SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Synteza białek mięsniowych (anabolizm) - EAA vs NEAA

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jesli masz jakas pule wegli to czemu nie
ba
okres na/po jest najlpeszym okresem do spozycia wegli!

ja jak wejde na mase - kiedys - to bede mial wegle tylko przed/tylko na i tylko po treningu
razem jakies 300-400g w maxymalnym etapie

ale jesli np. 100-200g to tuz na (jakis supel during-workout)
max 50g
reszta po
50/50 -> proste/zlozone
a nawet jesli to bedzie ok.200g to 70/30 (dla prostych)

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq
Istotne jeszcze jest, że po klasycznym treningu siłowym proces odnowy glikogenu mięśniowego zachodzi inaczej niż po treningach aerobowych czy glikolityczno-melczanowych. Jednak zagadnienie uzuepłeniania glikogenu po wysiłku nigdy jakoś specjalnie mnie nie interesowało.


A chociaż w minimalnym stopniu możesz coś na ten temat powiedzieć ?
Chodzi o inne proporcje białek do węglowodanów, czy może same węglowodany będą lepszą opcją po wysiłku aerobowym czy glikolityczno - mleczanowym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
solaros chodzi mi o to ze z reguly nie mam ochoty wlewac w siebie 100g gainer'a po treningu, wolalbym np 30-40g wpc z mlekiem...ale jesli lepiej walic wieksze ilosc po treningu to ok (jesli to ma wspomoc regeneracje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
mleko jest si

ale czy litr mleka tez bedzie si?
imo nie
ale dla wielu bedzie si

ja wole ograniczac ten fat zaraz po treningu
tak jak wegle w kazdej innej porze poza treningiem

....ale ja to ja

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kwas gymnemowy (Gymnema sylvestre) - wpływ na insuline,poziom cukru i inne

Następny temat

Białka - PORÓWNANIA dot. szybkosci trawienia,poziomu insuliny,etc.

WHEY premium