SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2916844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja uważam tak samo jak Solaros. Pomijajac lydki, przedramiona to jesli jakies partie odstaja to wynika to ze zlej techniki, przykorczow, przetrenowywania partii czy zbyt slabego jej zaangazowania (wlasnie przez zla technike). Nawet jak ktos ma ch**owe przyczepy itp. to ta partia powinna normalnie rosnac, wiadomo ze nie bedzie dominowac wizualalnie wlasnie przez to ze nie ma tego fajnego ksztaltu, ale nie powinna byc 2x mniejsza.
Mi przy plecach tez sporo pomogly haki zeby wylaczyc z pracy rece, wiec polecam. No i oczywiscie poprawa mobilnosci


Zmieniony przez - wiktor.grybos w dniu 5/15/2017 11:35:12 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ale ja dokładnie myślę tak samo . Na pewno przez ostatnie 2 lata poprawiłem technikę, bo czucie mięśni w czasie pracy jest znacznie lepsze. Aczkolwiek jak widać coś innego mnie blokuje.

Co do pleców, to praktycznie całkowicie wyeliminowałem pracę bicepsów i nie czuję ich ani trochę. Ja Wiciu często stosuję paski, bo właśnie mam wtedy znacznie lepsze czucie i ciężar ciągnę nadgarstkami, a nie palcami.
Problemem jest też te, że w tym sezonie tak na prawdę nie miałem kiedy zrobić masy, żeby coś poprawić. A w poprzednim poprawiłem sporo, więc gdzieś tam jest światełko w tunelu.

Co nie znaczy, że nie mam problemów z przykurczami, bo na pewno mam. No i właśnie problem jest ze znalezieniem ogarniętego fizjo, o do tej pory nie udało mi się. Zresztą klatka i tak w tym momencie zeszła u mnie na drugi plan. Najważniejsze jest poradzić sobie z bólem nad pośladki i drętwiejącą nogą. I pod tym kontem zaliczyłem już XX wizyt i nic to nie dało, więc szukam dalej fizjoterapeuty, który ogarnie mój rezonans. A po tym dopiero zajmę się klatką.

Dzięki Wam za sugestie

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
a ta gira drętwieje Ci przy jakimś charakterystycznym ruchu? Mi nieraz też taki jakby prąd przechodzi na zewnętrznej częsci czwórek, praktycznie od okolic biodra po kolano, jednak plegar mnie nie boli, a fizjo powiedział, że jakby od kręgosłupa szło to również w jakimś odcinku pleców bym czuł dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Jak stoję dłużej, niż 5 minut. I ból nie jest z kręgosłupa, a znad pośladka. Ale pochodzi to zapewne od kręgosłupa. Bo mam te opony pouciskane.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
15.05.17

Trening
Nogi + łydki:

1. Uginanie nóg siedząc - 15x110kg; 12x130kg; 5x5 x140kg; 5x5 x140kg cluster set
2. Wyciskanie suwnicy - 20x120kg; 15x160kg; 12x200kg; 5x5 x260kg cluster set
3. Wyprosty nóg zrotowanych do wewnątrz - 15x17,5kg; 15x17,5kg; 15x12,5kg
4. Wyprosty nóg zrotowanych na zewnątrz - 15x12,5kg; 15x12,5kg; 15x12,5kg
5. Odpychanie się od platformy jednonóż - 12x4szt.; 12x5szt.; 12x5szt.
6. Wykroki chodzone - 15x15kg; 15x12,5kg; 13x12,5kg powtórzeń na każdą nogę

7. Wspięcia siedząc - 4x MAX
8. Wspięcia stojąc na hammerze - 4x MAX

Na koniec 20 min cardio.
Popołudniu 20 min cardio.




Pierwszy nowy trening nóg. Zdecydowanie lajtowy bez siadów czy innych ciężkich ćwiczeń. Będę musiał kolejnym razem dorzucić obciążenia w wypychaniu suwnicy, bo inaczej chyba nie poczuję tego treningu, a tam był spory zapas.
Od dzisiaj zwiększam też cardio do 40 minut, dlatego będę to rozbijał na 2 razy. Połowa po treningu i połowa popołudniu.


Dieta - MC:
TRENING

1. Omlet jaglano-ryżowy z jabłkami i polewą z FitWhey Whey Protein 100 Concentrate .


2. Kurczak z ryżem, warzywami i oliwą.


3. Udka z kurczaka z warzywami i awokado.


4. Omlet z udkami kurczaka i warzywami.


5. Omlet białkowy nadziany kazeiną ze śmietanką kokosową i masłem z nerkowców.


6. Szejk lodowy z FitWhey Whey Protein 100 Concentrate , wafle ryżowe z masłem z nerkowców.


Dzisiaj zamówiłem też Sanprobi IBS oraz Iberogast. Może to mi trochę pomoże. Jem teraz betainę z pepsyną i dodatkami i nie czuję żadnej różnicy, a kosztuje kupę kasy.


