenia plyometryczne jak sama nazwa wskazuje,to ćwiczenia zupełnie inne niż ćwiczenia statyczne z obciążeniem.

Ćwiczenia statyczne,to takie w której całe ciało stoi bezwładnie a pracuje sama ręka pakowanie hantalami bicepsa(biceps).Te ćwiczenia powinno sie stosować na minimalnych obciażeniach takich jak Adamek.

Ćwiczenie plyometryczne maja za zadanie ćwiczyc ekplozywnosć ciała ino jasne jak bedzesz robił różne wyskoki to siłą nóg sie zwiększy i taki podbródkowy zyska na mocy.Ćwiczenia te są wykonywane całym ciałem.

Przysiady można wykonywać z maksymalnym cieżarem,bo tu całe ciało ćwiczy dynamike,a nie sama ręka i też 1-4 powtórzenia.Mie wiecej,bo cie spowolni,ale można inaczej układać jeszcze powtóezenia typu od 8 do 12.I to nie są tzw. ćwiczenia z cieżarami statyczne gdzie tylko sama ręka pracuje.

Do tego tak jak mówiłem podnosimy 40 % swojego maksa jak Adamek przysiady z ta sztangą.

Wyciskanie na klatę to ćwiczenie statyczne,bo cialo nie jest w ruchu,a same ręce ,klatka i pare rzeczy pracują.

Chcesz wytrenować grom w łapie ?

Trenuj najwięcej z piłką lekarską o wadze od 4 do 10 kg

Trenuj troche mniej dynamicznie z 40 % cieżarami swojego maksa,ale tylko ćwiczenia całym cialem(przysiady,martwe ciągi)

I najrzadziej,ale trenuj na maks na obciażeniach dynamicznie przysiady,zeby to wszystko zgrać.

Jako zapełniacz czsasu traktuj ćwiczenia na siłowni statycznie i to juz wogóle ogranicz.

Jeśli chcesz mieć szybkosć bez siły to trenuj tylko tak

https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_na_szybkosć_ciosów-t567584.html

Jesli ktoś chce być tylko szybki,to ćwiczenia na dynamikego spowolnią



Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 19:08:31

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 19:15:05

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-02-25 19:30:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia statyczne,to takie w której całe ciało stoi bezwładnie a pracuje sama ręka pakowanie hantalami bicepsa(biceps)...

Według mnie ćwiczenia statyczne, jak sama nazwa wskazuje, to ćwiczenia wykonywane przy powolnym ruchu lub jego braku. Np. biorę bardzo duży ciężar na klatę i utrzymuję sztangę w bezruchu. Mięśnie są napięte i jest to bodziec do przyrostu masy mięśniowej.
Jeżeli wykonuję takie samo ćwiczenie, zostańmy przy wyciskaniu na klatę, z małym ciężarem i ruchy wykonywane są szybko, jest to ćwiczenie dynamiczne.
Istotą jest szybkość ruchu a nie to ile partii mięśniowych jest zaangażowane.

Oczywiście mogę się mylić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21651
Ale mi chodzi o nie same ćwiczenia statyczne,które maja taką nazwę,ale o ćwiczenia z cieżarami gdzie ciało jest statyczne w bezruchu jak wyciskanie na klatę na ławeczce itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
w sumie z tymi małymi ciężarami to racja kiedyś nie zdawałem sobie z tego sprawy ale do rzeczy zainteresowałem się siłą mojego kolegi który jest silny(dynamika)ale z siłką nie ma nic wspólnego ani żadne sporty walki.Ma niezłą dynamikę w łapce można to zauważyć w różnych momentach życiowych np wiele razy trzaśnie kogoś w ramie jak ktoś go w kurzy to widać tą moc albo na serwach jak w siatę gramy jak ******cznie w piłkę to huk a piłka leci z niezwykłą szybkością albo dziś kazałem mu by podrzucił piłkę od siatki i z pieści ją walnął kurka jak walnął to dynamika i moc normalnie zdecydowanie niezła dynamika ale na siłce to on ledwo pięćdziesiąt kilogramów wyciśnie w ogóle z siłownia ma mało styczności ba można rzecz że w ogóle,,,ale jak się go spytałem czy w gospodarstwie ostatnio nie pracował młotem,siekierą czy czymś takim to odpowiedz zaskakująca otóż 'rozbijał' drzewo 10kg młotem i jakieś tam ćwiczenia gospodarskie widać na tym przykładzie że bez siłki też można sobie popracować na dynamiką i rzeczywiście duże ciężary nie są potrzebne tak bardzo by poprawić dynamikę
Cezi1987 wielki sog dla Ciebie uświadomiłeś mi coś ważnego

Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2010-03-17 22:43:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki MT/Kickboxingu - kilka pytań

Następny temat

Początki w boksowaniu...

WHEY premium