SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Substancje których należy się wystrzegać w suplementacji okołotreningowo.

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 2197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Witam. Chciałbym poruszyć kwestie substancji które nie działają na naszą korzyść jesli suplementujemy je okołowysiłkowo(czyli przed i po treningu):

- substancje mające działanie przeciwzapalne: np ruthinoscorbin(zawierający rutynę ktora ma działanie j/w), zdrowe kwasy tłuszczowe( m.in omega 3,6,9 i inne)

Organizm ma funkcje adaptacyjne do bodźców wysiłkowych. Chcąc zregenerowac uszkodzenia wywołane treningiem i nadbudowę włókiem(lub ich parametrów tlenowych) wytwarza stan zapalny który do pewnego stopnia(gdy nie przesadzilismy z objetoscia treningu) jest zjawiskiem pozytywnym, wywołuje m.in wiekszy wyrzut hormonów anabolicznych(hormon wzrostu) które mają za zadanie wspomóc organizmowi w regeneracji.

- substancje tłuszczowe (i inne ciężkostrawne np. grzyby)
obciążają one układ trawienny przez co krew (która mogłaby teoretycznie wspomóc regenerację i bieżące zaopatrywanie miesni w tlen i substancje odżywcze poprzez zjawisko pompy krwi do mięśni) jest w pracujących organach trawienia.

wyjątkiem są średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe oleju kokosowego MCT który nie trawi się jak tłuszcze lecz jak cukier omijając szereg reakcji i stanowiąc szybkie źródło energii, nie odkładające się w postaci tkanki zapasowej, na dodatek mobilizuje ono dodatkowo już istniejące pokłady tłuszczowe do spalania i czerpania z nich energii.

Na tą chwilę to wszystko co przyszło mi do głowy, jak coś mi się przypomni to będę uzupełniać. Zapraszam wszystkich do dyskusji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62139
Moja wypowiedź dotyczyła ogólnego trendu jaki można zaobserwować na forum,a nie konkretnego tekstu obecnej dyskusji.Pozdrawiam

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3142 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 41521
sog za pomysl, nie znam sie na tym az tak zeby dyskutowac, ale zapewne bede zagladal,zeby sie czegos dowiedziec

"WIDZEW można ugiąć, ale nie można go złamać."
http://www.youtube.com/watch?v=kYrcxCRZxxs&feature=channel_page 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tez daje soga bo kolega jak zawsze cos ciekawego wynajdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 189 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2169
interesujące
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1092
omega-3 niewskazane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
- substancje tłuszczowe
Ale mięso typu karkówka ?

edit:
a co z tym, że ponoć tłuszcz daje siłe ?

Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2008-12-07 22:59:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
omega 3 niewskazane w porze okołotreningowej, nie twierdze ze w innej porze bedzie złe.
jesli karkówka to na 2,5h przed treningiem, bo ponizej 1h przed to juz mozna tylko cos lekkostrawnego lub suple.
adzik jak zjesz na diecie wysokoweglowodanowej duzo tluszczy przed treningiem to badz pewien ze bedzie Ci zalegac i trening nie bedzie nalezal do przyjemnych.

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2008-12-07 23:07:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1092
no i podobno przy pelnym zolodku wydziela sie polowe mniej hormonu wzrostu podczas treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
adzik jak zjesz na diecie wysokoweglowodanowej duzo tluszczy przed treningiem to badz pewien ze bedzie Ci zalegac i trening nie bedzie nalezal do przyjemnych.

DUzo nie, ale ja ok 1,5-2h przed treningiem zjadam karkówkę + ryż czasami i mam wrażenie ze po karkówce dobrze mi idzie... Może ja tak mam, co?
Gramatura standard- ok 120g karkówki + ryz (w zaleznosci - czasami 50gr, czasami 100).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
1,5-2h przed treningiem to optymalny czas na posiłek. Twoja wersja jest w porzadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ok dzięki... Bo tak w treningowe jadam i mi się podoba a tu taki artykuł Więc wolałem zapytac

Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cos na mase:)

Następny temat

masa, siła, zdrowie

WHEY premium