Suplementacja:
FitWhey Vitamine C - 3x1 tabs do posiłków
FitWhey BCAA - 15g rozpuszczone w czasie treningu
FitWhey Magnesium+B6 - 2 tabs po treningu i 2 tabs w połowie dnia
FitWhey ZMA+B6 - 3 tabs przed snem
FitWhey Whey Protein 100 Concetrate - wg braków w diecie

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15855 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 887097
Jak Ci to nie pomoże to zerknij sobie jeszcze w wolnej chwili na preparat Para Farm - bez pasożytów
Miałem podobny problem do Ciebie zrobiłem sobie kurację z tego preparatu (trwa 7 dni i potem trzeba zrobić przerwę) po tym wrzuciłem sobie całe opakowanie Vivomixxu no i póki co jest spokój od dłuższego czasu a lecą tylko probiotyki ze swansona te 14 czy 15 szczepowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
O dzięki, na pewno sprawdzę po tych co teraz zamówiłem.
Brałeś ten w tabsach czy w kroplach?

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15855 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 887097
Ten w kroplach zdecydowanie lepiej wychodzi cenowo i jakościowo i dodawałem to do soku albo herbaty bo w smaku typowo gorzki ziołowy smak no ale sprawdził się tak jak mówię
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ok, będę pamiętał. Dzięki.
Tymczasem odebrałem właśnie Sanprobi IBS i zobaczymy czy coś to pomoże.


16.05.17

Trening
Klatka + brzuch:

1. Butterfly - 15x33kg; 12x40kg; 5x5 x47kg cluster set
2. Wyciskanie na Smith’ie na skosie górnym - 15x40kg; 10x50kg; 5x5 x50kg; 5x5 x45kg cluster set
3. Fly press - 10x15kg; 10x20kg; 10x17,5kg; 10x17,5kg
4. Dipsy z obciążeniem - 12x15kg; 10x15kg; 8x15kg
5. Rozpiętki na bramie przed czoło - 12x5szt.; 12x5szt.; 12x4szt.
6. Rozpiętki na bramie przed brzuch - 12x5szt; 12x4sz.; 12x4szt.

7. Spięcia na hammerze - 4x MAX
8. Spięcia na hammerze z linkami - 4x MAX

Popołudniu 40 min cardio.




I kolejny nowy trening, dzisiaj poszła klatka.
Muszę szczerze przyznać, że po pierwszym ćwiczeniu miałem dość . Rozpiętki na butterfly’u wykonane możliwie technicznie z rozwalającym na koniec cluster setem. Nie przewidziałem aż takiego dojechania klatki, wiec na Smith’ie porwałem się na za duży ciężar i na kolejnym treningu będę musiał zjechać w dół.
Kolejnym ćwiczeniem było fly press, które wykonywałem pierwszy raz w życiu i będę musiał dopracować technikę. Myślę, że trochę mocniej zginając ręce w łokciach będę mógł zaatakować większy ciężar.
Na koniec 2 rodzaje rozpiętek, jako wisienka na torcie.


Dieta - LC:
TRENING

1. Omlet jaglano-ryżowy z jabłkami i polewą z FitWhey Whey Protein 100 Concentrate .


2-3. Kurczak z awokado, nerkowcami i warzywami.


4. Stek z udźca wołowego z oliwkami, nerkowcami i warzywami.


5. Szakszuka.


6. Szejk lodowy z FitWhey Whey Protein 100 Concentrate z masłem z nerkowców i wiórkami kokosowymi.



Suplementacja:
FitWhey Vitamine C - 3x1 tabs do posiłków
FitWhey BCAA - 15g rozpuszczone w czasie treningu
FitWhey Magnesium+B6 - 2 tabs po treningu i 2 tabs w połowie dnia
FitWhey ZMA+B6 - 3 tabs przed snem
FitWhey Whey Protein 100 Concetrate - wg braków w diecie



Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2017-05-16 20:49:26

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
Tak tylko wtrące do tematu klatki. Może Ameryki nie odkryłem ale mi klatkę pomogły poprawić dwa ćwiczenia. Wl i dipsy, obydwa na jak największych ciezarach. Klatka się poprawia, może ma na to wpływ to że długo olewałem dipsy.
Ale zobacz np Lee priest, treningi mega techniczne, zero szarpania itd. Mimo to klatka w porównaniu do reszty słaba A np
johnny johnson szarpanie rzucanie itd A klatka super.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium