SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy na masę - do 300/400 zł

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7802

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 651
Witam wszystkich gorąco

Mam olbrzymią prośbę o poradę co kupić do 300 dajmy na to 400 zł.
Zacznijmy od tego, że:
-mam 21 lat
-63 kg żywej wagi ;)
-176 cm
-32 biceps
-76 pas
-53 udo
-92 klata
Ćwiczę od ponad roku z większymi/mniejszymi przerwami. Ćwiczę w domu, ale mam do tego odpowiedni sprzęt. Robiłem trening obwodowy ACT(bodajże), cały czas cisnę A6W, aktualnie trening 3x w tyg. przy czym:
1. biceps, nogi
2. klata, triceps
3. barki

I efekty ... hmmm ... od czasu jak zaczełem ćwiczyć schudłem 10kg. Taki wsumie był mój cel, gdyż byłem "przygruby". Aktualnie, wsumie to już od dłuższego czasu staram się wrócić do ówczesnej wagi 72kg, z tym, że chcę jakoś przy tym wyglądąć, co jest dla mnie olbrzymim problemem. Niestety waga trzyma mi się w miejscu. Chcę poprostu wyglądać konkretnie, tzn. zwiększyć masę przy powiedzmy aktualnej rzeźbie (ładne kształty ;) ).

Tryb dnia można zaliczyć do średnio aktywnych, aktualnie pracuję, cały dzień na nogach, przy okazji sporo się nalatam.
No ale do rzeczy...

Chciałbym się wspomóc za pomocą jakichś suplementów (jakieś naturalane odżywki itd. - żadne sterydy nie wchodzą w grę) aby przybrać na masie i sile, gdyż aktualnie stoję w miejscu.
Chcę na to przeznaczyć od 300-400 zł, to jeszcze zależy od wysokości wypłaty ;)
W związku z czym mam takowe pytania:
- jak długo trzeba się wspomagać aby były jakiekolwiek rezultaty (masa) dodajmy, że nie chcę przybrać tłuszczyku. Sucha masa wskazana ;)
- czy opłaca się wogóle kupować jakieś zestawy za te 300 zł i na jak długo to wystarczy. Bo chyba nie ma sensu jeżeli miałoby mi to wystarczyć na miesiąć.
- czy po odstawieniu (skończeniu się zapasów) cała masa spadnie, czy trzeba wtedy prowadzić bardziej wzmożony trening aby zachować tą masę, czy może przy niezmienionym treningu owa masa się zatrzyma.
To narazie na tyle pytań bo w tej chwili więcej nie przychodzi mi do głowy.

Jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc bardzo gorąco bym prosił o jakieś konkretne odżywki, bądź też zestawy, które pomogłyby mi w założonym celu. Dodam tylko, że nie wymagam niewiadomo czego, nie wierzę w cuda, jestem racjonalistą. Ale jakikolwiek efekt będzie dla mnie zadowalający.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, zwłaszcza jeżeli jest to expander <lol>.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 421 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4048
Co do Witamin to Kup bo sa bardzo wazne. Ale nie biez ich jak kolega wyzej wspomnial do sniadania tylko do Najwiekszego posilku jaki jesz w ciagu dnia czyli do obiadu. Pozdrawiam :)

..:: Go Hard Or Go Home::..
www.pajacyk.pl -ja pomoglem..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1855 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18383
Może by tak pomyśleć o diecie????
A potem nad odżywkami się zastanawiać..

przede wszystkim bądź w formie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 755 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13802
jeżeli ćwiczysz rok z przerwami to Twoje wymiary nie są zbyt zaskakujące! no ale dobra...nie szukaj cudów! kupuj zwykłą kreatyne monohydrat - efekty Cię zadowolą (przy dobrej diecie) no i może kup jakieś gainerka do uzupełnienia diety! "(jakieś naturalane odżywki itd. - żadne sterydy nie wchodzą w grę)" - Twoje słowa sa troche śmieszne! A jaka odżywka jest teraz naturalna?? hehe...Radze Ci i pewni Ci też tak poradzą inni użytkownicy forum żebyś kupił zwykłe Mono. polecam z vitalmaxa! tanei i dbore, sam brałem i wiem pozdr i życze przyrostów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
gdzie plecy w treningu?

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2650 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 66285
Widze chaos straszny, wiec nie ma sensu nawet korygowac. Wróć do podstaw - czytaj podwieszone posty działu Trening i Odzywianie. Doedukuj się, sprobuj cos sklecic samemu i wstaw dopiero do oceny.

Tylko głupcy nie mylą sie nigdy - Sokrates.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 651
Musicie mi wybaczyć ale w temacie diety i suplementacji jestem kompletnie zielony.
Eh ... wiem, że powinienem się najpierw doedukować, ale mam niestety inne zajęcia które bardzo ograniczają mi czas. Głównym ogranicznikiem jest praca od 11-19. Czy ćwiczenie wieczorem, a nawet w nocy jest mądre, poprawne? Rano raczej nie dam rady...
Co do diety... tutaj będzie mały problem. Jem to co "mamusia" :P zrobi, ale nie jem wszystkiego co popadnie. Tłustych rzeczy nie jadam. Już nawet nie pamiętam jak smakują frytki :( Staram się jeść dużo nabiału (głównie ser, mleko) piersi z kurczaka, ryż itd. + jogurciki ;) Także nie jest tak znowu super tragicznie. Większym problemem jest raczej regularność posiłków.
Co do tego, że napisałem o "naturalnych odżywkach" potwierdza to jedynie to, że jestem zielony w temacie ;) Jakby ktosik chciał, to mogę pomóc z zakresu matmy, kompów bądź elektroniki ;)
A co do pleców to robię je razem z barkami, zapomniałem dopisać ;)

