SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suwnica w treningu siłowym?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2177
Witam

Z racji tego, że nikt nie odpisuje w tym temacie:

https://www.sfd.pl/Poprawić_wynik-wyciskanie-t17478.html

założyłem nowy temat. Zacząłem plan treningowy z w/w linku i mam pytanie:
czy wyciskanie głową w dół używając suwnicy znacznie zmniejszy przyrosty siły po tym treningu? U mnie na siłowni jest ławka skośna (głową w dół), ale nie ma stojaków(wolnostojących), pod które mógłbym ją podstawić... (pozostaje suwnica) Bo przecież podkładając jakieś krążki pod płaską ławkę nie otrzymam wymaganych 20-25 stopni.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a nie możesz użyć sztangi- znaleźć jakiegoś partnera tren. aby Ci ja podał

suwnica to średni pomysł w treningu na silę[jako ćw. dodatkowe owszem, ale nie podstawowe]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2177
Gdyby to było 50kg to partner jak najbardziej, ale gdy będzie trzeba podać 120kg, to już gorzej...
A czemu suwnica odpada? Wiem, że to ćwiczenie izolowane, ale ruch jest teoretycznie taki sam. Łatwiej się wyciska, ale z drugiej strony można więcej nałożyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
No bez przesady...

Inna motoryka, inne wektory sil, brak pracy stabilizujacej, zadna izolacja - wykastrowany wielostawowiec.

Jak mozesz [ a 99% osob moze ] to rob sztanga i sie nie przejmuj. Nie musisz robic 5*5, 10-12 powt tez bedzie dobre, jak ma pomoc ci pokonac psychina bariere.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w rozwinieciu klatki

Następny temat

brzuch:

WHEY premium