SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sytuacja po trzecim dniu od artroskopii lewego kolana

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem robioną w tym tygodniu artroskopię lewego kolana, diagnoza M23,5 i M22,4 czyli częściowe uszkodzenie więzadła przedniego lewego i
i rozmiękanie chrząstki rzepki lewej. Z karty informacyjnej wynika, że wykonano rewizję stawu, stwierdzono częściowe uszkodzenie przyczepu udowego więzadła krzyżowego przedniego w zakresie pasma tylno-bocznego z zachowaniem ciągłości wiązadła i zadowalającą wydolność wiązadła w badaniu dynamicznym. Masywny przerost błony maziowej, wykonano obszerną synovectomię, chonromolacja 1 stopnia rzepki, pozostałe struktury stawu bez uszkodzeń. Lavage - drenaż ssący redona. Jak się do tego odnieść? Moi znajomi mówią, że nie ma tragedii, lekarz, że operacja przebiegła b. pomyślnie i za 6 tyg, mogę nordic walking, zdjęcie szwów mam 6.11 br, a za 3 miesiące bieganie, znajomi mówią, że kolano ogólnie jest zdrowe, zalecenie mam schudnięcie, bo grozi mi rekonstrukcja więzadła, a ważę 115kg przy wzroście jakieś 180cm, mam 29 lat, chcę nadal grać w piłkę i biegać taki jest cel, druga noga jest ok z tego mówi ortopeda, nie widzi powodów do niepokoju na podstawie usg, ale dziwne uczucie pod kolanem mam, nawet jak biegałem z tą wagą na 3 km, a tak to mogę z nią zrobić wszystko, teraz skupiam się na dietę i rehabilitacji prywatnie i niestety na NFZ, bo mam zalecenia pole magnetyczne, krioterapia i ćw. indywidualne, czy mogę stosować msm siarkę w tabletkach po rehabilitacji ze strony sfd sklep? czy warto po rehabilitacji wykonać ponownie rezonans, usg i iść do ortopedy czy wyraża zgodę na grę i bieganie? co z prawą nogą zrobić? pzdr Maciek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Słuchaj się specjalisty co Cię prowadzi a nie znajomych, aktywność jest zależna od stanu. Ważne że więzadła jest wydolne w badaniu dynamicznym. Z samego opisu idalenie nie jest ale tragedii też nie ma. Redukcja masy ciała oczywista bo jest jej dużo za dużo jeśli to nie tkanka mięśniowa tylko otyłość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki, ale to są specjaliści fizjoterapeuci w klubie więc zawodowo, otyłość niestety, mam szansę wrócić do piłki i biegania jak zredukuję wagę do minimum 90 kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Maciekpika
Dzięki, ale to są specjaliści fizjoterapeuci w klubie więc zawodowo, otyłość niestety, mam szansę wrócić do piłki i biegania jak zredukuję wagę do minimum 90 kg?


to pisz czym się zajmują bo pytasz ich jako specjalistów ze swojej profesji a nie dlatego że znasz
bo jak piszesz znajomi to skąd ktoś ma to wiedzieć
tak , natomiast przy takiej masie i artroskopii w inny sposób zabrałbym się za redukcje masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No jeden jest z klubu zawodowego piłki nożnej, a drugi z niższych lig, chcę schudnąć do minimum 90kg i spróbować truchtać, mam dietkę i trening od psychodietyczki w barterze i trenera, w jaki sposób by się Pan zabrał, aby wrócić do piłki nożnej i biegania nie mówiąc o innych ambitnych planach mam 29 lat, ale się nie poddaje? niestety NFZ mnie ogranicza, nie mówiąc o własnych finansach, wrzucić nową dietę z konkretami i kaloriami ? mam konkretną dietkę i np jaja 3 i coś tam i łącznie pisze przykładowo 390 kcal na śniadanie jakoś tak, nie wiem jak to wstawić bo tam w diecie nie jest napisane, jedno jajko ile ma gram kalori, a całościowy posiłek przykładowo na śniadanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Maciekpika
w jaki sposób by się Pan zabrał, aby wrócić do piłki nożnej i biegania nie mówiąc o innych ambitnych planach mam 29 lat, ale się nie poddaje? niestety NFZ mnie ogranicza, nie mówiąc o własnych finansach, wrzucić nową dietę z konkretami i kaloriami ?


bez Pan na forum mamy luźniejszą formę tym bardziej że tylko 2 lata różnicy między nami
duża masa oraz zabieg
dieta najważniejsza sprawa ale nie żadne głodowe tylko obliczone zapotrzebowanie kaloryczne i odpowiedni minus którą co kilka tyg modyfikować się będzie
aktywność fizyczna z racji masy basen, umiarkowany trening siłowy ale (umiarkowany bo tu bez szaleństw ze względu na kolano) + cardio (orbitrek + rowerek)
wraz z redukcją masy ciała i poprawą sprawności modyfikacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok dietę mam, ale tak jak mówię na kalorie mam jako całość np śniadanie i nie jest napisane, że tak jak mówiłem jajko ileś tam kcal, a jako całościowo śniadanie przykładowo 390 kcal, to jak to wrzucić na forum do sprawdzenia? zapotrzebowanie mam 2411 kcal jakoś tak. Ortopeda powiedział, że za 6 tygodni nordic walking z racji zimy/jesieni, to na siłowni spacer po bieżni może być? a potem tak jak mówisz z tą aktywnością bo bieganie mam zezwolenie za trzy miechy, ale nie będę ryzykował z tą wagą i może uda mi się zejść do 90kg i wtedy zacznę truchtać, bo cel to 75 kg.pozdrawiam Cię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Daj do sprawdzenia ją w dziale odżywianie lub junior w szablonach z potreningu.pl , chodzenie może być tak samo jak wspomniane przeze mnie wyżej aktywności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I później spróbować zwiększać aktywność ok, ale jak mam dać do sprawdzenia, skoro tam trzeba wpisać w tabelkę jajko ileś tam kcal, a ja mam całość posiłku np. od śniadanie i przykładowo 390 kcal?

np.

,,3 Jaja
• 70 g /0,5 sztuki papryka czerwona
50 gram brokuły gotowane w wodzie
• 50 g/ 0,5 sztuki cebula
• 30 g łosoś wędzony
• 0,5 łyżki olej rzepakowy
• 0,5 łyżeczki bazylia
• Sól
• Pieprz czarny''

Więc jak to wpisać w tabelkę bodajże potreningu?


Zmieniony przez - Maciekpika w dniu 2018-10-27 14:02:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zaznaczasz produkt i jego ilość i tak dodajesz wszystko do posiłku i z automatu zostanie zliczona ilość kacl, czyli np. dodajesz że w posiłku jest pól worka ryżu a więc wpisujesz 50 g i program obliczy że to będzie jakieś 35-40g węglowodanów i okolo 160 kacl i tak Ci zsumuje wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czyżby zbyt niski testosteron u 27 latka?

Następny temat

Libido nagle spadło

WHEY premium