Chciałbym jeszcze uzyskać odpowiedzi na wcześniej zadane pytanka:
- 300 zł to dużo, mało i na jaki okres to starczy - bo wiadome, że jak na miecha, góra dwa, to nie ma się co w to bawić
- czy po skończeniu się kasy, ćwicząc dalej masa ciała:
a) nie zmieni się
b) zmaleje

No i co do moich małych wyników. Wiadomo, w domu nie da się zrobić w 100% tego co się da zrobić na siłce, ale się staram :D ... Wyniki słabe, gdyż powiedzmy, że najdłuższy okres regularnych ćw. wynosi może dwa miechy, no aktualnie może troszkę więcej.
Zrobiłem błąd na samym początku. W wieku 18 lat ważyłem 73 kg i byłem "przy sobie". Nie podobało mi się to zbytnio, więc zaczełem ćwiczyć nie mając o niczym zielonego pojęcia. Chciałem poprostu zrzucić sadełko itp. I tak w przeciągu 2 miesięcy zgubiłem 10kg. - wiem, szok ... no ale taką miałem motywację ;) ... Wtedy byłem zadowolony z wyników, wkońcu widziałem swoje mięśnie, wiecie plaża itd. :D . No ale ile można być chudym patykiem?? Bardzo chciałbym mieć spowrotem te 73kg ale nie wyglądąć jak beczka, tylko konkretnie - wiadomo ;)
Wydaj mi się, że wiele nie wymagamm, jestem raczej skromnym chłopczykiem, który ma wiele marzeń - to jedno z nich. Niestety czasami popełniam mase błędów, jak każdy chyba, jednak uparcie dąże do celu. Także wybaczcie jeżeli zadaję głupie, bądź trywialne pytania ;)

Jeszcze raz dzięki za odp

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, zwłaszcza jeżeli jest to expander <lol>.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 755 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13802
ogólny zapis planu:
-klata,bic
-plecy,tric
-nogi,barki (ja robie nogi i barki na oddzielnej sesji)
ps.nie ćwicz barków z plecami

a co do suplementów to kup sobie kreatyne monohydrat naprawde uzyskasz na niej bardzo dobre efekty...(jak będzie dobra dieta) zrób w ciągu roku ze 3/4 cykle na niej a po tym możesz sobie sprezentowac jakiś jabłczan lub stack Naprawde nie ma na razie wywalać kasy na cudowne środki! możesz dokupić jeszcze jakiegoś gainera. a ćwiczyć wieczorem hmm... to zależy jaką masz prace...jak cięzką to radził bym rano a jak lekką umysłową to może być i na wieczór.a kożystająć z Twojej propozycji to wiesz jak można podglądać rozmowy na gg innych ludzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1855 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18383
I do tej kreatynki (mono) polecał bym jakąś glutamine np. l-glutamine T6 z trec'a i jakąś tauryne:)
Polecam bo swojego czasu mi na 1 cyklu w moim życiu w takim zestawie i przy dobrej diecie przyszło ponad 3 cm w ramionach
I prawie wszystko się utrzymało
POZDDRAWIAM:)

przede wszystkim bądź w formie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 755 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13802
a aj bym nie kupował l-glutaminy! strata kasy... napewno nie przyjdzie ci dźięki niej ten 1cm w łapie a ni gdzie indziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1855 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18383
No wiesz to jego wybór ja napisałem co na mnie podziałało

przede wszystkim bądź w formie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Walnij sobie:
1) Monohydrat kreatyny (przykładowa: Olimp Creatine Mega Caps 300 kap. 49,40zł - cena z forum)
2) Proteinki (przykład: Olimp System Protein 80 - nowa formuła 3200 g 152,00zł)

Olimp jest ok, ale są lepsze (i droższe) firmy, podstawa to zestaw mono + białko.

1) Przez pierwsze 7 dni wal 2 razy dziennie po 4 kapsy (to będzie takie małe nasycenie), potem po 4 kapsy dziennie po treningu lub na czczo.
2) Codziennie wal 2 porcje białka (ta druga zawsze przed spaniem)

Zdania odnośnie stosowania fazy ładowania są podzielone i obecnie się od niej odchodzi, ale ja przy pierwszym cyklu kreatyny przez pierwsze 5 dni ładowałem po 20g dziennie (potem po 5g dziennie) i w 5 tygodnie zrobiłem 6 kilo masy - efektem czego małe rozstępy na barkach - z czego po cyklu zostało na dobre 4,5kg. Suplementacji białkiem nie stosowałem, więc u Ciebie powinno pójść nawet lepiej. Przyrost 4-7 kilo mięśni jest realny.

Kasy wydasz 200zł, mono Ci nawet trochę zostanie w opakowaniu (chyba, ze zrobisz takie ładowania, jak ja kiedyś). Staraj sie w tym okresie regularnie jeść, pij dużo wody i zapomnij o alkoholu (jakoś te 6 tygodni można przeżyć). Za resztę kasy możesz sobie kupić zestaw witaminy+minerały i ew. Omega 3 (łącznie kilkadziesiąt złotych). Sugeruję tez ćwiczyć na siłowni, bo domowym sposobem zdobędziesz znacznie mniej masy. Powodzenia!

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co zamiast carbo?

Następny temat

co dla osoby nie grubej nie chudej?

WHEY premium