SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy redukcja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 61

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 202
Witam wszystkich

Jakiś czas temu miałem problem z wagą, mimo małej wagi miałem duzy brzuch. Poszedłem do dietetyka, udało mi się przytyć i jednocześnie zgubić brzuch. Przestałem ćwiczyć, jednak nadal odżywiałem się w miarę zdrowo do czasu rozpoczęcia studiów. Trochę przytyłem, brzuch wrócił i wydaje mi się, że jest gorzej niż było kiedyś.
Obecnie redukuję, przy wzroście 179 ważę teraz 83kg (zszedłem z 90). Nie stosowałem żadnych suplementów, nawet białka. Teraz chcę rozpocząć suplementację, planuję zejść do 70-72kg ale też żeby zmniejszał się procent tłuszczu.
Na pewno kupię białko i teraz pytanie - jak stosować? Jedna porcja (30g) do pół godziny po treningu będzie dobra?
Chcę kupić też BCAA, myślałem o tym: https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_BCAA_Instant-opis39138.html - jeśli to jest ok, to stosować zgodnie z zaleceniami producenta, czyli przed treningiem i po treningu? Może być zaraz po białku, jeśli brałbym tez BCAA po treningu?

Coś jeszcze warto włączyć? Dzięki ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6046 Napisanych postów 74637 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 626257
należy zdać sobie sprawę z tego, że odzywki białkowe w zdecydowanej większości wypadków to kwestia wygody raczej niż konieczności. Nie umniejsza to jednak przydatności odżywek proteinowych. Trzeba jednak wybierać produkty dobrej jakości i stosować je wg indywidualnych potrzeb, a nie zgodnie z opisem z etykiety. Osobną kwestią jest sposób przygotowania koktajlu – osoby słabo tolerujące laktozę nie powinny przyjmować odżywek z mlekiem. Bcaa stosujesz okolotreningowo 1g / 10 kg masy . Najlepiej przed lub w trakcie treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10445 Napisanych postów 117580 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1383985
co do białka nie ma standardowego "dawkowania" brakuje Ci w diecie 40 g to tyle z odżywki uzupełnaisz, nie brakuje nic masz wszytsko wyliczone to nie dajesz odzywki,

Bcaa daj ok 1g na 10 kg amsy przed treningim lub w trakcie sobie popijaj

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa apetytu

aerofull