SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja dla kobiet w ciąży

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 218
Mam pytanie takie jak w temacie :) Odwiedziłam już 3 sklepy, ale nie ma niestety profesjonalnych odżywek dla trenujących kobiet w ciąży. Zależy mi zwłaszcza na czymś energetyzjącym podczas ćwiczeń bo spać mi się wiecznie chce :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witam


Na jakie składniki pokarmowe warto zwrócić uwagę, szczególnie podczas ciąży ?


1.Kwas foliowy

Kwas foliowy jest bardzo ważny dla rozwijającego się płodu: zapobiega wadom cewy nerwowej, redukuje ryzyko przedwczesneg porodu i może mieć wpływ na poziom inteligencji. Suplementacja jest ważna szczegolnie wtedy, gdy nie jemy zbyt dużej ilości wołowiny czy warzyw.

2. Kwasy tłuszczowe DHA

Kwasy omega 3 są bardzo cennym elementem diety. Mogą wpływać na rozwój plodu i poziom inteligencji dziecka. Ludzie mają najczęściej niedobór kwasów o3 gdyż nie jedzą odpowiedniej ilości ryb morskich.


4.Jod

Bardzo waży pierwiastek, który jest składnikiem hormonów tarczycy T3 i T4. Zapotrzebowanie na niego wzrasta w ciąży o ponad 50%.

5.Żelazo

W okresie ciąży wzrasta zapotrzebowanie na ten pierwiastek a bardzo ciężko dostarczyć jego odpowiednią ilość bazując na konwencjonalnej żywności. Jest to w zasadzie niemożliwe. Stąd suplemetnacja żelaznem jest tak istotna.

Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-18 21:18:01

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1806 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5490
no i raczej nie znajdziesz z tego co się orientuje ze względu na to, że praktycznie wszystkie suple mają adnotację : nie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale może wypowie się ktoś jeszcze

żeby rosnąć to trza umić;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 591
Według mnie suplementacja czymkolwiek podczas ciąży może być bardzo niebezpieczna...dla dziecka głównie... Zdecydowanie odradzam

Najczęściej krytykowanymi są Ci, którzy mają własne zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
j/w

musisz probowac w innej dziedzinie sie pobudzac?

moze pomoze partner?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
frathis - nie pisz z pogrubieniem w każdym poscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
spacer na świerzym powietrzu
prysznice na zmine cieple z chłodnymi

pomoc partnera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 591
giecik - wybacz, ale stare nawyki dają się we znaki Na wszystkich forach, na których bywam pogrubiałem swoje wypowiedzi, tutaj muszę wyzbyć się tego przyzwyczajenia

Najczęściej krytykowanymi są Ci, którzy mają własne zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
spoko
pogrubienie dla zaznaczenia czegos bradzo istotnego ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 591
giecik - no problem

Najczęściej krytykowanymi są Ci, którzy mają własne zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Ewa nie mozemy Ci nic polecić poza witaminami i to nie wszystkimi (bo musisz unikać choćby żeń-szenia).
A trenig Twój to raczej chyba lajtowy rozruch a nie trenig na siłce?

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 218
Trenuje na siłowni i SPINN na poziomie energy :) trenuje od 10 roku życia (7 lat koszykówka), potem 5 letnia przerwa ze względu na kontuzję (Przez sport do kalectwa jak mawiał mój tata) - więc razczej nie lajtowo :) Próbowałam pojśc na aktywne 9 m-cy ale to zajęcia dla emerytów :)
Najgorsze w chwili obecnej dla mnie jest zmęczenie - praca, dwójka dzieci i mąż do tego :) z mężem ćwiczę oczywiście ale poźnym wieczorem jak już zbawi świat WoWa :)
Wiem, że na większości jak nie na wszystkich suplementach jest napisane że nie jest to dla kobiet w ciąży i karmiących, ale wiem też dlaczego firmy farmaceutyczne to piszą.
No nic :) dzięki i tak :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp sp 80 vs 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE

Następny temat

Zestaw na rzeźbę - proszę o uwagi i ocene

WHEY premium