SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkoła a siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Witam.
Choć tytuł może sugerować, że nie mam jak połączyć szkoły z siłowni ze względu na czas to chodzi mi o czas zupełnie innego.
Otóż, ćwicze od paru miesięcy, z przerwami, teraz właśnie nastąpiła kolejna przerwa. Mam pewien problem. Chciałbym się zapytać, jak połączyć wychowanie fizyczne w szkole z siłownią ? Mam 17 lat i nie ukrywam, że kręci mnie trening siłowy, a uważam ( i wielu bliskich osób, których zdanie się dla mnie liczy ), że mam do tego predyspozycje, ze względu na łatwość łapania masy zarówno tej brudnej ( niestety ) jak i czystej. Ale przechodząc do rzeczy - chodzi mi oto, że w szkole na zajęciach jest wiele ćwiczeń, bieganie itd. ( lubie biegać, nawet bardzo, na zawody jeżdze regularnie ) a siłownia wiąże się np. z okresem masowania, a co za tym idzie w tym czasie moje osiągi w bieganiu byłyby o wiele gorsze, ponieważ nie biegałbym przez ten czas... I tu moje pytanie, jak to połączyć ? Jest jakiś magiczny sposób ? :D
Przepraszam za chaotyczną wypowiedź, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie co chce przekazać.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 351 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8404
+ polecam ten dziennik .https://www.sfd.pl/[BLOG]_aPAWEL__RUNNING_&_BODYBUILDING_NO_STEROIDS_-t1080372-s8.html#post3 

"...moim najlepszym rozwiązaniem na zakwasy na początku treningów było leczo z papryki i pomidorów z makaronem. Proteiny i witaminy z papryki i pomidorów oraz białko zawarte w makaronie skutecznie zmniejszy natężenie bólu już po dwóch tależach.."


http://www.sfd.pl/[BLOG]_gładkizab__dziennik-t1057470.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale co z czym połączyć? Bieganie za piłką po boisku i siłownię? To tak jakbyś się pytał, czy da się pogodzić trenowanie na siłowni i wchodzenie po schodach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Nie bieganie za piłką po boisku, tylko bieganie na zawodach - dlugie dystanse.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli chcesz być zawodowym biegaczem, to trenuj na siłowni tak, by Cię to nie ograniczało.
W innym wypadku nie ma nawet nad czym się zastanawiać.Ćwicz, co lubisz i sie nie przejmuj.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Właśnie z bieganiem i siłownia mam taki problem, że nie potrafie wybrać między jednym a drugim, bo na dłuższą metę obydwa się wykluczają.. To śmiesznie brzmi, ale już od dłuższego czasu myślę na czym się bardziej skupić i co sprawia mi większą radość, jednak od jakiegoś czasu zauważyłem, że to siłownia sprawia mi większą radość, a poza tym nie ukrywam, że zdecydowanie wolę być ,,duży" niż ,,mały" :D Dzięki chłopaki za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale obie te aktywności się nie wykluczają.Można robić postępy na siłowni i biegać do woli.
Sprawa wygląda inaczej, kiedy chcesz być zawodowcem w którejś dyscyplinie.Choć wtedy również w pewnym stopniu można to pogodzić.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2015-08-23 20:46:42

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Zgadzam się, ale tylko trochę. Jeśli chce robić progres na siłowni muszę zwiększać ciężar, a co za tym idzie moje mięśnie również będą rosły, a w bieganiu długodystansowym każdy dodatkowy kilogram czy to z mięśni, czy tłuszczu ( tym gorzej ) to strata kilkunastu sekund na dystansie 5km, więc mimo wszystko uważam, że da się to połączyć ale do pewnego momentu. Chyba, że w przypadku priorytetu siłowni bieganie służyłoby mi za cardio ,a w odwrotnej sytuacji siłownia służyłaby mi za ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale obydwóch przypadkach widać podział na główne ,,zajęcie" i to dodatkowe. Bynajmniej ja tak to widze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A brałeś udział w jakichkolwiek zawodach, albo planujesz brać udział, że Cie te kilka sekund na 5 km zbawia, czy po prostu lubisz się zamartwiać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Jak pisałem wyżej - brałem, zarówno w szkolnych jak zwykłych biegach ulicznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Biegi uliczne Brzmi groźnie.

Jak zbudujesz 15-20kg mięśni, to wtedy będziesz mógł się martwić spowolnieniem.Ale na to potrzeba kilka lat przemyślanych treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Tak sie nazywają, są rozgrywane na ulicy, więc to wszystko przez to :D Ok, dzięki za pomoc wszystkim !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejność ćwiczeń na treningu

Następny temat

FBW dla kobiety do oceny

WHEY premium