SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy - głupota na własne życzenie...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Rendy, co Ty z tą efką... jesteś przedstawicielem handlowym thermal pro czy jak? Sam nie stronię od takich specyfików, ale nie wypisuj takich rzeczy bo zleci się tu banda nastolatków i zaczną wpierniczać cabsy efedryny na śniadanie.
Xrulez Pociesza mnie fakt, że można w domowych warunkach coś osiągnąć Osobiście nie oczekuję efektów takich jak Twoje bo ćwiczę rekreacyjnie. Ważę trochę więcej niż pół Ciebie bo 72 kg

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2836 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25754
wg mnie kazdy organizm reaguje inaczej na suplementy , wiec nie ma tutaj regulek.. a WIEKSI koledzy maja dobra genetyke lub silna watrobe :) nigdy nie przepadalem za suplami.. moze kiedys glutamina na dluzsza mete

Przyszły Mr O

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
akurat glutaminę ośmielam się zaliczyć do grupy... hmmm... skutecznych inaczej

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27817
białko kretyna spalacze na efce no i no booster poprawia motywacje

4 przydatne suple. i to by było na tyle w tym temacie

Zmieniony przez - ama_tor w dniu 2007-05-11 14:49:03

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3455
do qazar -
"autor posta niedosc ze nie douczony i nie za bardzo wie ocb to popelnia bledy podstawowe" - dlaczego tak sądzisz, bo chyba nie po tym co napisałem, (błagam, tylko nie podawaj przykładu jajka)

"propozycja wiecej czytac" - co często czynię
" i wiecej testowac. " - i o to właśnie chodzi producentom, po to właśnie stworzono całą tą reklamową machinę (jakieś pojedynki, promocje, trzeci gratis...) - testuje, testuje, bo głupi jestem i z pełną świadomością ulegam reklamom i radom forumowiczów, ale też i potrafię się do tego przyznać

"A co do supli juz keidys pisane bylo na sfd ze 90% to sciema, ale jest jeszcze 10% dzialajacych " - no i co z tego, że było kiedyś o tym na sfd? wszystko już tu było na każdy temat i w każdej możliwej konfiguracji. w zasadzie nie powinny powstawać nowe poste bo już było. zawsze można napisać - użyj wyszukiwarki bo było. może wolisz pisać na posty typu: "najlepszy gainer na masę", "jak stosować kreatynę", "najlepsze carbo", "co na transport krety" itp.

mój art jest właśnie po to, żeby przypomnieć młodzieży (i dzieciom bo często piszą tu 14-16latki), że 90% supli to ściema co sami również przyznajecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
jasne jakies 90% to sciema, ale suple jak kreatyna maja naukowo udowodnione dzialnie, wplyw supleemntow typu k-r-ala,r-ala,ala rowniez ma dosyc solidne podstawy . a przyklad o omega-3 to szczal kula w plot, bo ani oliwa nie ma o-3, ani o-3 z rosliny to nie jest dobry wybor, a z ryb losos jest drogi a inne ryby niestety sa obciazne problemem metali ciezkich i innych zanieczyszczen, wiec o-3 z supla jest tansze i wygodniejsze(nie kazdy lubi ryby a szkoda)

bialko nie moze byc niczym innym jak uzupelenieniem diety a text o jakis przyrostach od bialka to S-F

gainer to smiec weglowo bialkowy wiec nie wart nawet komentaza

l-karnityna, ma udowodnione dizalanie odchudzajce... u szczurow, jedyny sens brania jej to pro zdrowotne dizalnie

d-rybosa drogi cukier imho glowno

No boostery mhmm suplement napewno dziala a jego dzialnie jesli idzie o regeneracje i odzywianie miesni jest nawet calkiem odczuwalny przez zwyklego czlowieka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
qazar - a co sądzisz o bcaa?

ja stosując dość duże dawki (20-25g dziennie w DT tylko) odczuwam wzrost wytrzymałości. Siłą też idzie.Nie ma szału, ale idzie mimo wszystko.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
quasar, złote słowa

kopt:
>Powiedzmy jednak dla przyzwoitości, że "2-3 treningi dziennie" jeżeli >mówimy o siłowni to na prawdę unikatowe rozwiązanie.

akurat tutaj nie mowie o siłowni. np piłkarze mają 2-3tren dziennie i suplmementacja np kreatyna ma w tym przypadku głęboki sens

>Już Twoje codzienne ćwiczenia są zastanawiające. Widać jesteś Da mada >masta wypas bogiem regeneracji. Inny dawno by się zajeździł.

mam 3 dni przerwy między kolejnym treningiem tej samej grupy mięśniowej, wystarcza , między aerobami 2 dni przerwy (myśle żeby je zwiększyć) . nie uważam żeby poświęcanie 80 minut dziennie na sport , nawet o średnio dużej intensywności było przesadą i wymagało jakiejkolwiek suplementacji


>Co do diety to nie wykluczam, że tak doskonale znasz swoje >zapotrzebowanie na konkretne składniki i potrafisz je tak skrupulatnie >dostarczyć w tradycyjnych posiłkach, że suple nie sią Ci do niczego >potrzebne. Nie dziwię się zatem, że masz satysfakcję. Też bym miał >gdybym był supermenem.

troche sie nabijasz ze mnie.. Nie znam dokładnie zapotrzebowania na konkretne składniki, stosuje urozmaiconą diete, jem w miare systematycznie i często, nigdy w życiu nie bede stosować kalkulatora menzurek i wagi elektronicznej do przygotowywania posiłków. jeżeli jestem głodny to jem, jak sie najadam to przestaję jeść. wierzę w mechanizmy wymyślone tysiące lat temu przez przyrode...

>Acha, skoro poruszasz temat endo i egzogennych substancji to możesz >sprecyzować o co Ci dokładnie chodzi? Zdanie jest dużo substancji które >mają rzekomo wspomagać nasz organizm, a w rzeczywistości przyjmowane z >zewnątrz , w dużych dawkach , przyczyniają się do tego że organizm >przestaje sam je wytwarzać w tej ilości co wcześniej zdaje się >sugerować, że mówisz o hormonach a nie o odżywkach. No chyba, że po 30g >WPC dziennie powinienem zrobić odblok?

zagadnienie przyzwyczajania organizmu do substancji przyjmowanych z zewnątrz nie dotyczy tylko SAA. przykładowo po długotrwałej kuracji kreatynowej , naturalna zdolność organizmu to metabolizowania tej substancji zmniejsza sie!

>Jeżeli chodzi o obciążenie nerek, to sugerujesz, że tylko izolaty obciążają? Nadmiar "naturalnych" białek jest cacy?

żaden nadmiar białek nie jest cacy, ani z żarcia, ani z odżywek. A nadmiarem jest moim zdaniem zdecydowanie wszystko powyżej ok 2g/kg masy ciała . żarcie supli znacznie zwiększa szansę że fundujesz sobie ten nadmiar

>Co do przyswajalności witamin i minerałów... kiedy poczytasz trochę to >forum, zauważysz jak dużą wagę przywiązuje się tu właśnie do naturalnych >źródeł. Powtarzam jak mantrę, że suplementacja to inaczej UZUPEŁNIENIE

tu sie zgadzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16713
kreatyna
bialko
zma

tyle mi do szczescia potrzebne

Znawca w dziale odżywki & suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie o odżywkę białkową

Następny temat

Bialorus : co kupic ? jak przewiesz przez granice...

WHEY premium