SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy(białko) w kapsułkach

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 336
Cześć, ćwiczę rekreacyjnie na siłowni. Do tej pory stosowałem białko w proszku, ale powiedzmy, że z pewnych względów wolałbym białko lub jakiekolwiek inne suplementy w kapsułkach tak aby popić tylko wodą. Co moglibyście mi polecić, jedyne wymaganie to właśnie tak aby to było w tabletkach, kapsułach, nie do rozpuszczania. Mam 180cm /75kg. Dziennie zjadam około 100g białka.
Jestem dość początkujący, jakie informacje jeszcze potrzebujecie aby mi doradzić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Odżywkę białkowa również można popić woda , sam próbowałem
Możesz kupić EAA. Aminokwasy egzogenne wchodzą w skład produktów białkowych takich jak mięso, jaja, ryby, nabiał, a także odżywek proteinowych, jednak przyjęcie ich w wolnej formie, zapewnia maksymalnie szybkie ich wchłonięcie ze światła przewodu pokarmowego i zapewnia natychmiastową dostępność dla tkanki mięśniowej.
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_EAA_Pro_Instant-opis40556.html?device=m&gclid=EAIaIQobChMIoM-4s_X16wIVR_iyCh2ORgHhEAQYASABEgIIPfD_BwE 
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 336
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 359 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11570
Białka nie znajdziesz w kapsułkach - zwykle porcja to koło 30g więc musiałoby być 30+ kapsułek. Jedyne co podobnego dostaniesz w kapsach to BCAA, ale osobiście odradzałbym stosowanie - zwykłe białko lub EAA będą znacznie skuteczniejsze.

Radziłbym się przekonać do prochu bo w wypadku suppli zazwyczaj jest to najtańsza/ jedyna opcja.

Jeśli absolutnie nie chcesz, a potrzebujesz dodać białk to zostaną ci batony białkowe, ale wyjdzie drożej niż proch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Pierwsza sprawa juz została wyjaśniona a druga sprawa to skoro ćwiczysz rekreacyjnie to w jakim celu chcesz stosować takie suplementy???
Liczysz kcal? wiesz jakie jest twoje zapotrzebowanie na dany makroskładnik?

Suplementy to uzupełnienie braków z diety i nie spozywa się od tak bo to nic nie da jeśli oczekujesz np wzorstu masy czy redukcji .

Kwestii smacznych koktajli nie ma co rozpatrywac bo sam piszesz że nie lubisz smaku białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 336
@monkey22
Liczę głównie białko, wychodzi mi około 100 gram dziennie, węglowodanów i tłuszczy jakoś bardzo nie liczę. Białka przy mojej masie powinno być trochę więcej. Znam wiele osób co ćwiczą czysto rekreacyjnie i biorą różne suplementy. Wg nich nawet jak się ćwiczy rekreacyjnie to warto brać suple.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
wiec jak nie liczysz wszystkich makroskładników i nie pilnujesz ogólnie diety to nie widzę sensu w twoim postępowaniu .

Nie NIE WARTO brac supli jak nie ma się pojęcia o najwazniejszych podstawach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Nie do końca rozumiem w czym dokładnie masz problem. Brakuje w Twojej diecie 100 gramów białka? Spożywasz w ciągu dnia tylko 100 gramów białka? Czy masz w założeniach spożyć dziennie 100 gramów białka? Sugeruję przede wszystkim skupić się na Twojej diecie. W rzeczywistości może się okazać, że latami spożywałeś niepotrzebnie zbyt dużo białka. Niestety nie uzupełnia go inaczej niż odżywką białkową. Oczywiście zakładając, że nie jesteś w stanie dostarczyć go z diety. W czym problem aby wypić odżywkę białkową?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
„ Liczę głównie białko, wychodzi mi około 100 gram dziennie, węglowodanów i tłuszczy jakoś bardzo nie liczę. Białka przy mojej masie powinno być trochę więcej. Znam wiele osób co ćwiczą czysto rekreacyjnie i biorą różne suplementy. Wg nich nawet jak się ćwiczy rekreacyjnie to warto brać suple”
—————————————————
Same białko to nie wszystko . Plus minus musisz ogarniać proporcje makroskładników . Druga sprawa jak ktoś ma za dużo kasy to może i brać suple bez treningu , tylko sensu tutaj nie ma żadnego .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
ogolnie sa bialka w tabletkach, ktore znajdziemy pod postacia np
https://sklep.sfd.pl/Universal_Nutrition_Uni-Liver-opis508.html

jednak jak zostalo wspomniane wyzej, 1 tabletka = 1g bialka
blednie opisywane sa one jako aminokwasy, a tak naprawde sa to sprawowane bialka w formie tabsow.
jak np
pozyskiwane z wpc
https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_Amino_5600-opis27287.html

Jednak patrzac na to, ze odzywka bialkowa kosztuje okolo 40zl za 700g
|to cena takich aminokwasow jest zabojcza dla portfela
jednak kto bogatemu zabroni?

Polecamy również: Białko i odżywki białkowe - kompendium wiedzy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja dla 15 latka

Następny temat

Witaminy

WHEY premium