SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja po roku treningu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
Witajcie. Ćwiczę już trochę ponad rok, mam dietę (nie jakąś cudowną, adekwatną do pokładów finansowych), ćwiczę splitem 5x5 Traktora. Do tej pory stosowałem preparaty mulitiwitaminowe (nie codziennie jednak), BCAA, Kreatynę. Jakiś czas temu kupiłem sobie Gainer Mass Up Activ Lab bo ćwiczę na masę.

Teraz zastanawiam się, czy nie dokupić jakiejś odżywki białkowej. Tylko, czy rzeczywiście byłaby mi potrzebna? A może czas teraz na jakieś inne specyfiki, jakaś przedtreningówka, booster testosteronu czy coś innego.. Na suplementacji nie znam się zbyt dobrze - może Wy mi pomożecie.

Dziękuje za każdą wypowiedź. pozdrawiam

Ankieta:
1) obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała: sylwetka normalna, trochę mięśni się pojawiło, efekty po roku treningu widoczne, ale raczej nic takiego.
2) wiek: 25
3) waga/wzrost: 174/70
4) staż treningowy: 1 rok
5) cel cyklu: masa
6) stosowane już wcześniej suplementy: BCAA, Kreatyna, Gainer, witaminy
7) stosowane wcześniej spalacze: brak
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od
9) ilość dni wolnych od kreatyny: kreatyna tylko przed treningiem i w gainerze
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie): dieta jest w opisie
11)przewidziane finanse na cykl: Jakby było coś sensownego ok 150/200 zł


Zmieniony przez - Lecthor w dniu 2012-06-28 15:15:14

Zmieniony przez - Lecthor w dniu 2012-06-28 15:22:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
już wiem, że kreatyne z tyłka brałem.. teraz to zmienię. W sumie BCAA to aminokwasy, z których zbudowane są białka, więc dlaczego miałbym ich nie brać? A wcześniej te dane nt dawkowania miałem z opakowania. Z kreatyną trochę zawaliłem, wiem to sam, ale teraz zamierzam dobrze ją stosować. Gainera czasem jem przed siłownią, jak wracam z pracy. Odczekuję pół godz/godz. idę na siłownię a po siłowni jem sowity obiad żeby po treningu dostarczyć białka, węglowodanów i witamin. Wydaje mi się, ze tak jest lepiej. Potem na kolację jem jeszcze twaróg, ciemne pieczywo itp.


Jeszcze jedno żeby nie zaśmiecać forum. Z działu encyklopedia suplementów przeczytałem coś takiego o spirulinie zawartej w algach morskich: Stanowi źródło wszystkich niezbędnych aminokwasów (siarkowych w ograniczonych ilościach), kwasu gamma-linolenowego (GLA), alfa-linolenowego, linolowego oraz innych kwasów organicznych, a także witamin z grupy B, witaminy C, D, E.. Pamiętam kiedyś moja panna to łykała dla zdrowia, aż tak drogie to chyba nie było. Co byście powiedzieli na taki suplement? :)

Zmieniony przez - Lecthor w dniu 2012-06-29 15:13:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3836
To najpierw sie zapoznaj z suplementami do czego sluza :) skoro masz diete dopracowana to po co Ci bialka? Jak to cwiczysz na mase? na mase jest dieta, a trening to tylko bodziec do wzrostu miesni :) trening 5x5 to chyba nie split a FBW? Kiedy skonczyles cykl na kreatynie? jaki byl efekt? im wiecej napiszesz tym latwiej bedize Ci pomoc.

Pomogłem? To daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
napiszę jak to dawkuję. pewnie źle, ale każdy uczy się na błędach:

- witaminy codziennie + magnez z b6
- Kreatyna 5 g przed treningiem. Od jakiegoś czasu, ale wcześniej brałem mniej i kiedy teraz zwiększyłem dawkę to dopiero czuję efekty
- BCAA 3 tabletki z Activ Laba i 3 tabletki po treningu.
- Gainer raz dziennie, czasami przed treningiem, rzadziej po.

kreatyny i bcaa nie biorę w dni nie treningowe. Trochę kreatyny znajduje się w moim gainerze.

