SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja dla pływaka - amatora

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 989
Witam wszystkich :)
Mam 16 lat, trenuję pływanie 6 razy w tygodniu od grubo ponad 3 lat, każdy trening ponad godzinę. Przepływam na nich średnio od 2.5 do ponad 3 km.
Od ponad miesiąca czuje, że mam spadek formy ;/ Często przed treningiem jestem zmęczony i znużony. Mam mniej siły na treningach niż wcześniej. Dodatkowo nie przybieram nic na masie - wcześniej waga rosła w górę dość systematycznie (choć na wadze mi nie zależy). Nie jest to przetrenowanie bo miałem przerwę (ponad tydzień). Jeśli chodzi o dietę to nie mam ułożonej, a nawet jeśli bym takową ułożył nie ma szans żebym jej się trzymał. Na początku sezonu odżywiałem się tak samo - trenowało mi się wyśmienicie i nie mogłem doczekać się następnego treningu. Omijam śmieciowe jedzenie i staram się jeść to co ma dużo białka, ww i witamin (jajka, piersi z kurczaka, ryż, makaron, owoce). Śniadanie jem w domu, później obiad w szkole, drugi obiad w domu i kolacja.
Podczas treningów piję tylko izotonik (dokładnie isostar). Dodatkowo łykam magnez, potas, wit C, wapń. Zastanawiam się nad jakąś dodatkową suplementacją, przedstawię w punktach:
1. Na razie jestem zdecydowany na carbonoxa z olimpu - będę pił go na pół godziny przed treningiem, bezpośrednio po nim i w planach ma sprawdzić jak działa jako zamiennik izotonika podczas treningu.
2. Zastanawiałem się nad beta-alaniną. Dużo czytałem o tym suplemencie i z tego to się dowiedziałem to wzmacnia on naszą wytrzymałość, można trenować dłużej i intensywniej. Bardzo pasuje do moich wymagań ale czytałem też, że działa on dopiero po kilku tygodniach, a koniec sezonu już wkrótce więc nie wiem czy jest sens.
3. Jakaś "przed treningówka". Wydaję mi się, że to byłby także bardzo dobry pomysł, taki zastrzyk energii przed treningiem.
4. Myślałem też nad jakimś geinerem (lub dokupienia białka do carbo i mieszanie ich w odpowiednich proporcjach), który mógłby zastąpić mi posiłek. Tu pojawia się problem - nie mam ścisłej diety.
5. Jakieś inne propozycje? Kreatyna, bcaa?
Dużo osób stwierdzi, że najlepiej by było jakbym ułożył dietę i nie stosował suplementów. Od razu odpowiadam, że jakbym miał możliwość to chętnie bym wybrał taką opcję (nie mam na to czasu, mam dość mocno napięty grafik). Wiem też, że suple nie zrobią za mnie treningu. Nie oczekuje cudów, chcę tylko wrócić to wcześniejszej formy. Czekam na odpowiedzi co powinienem wybrać i jakiej firmy, budżet - 200zł.


Zmieniony przez - xbdey12 w dniu 2014-05-18 21:30:28

Zmieniony przez - xbdey12 w dniu 2014-05-18 21:35:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I nie koniecznie wszyscy odczuwają to mrowienie.
Ja osobiście tego nie odczuwam ale ja mam 2,5g- 3g w porcji (28g Purple Praath) i jest to wmieszane w aminokwasy jakie biorę Purple Wraath

PzDr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja na twoim miejscu zacząłbym od diety Michela Phelpsa 12.000 kcal
Obczaj sobie na internetach jak tak dieta wygląda.
Nie będziesz narzekał na brak energii i chęci do pływania.
Do pływania to suple naprawdę nie są potrzebne





