SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja dla 15-latka

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11124 Napisanych postów 51313 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam 15 lat od 8 miesięcy jestem na siłowni, co prawda bardzo nieregularnie i od miesiąca regularnie. Z suplementów, spożywam białko wpc. Czy kretyna będzie dla mnie odpowiednia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 2822 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 39457
Do uzyskania stałych przyrostów i zadowalających efektów musisz zadbać o regularne treningi. W Twoim wieku i poziomie zaawansowania proponowałabym 3x w tygodniu trening całego ciała, czyli tzw. FBW.
Przykładowe plany treningowe znajdziesz w naszym leksykonie treningów, który podrzucam Ci w poniższym linku. https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/

Stosowanie kreatyny w zalecanych dawkach (5g dziennie) jest w pełni bezpieczne nawet dla tak młodej osoby. Natomiast nie jestem przekonana, czy dla osoby w Twoim wieku potrzebna jest aż taka porcja kreatyny. Myślę, że dobrym wyborem będzie suplementacja na poziomie 2-3g dziennie. Tyle absolutnie powinno wystarczyć dla 15-latka.

Odżywka białkowa jak najbardziej Ci się przyda.

Pamiętaj jednak, że elementem decydujących o budowie masy mieśniowej jest dieta o umiarkowanym, dodatnim bilansie kalorycznym.

Więcej n temat diety i tego jak komponować zdrowe, pełnowartościowe posiłki na masie przeczytasz w poniższym artykule Macieja.

Polecamy również: Dieta na masę: Co jeść na masę?

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
WHEY premium