Zmieniony przez - Lecthor w dniu 2012-06-28 15:31:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym dał zwykłą kretę i tyle.
Białka, gainery etc bierze się wg braków w diecie, jak masz dobrą dietę to niczego nie kupujesz, proste.
Przedtreningówka - poczekałbym, chyba że potrzebujesz pobudzenia i/lub masz kiepską koncentrację na treningu. Jeśli tak to jakaś prosta, może być podstawowy spalacz wręcz. To nie jest tak, że oszamiesz porcję np Mesomorpha i masz +20 do przysiadu.
Booster teścia - a szczerze mówiąc po co Ci to? Jak czujesz, że ostatnimi czasy masz niski testosteron, obniżone libido itd można spróbować, jeśli zawsze miałeś niskiego teścia to idź do lekarza. Ja bym to olał. Jeśli czegoś potrzebujesz, żeby kopnęło teścia do góry i żeby ciężary były większe - popatrz na artykuł p. Ambroziaka o granacie.

A przede wszystkim zacznij czytać forum. Ja zacząłem to czytać od momentu rozpoczęcia treningów, konto załozyłem wiele, wiele miesięcy później.

EDIT
kretę daj 5gramów z rana dnt 10 gramów w 2 porcjach w dt

Zmieniony przez - _Alchemik_ w dniu 2012-06-28 15:34:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3836
Jeżeli zalezy Ci na sile i masie to dieta z dodatnim bilansem kalorycnym i mozesz odrzucic zwykle mono, dawkowac w DT 5g rano 5g po treningu a w DNT 5g rano starczy. Gainera pijesz wtedy gdy masz braki w diecie. to nie jest tak ze wypijesz bialka litry i tak samo gainera i Ci masa skoczy. od tego jest dieta zbilansowana. Pozdro

Pomogłem? To daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
Gainera piję właśnie dla uzupełnienia diety. Bardzo dobra dieta bardzo wiele kosztuje a mam teraz wiele wydatków dlatego zastanawiałem się nad odżywką białkową, no ale to sobie jakoś poobliczam wszystko jak wygląda to z bilansem i najwyżej dodam więcej białka albo gainera będe dwa razy dziennie pił.

Co do krety to mam monohydrate z amixa. Będę stosował tak jak zalecacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3836
A Twoim zdaniem suplementacja prochem wyniesie Cie mniej? To sobie oblicz ile wyniesie Cię kilogram ryżu (około 800g węglowodanów) i kilogram twarogu (200g białka ponad) a ile wyniesie Cię kilogram gainera który zawiera 200g białka i 800g wegli :) Już widzisz o co mi chodzi?

Pomogłem? To daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
wiem o co Ci chodzi. Twaróg jem jak popieprzony, ryż do obiadu zawsze + kurczak. A, że z kurczaka moja robi jeszcze zupy to jest dobrze wykorzystany :) Gainera udało mi się dość tanio trafić 3,5 kg. Sporo tego jest, a przydaje się kiedy trzeba coś na żoładek zarzucić i szybko gdzieś wyjść :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ej no, wyliczałem i ostrovit wychodził mi taniej niż twaróg, dlatego go kupowałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1155
twaróg w pracy jest niezastąpiony. Niedawno kupiłem sobie olej lniany i wieczorami go jem z twarogiem. Sporo mleka piję, do gainera dodaje banana i czasami surowe jajko. Chyba należe do tych 5 % (chociaz czytałem, że w PL to ok 50%) ludzi, którzy dobrze trawią laktozę, bo nie mam po tym efektów ubocznych. A słuchajcie, BCAA brać tylko przed i po treningu czy w DNT też brać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W dnt odpuść, szkoda prochu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbrylona BETA ALANINA

Wiecej