SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szelest 92 - mój dziennik. Sprawdź to!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Witam
Na wstępie kilka zdań o sobie. Nazywam się Krzysztof, mam 22 lata, staż treningowy 2 lata.
Obecnie zacząłem współpracę z trenerem personalnym, ponieważ chciałem zobaczyć jak to jest pracować pod nadzorem doświadczonej osoby. Nabyte nawyki, nowinki, nowe spostrzeżenia na niektóre sprawy pozostaną w mojej głowie na zawsze, więc wyjdzie mi to tylko i wyłącznie na dobre.

Będę tutaj wrzucał relacje ze swoich treningów oraz informacje o posiłkach z każdego dnia.



Okej, to teraz konkrety.
Na początek dieta. Codziennie w swoim menu mam 5 posiłków na które składa się 30 g białka 60 g węglowodanów + 15 g tłuszczu + warzywa minimalnie 300 g dziennie.
Trening pod okiem trenera rozpoczął się w piątek i wyglądał następująco:

NOGI

-wypychanie na suwnicy 5 x 20p

-przysiady z gryfem na smith maszynie lub hak maszynie 5 x 20p

-wykroki chodzone z hantlami 5 x 20 kroków na nogę czyli 40 razem

PLECY

-ściaganie drążka górnego wyciagu do klatki szeroko 5 x 15p

-przyciaganie uchwytu „V” do brzucha dolny wyciag siedząc 5 x 15p

-prostowanie grzbietu na ławce rzymskiej 5 x 15p

BRZUCH

-spięcia brzucha leżąc na gumowej piłce lub unoszenie nóg w zwisie 4 x 20p

-spięcia z linka wyciągu górnego 4 x 20

Przerwy pomiędzy seriami 45-60 sekund

Po treningu 20 minut aeroby.
Wrażenia z treningu? mam na to tylko jedno słowo..masakra. Mega intensywny trening, po którym ledwo chodzę. :)

Wieczorem podrzucę wam zdjęcia z dzisiejszych posiłków :)

Zapraszam do komentowania i wymiany zdań.
Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
1. jajecznia 3 całe jaja 3 białka 100 g wasa + 100 g ogórek plus cebulka
2. 150 g pierś z kurczaka, 75 g ryż paraboliczny, 100 g pomidor plus cebulka
3. 175 mintaj, 75, ryż paraboliczny, 140 g papryka czerwona
4. Posiłek 4 skasowałem zdjęcie przez przypadek ;( 150 g pierś z kurczaka, 75g ryz paraboliczny, plus ogórek kiszony, "sos pomidorowy" z 50 g pomidora zblendowanego.
5. Shake - 30 g odżywki białkowej, 100 g płatków owsianych błyskawicznych, 15 g oliwa z oliwek.

Pozdro!










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
Nogi i plecy do tego brzuch na 1 treningu? Pozdrów trenera...

To jak wygląda cały rozkład?

Zmieniony przez - easyriderr w dniu 2014-09-29 00:36:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Trening jest dzielony na trening A i trening B na jednej sesji treningowej robisz trening A na następnej trening B następnie A potem B. Tak to idzie. Trening A jest już opisany wyżej a trening B opisze dzisiaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Dzisiaj Poniedziałek i wypadł mi następujący trening:

KLATKA

-wyciskanie hantlami na ławce skośnej 4 x15p

-wyciskanie na ławce płaskiej z hantlami 4 x 15p

-rozpiętki na płaskiej ławce 4x 15p

BARKI

-unoszenie ramion bokiem stojąc z hantlami 4 x 15p

-wyciskanie hantlami nad głowę siedząc 4 x 15p

-przyciąganie do brody hantli oburącz 4 x15p

TRICEPS & BICEPS

-prostowanie ramion z drążkiem wyciagu górnego 5 x15p

-uginanie ramion z drążkiem wyciągu dolnego 5 x 15

Przerwy pomiędzy seriami 40-60 sekund

Dzisiejsze posiłki:
1. Owsianka - 100 g p.owsianych błyskawicznych, 30 g odżywki białkowej trec whey 100 30 g rodzynek, 30 g pestek dyni
2 i 3. 75 ryż paraboliczny, 150 g pierś z kurczaka 50 g ogórek, 50 g pomidor 15 g oliwa z oliwek
4. odżywka białkowa po treningu siłowym i ryż z rodzynkami bezpośrednio po aerobach
5. Jajecznica z 3 całych jaj i 3 białek jaj z 60 g pomidora i 20 g cebuli plus 50 g ogórek
6. 75 ryż paraboliczny, 110 gram pierś z kurczaka i 50 g makreli. - została w lodówce makrela więc postanowiłem ją wykorzystać stąd takie połączenie z kurczakiem :)

Pozdro!














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
Słaby podział. Chociaż jak się robi nogi na suwnicach, a plecy na samych wyciągach to i może jest na to siła, ale to nie jest porządny trening. Lepiej już dół/góra Push, pull, legs.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
nogi na suwnicach? Polecam zrobić, a ledwo wyjdziesz z treningu. Tak intensywnie domyślam się, że jeszcze nie trenowałeś. Porządnego treningu też zapewne nie doznałeś. Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
Wybacz mistrzu, że cię uraziłem. 15 serii na nogi zabiłoby mnie, daleko mi do ciebie :(. Może pochwal się swoją sylwetką, osiągami siłowymi to cię do działu mistrzów przeniosą. Pewnie nawet spociłeś się podczas treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 52 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Nigdy nie mieszaj ogórka z pomidorem
co do treningu popieram kolegę easyriderr dobrze ci radzi myślę ze po tym treningu powinieneś bicepsowi dobrze dać wypocząć
Mam tu mała uwagę co do ryby nie wiem czy wiesz makrela jest ryba tłusta ,powinieneś jejsc ryby chude łosoś.dorsza itd to tylko moje sugestie


Zmieniony przez - stayer9 w dniu 2014-09-30 05:18:38

Sila,Masa,Rzeźba
Twój pot ,to łzy twojego tłuszczu wyciśniętego na siłowni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Ja poprostu lubie ogórka z pomidorem, np jak w sałatce greckiej :) A ja myślę, że trener personalny mistrz polskiw kulturystyce zna się troszkę lepiej od was :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Co do makreli to jest to ryba tłusta więc wówczas do posiłku nie dodaje się już źródła tłuszczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla 13 latka na masę

Następny temat

Płaska vs skos w dół

WHEY premium