PzDr




Zmieniony przez - Leśniczy :] w dniu 2014-05-18 23:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8025
Suple nie są potrzebne każdemu - fakt. Pływakom nie są potrzebne suple - mit wykreowany przez osobę z poza branży, zupełnie bez podstaw i poparcia tego własnym doświadczeniem.
Narastające przemęczenie w tym sporcie i spadek formy przy ciężkich treningach to niestety normalna sprawa. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, zwiększyć podaż węglowodanów. Carbo okołotreningowo może być, dodatkowe węglowodany ci się przydadzą. Jak jesz 4 posiłki dziennie, i są w miarę zbilansowane to się nie przejmuj, a z tego co piszesz spożywasz dobre i wartościowe produkty, więc myślę że twoja dieta jest ok, potrzebna by była tylko zwiększona kaloryczność, głównie o węglowodany. Nie oczekuj budowania masy przy treningu pływackim, niestety to nie idzie ze sobą w parze. Czekaj na odpuszczenie przed zawodami, i wtedy nabierzesz świeżości i szybkości, każdy ma gorsze dni, możesz się tydzień dwa wozić na nogach, nie prowadzić zadań jeśli chodzisz na treningi 4fun. A co do beta-alaniny, może delikatnie pomóc poprawić wytrzymałość, np 4 gramy stosować przed treningiem. 3 km na dzień to jeszcze nie dużo, w zależności jaka intensywność.
Trening pływacki ma to do siebie, że spadki formy mimo wykonania dużej pracy występują, i to się tyczy wszystkich od poziomu mistrza śląska do mistrza świata. Nikt nie bije rekordów świata na podwórkowych zawodach w ciężkim treningu. W ogólnym rozrachunku stagnacja mija, i wtedy owocuje wykonana praca. Nie napisałeś nic też, czy się przygotowujesz do jakichś zawodów, a to istotna informacja, trener nie gryzie i też można z nim porozmawiać jaką ma wizję obciążenia.
Zmieniony przez - ogus18 w dniu 2014-05-19 18:18:18

Zmieniony przez - ogus18 w dniu 2014-05-19 18:23:55

"Wola psychiki, daje wyniki" - Jan Łuka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 989
Do zawodów raczej się nie przygotowuje, ale tą końcówkę sezonu chcę wykorzystać maksymalnie :)
Carbo okołotreningowe, a dokładniej? I jakiej firmy te carbo? Do tego beta-alanina, jaka dokładnie?
Z przed treningówki rezygnuje.
Co powiecie o ZMA i l-glutaminie? Czytam i czytam, a opinie są na prawdę różne.
Zastanawiam się na gainerem, warto? Czy może lepiej dokupić białko do carbo i mieszać? A BCAA?
Z góry dzięki :)


Zmieniony przez - xbdey12 w dniu 2014-05-19 20:33:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Głupota ładowanie w siebie 12000 kalorii, to nie jest phelps by tak robić, prędzej nabawi się problemów ze strony układu trawiennego.

Dziabnij sobie kratynę 5g dziennie po treningu w dnie nietreningowe kiedy chcesz, BA codziennie 4g w treningowe przed treningiem, i dla kopa np kofeinę zacznij od 200 mg przed treningiem np
https://sklep.sfd.pl/Sci-MX_Creatine_Monohydrate_-opis29005.html
https://sklep.sfd.pl/SFD_SFD_PURE_BETA_ALANINE-opis27443.html
https://sklep.sfd.pl/4+_Nutrition_Caffeine -opis27638.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 989
Kupuję najprawdopodobniej: carbo, gainer, ba. Ba przed treningiem, carbo po. A gainer w ciągu dnia jako uzupełnienie diety. Kreatyna znacznie wpłynie na jakość mojego treningu, który jest stricte wytrzymałościowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
kreatyna + ba porawiają wytrzymałość, regenerację. carbo i gainer to się zatłusicisz jak tyle cukrów będziesz wcinał.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 989
A samo ba bez kreatyny? To z czego zrezygnować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Samo Ba też ok ale z kreatyną działają synergicznie czyli się uzupełniają.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 989
A sprawa gainera i carbo? Carbo po treningu w celu uzupełnienie gilkogenu (?). Dokupić białko i stosować przed spaniem, czy może zamiast carbo i białko kupić gainera i brać po treningu? A może jeszcze jakaś opcja. Czekam na jakiś konkret. Jeszcze możesz podać jakieś dobre witaminki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
prawdopodobnie nie wypłuczesz glikogenu podczas treningu, gainery, białka, carba zależą od Twoich braków w diecie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SAN TIGHT EXTREME RELOADED V3

Następny temat

kreatyna hi-tec

WHEY premium