SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Studia - gimnastyka korekcyjna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
Witam, chciałabym prosić o radę ... od kilku lat nie ma u mnie dnia bez ćwiczeń, posiadam tytuł instruktora fitnessu, pilatesu oraz zdrowego kręgosłupa i myślę, że również niemałą wiedzę ... chciałabym pracować w tym kierunku, wlaśnie pod kątem pilatesu i zdrowego kręgosłupa, ale myślę, że typowe sieciowe fitness kluby nie są dla mnie.

Czy jest sens zrobić roczne podyplomowe studia na kierunku gimnastyka korekcyjna i kompensacyjna? Czy takie studia pomagają w pracy z dziećmi i dorosłymi, czy wg was jest to przyszłościowy kierunek? Czy lepiej pójść np na kurs trenera personalnego?


Pytam osób zorientowanych na rynku, czy jest zapotrzebowanie na takie usługi? czy powstają w Polsce ośrodki zajmujące się taka działalnością - w zachodniopomorskim niestety mało o tym się słyszy. Będę wdzięczna za każdą opinię.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zmieniony przez - zuuu85 w dniu 2014-09-10 21:50:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
hmm wiedz tam zdobyta pewnie w jakis sposob wzbogaci twoja wiedze, ale czy przyniesie jakies profity??? Gimnastyke korekcyjna w osrodkach prowadza najczesciej fizjoterapeuci czyli zazwyczaj maja mgr albo chociaz licencjat i rowniez sporo kursow. Fizjo jest mnostwo a i tak nie moga znalezc roboty, wiec sama gimnastyka to raczej profitow nie da ale na pewno poszerzy wiedze. Wiec bez papierka fizjo na prace w placowkach medycznych nie masz co liczyc wiec chyba lepiej pojsc w kierunku fitness klubow

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
ZielaQ dziękuję za odzew... wiem, ze fizjoterapeutów jest wielu, ale mi chodzi aby iść w kierunku zdrowego kregoslupa, pilatesu i połączenie tego z bardziej fachową wiedzą i metodyką w przypadku osób z wadami postawy myślę ze byłoby fajną opcją... finstruktów fitness obecnie rónież jest mnóstwo, wielka konkurencja, ale często nie do końca działają dobrze prowadząc choćby pilates w klubach. waham się, zastranawiam co robic, ale dzięki za głos :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
a ile masz lat i kim jestes z wyksztalcenia??? Zawsze mozesz zbadac rynek popytac, e<wentualnie wynajac jakas sale w szkole i samej prowadzic takie szkolenia dla doroslych popoludniami albo dla dzieciakow, do odwaznych swiat nalezy wiec zawsze mozna cos pokombinowac

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
No dokladnie...wlasnie o to chciałam zapytac, czy jest zapotrzebowanie na takie zajecia prywatnie :) ale wszedzie zbyt maly odzew, mam 29 lat i wykształcenie nie związane ze sportem :) ale mysle, ze jak sie chce to mozna ;) a ty pracujesz w tej dziedzinie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
tak ja jestem fizjo wiec rynek w tej materii troszeczke znam i niestety z praca jest lipa a co za tym idzie i zarobki lipa, no chyba ze masz swoj gabinet i kontrakt z nfz to troche lepiej jest, albo robisz prywatek duzo. Zawsze mozesz sprobowac szczegolnie jak masz inne zrodlo dochodu, a tym mozesz sie zajac bardziej hobbystycznie :)

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
Ale praca fizjo to nie do końca gimnastyka pilates itd, chyba ze sie myle :) Osobiście uczestniczylam w kursach pilatesu z osobami np po rehabilitacji i szczerze pisząc, część z nich nie potrafiła wykonać poprawnie żadnego cwiczenia, wszystko bez świadomości, kontroli i stabilizacji własnego ciała, mała wytrzymałość itd...szkoda bo ciezko wtedy komuś pomoc. Dlatego tak ważna, oprocz teorii, jest długoletnia praktyka na samym sobie... mysle ze rynek jest tak zroznicowany, ze nie ma reguly co do wykształcenia. W duzej mierze mam nadzieję liczą sie umiejętnosci i również, co powinno być oczywistościa, prezencja instruktora ;)

Zmieniony przez - zuuu85 w dniu 2014-09-15 12:46:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 649 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31168
no nie do konca bo czasami kine robia rozne kursy dla papierka niestety. Jezeli masz smykalke do tego to polecam sprobowac. Co do prezencji instruktora, znaczy instruktorki to moge je ocenic jak podeslesz jakies fotki na priv . Zycze powodzenia w podejmowaniu decyzji i w ewentualnej dalszej pracy


Zmieniony przez - ZielaQ w dniu 2014-09-15 14:39:36

Cwicze bo lubie, lubie to cwicze.

Jezeli pomoglem daj soga -------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
prawie jak prywatny doradca ;) dzięki i pozdrowienia ;)

Zmieniony przez - zuuu85 w dniu 2014-09-15 16:16:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 6
zuuu85
Witam, chciałabym prosić o radę ... od kilku lat nie ma u mnie dnia bez ćwiczeń, posiadam tytuł instruktora fitnessu, pilatesu oraz zdrowego kręgosłupa i myślę, że również niemałą wiedzę ... chciałabym pracować w tym kierunku, wlaśnie pod kątem pilatesu i zdrowego kręgosłupa, ale myślę, że typowe sieciowe fitness kluby nie są dla mnie.

Czy jest sens zrobić roczne podyplomowe studia na kierunku gimnastyka korekcyjna i kompensacyjna? Czy takie studia pomagają w pracy z dziećmi i dorosłymi, czy wg was jest to przyszłościowy kierunek? Czy lepiej pójść np na kurs trenera personalnego?


Pytam osób zorientowanych na rynku, czy jest zapotrzebowanie na takie usługi? czy powstają w Polsce ośrodki zajmujące się taka działalnością - w zachodniopomorskim niestety mało o tym się słyszy. Będę wdzięczna za każdą opinię.

Z góry dziękuję za pomoc.


Zmieniony przez - zuuu85 w dniu 2014-09-10 21:50:57

Ja bym poszukała pracy w szkolnictwie, jak się załapiesz to praca pewna na wieeele lat. Można podyplomowo zrobić gimnastykę korekcyjną w placówkach oświatowych na wskz-ecie. Wiem, bo sama się zastanawiam. :) Godzin wf-u jest teraz sporo, a coraz częściej są potrzebni specjaliści od wad postawy u dzieciaków. Przemyśl to :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754767
Myślę, że autor tematu przez tyle lat już znalazł swoja drogę życiową, więc odświeżanie tematów tego typu nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Jeżeli już to zrobiłaś, to osobiście uważam, że wybranie drogi nauczyciela wychowania fizycznego jest najgorszą możliwą opcją. Płace są bardzo niewielkie i można je porównać z tymi w sklepach spożywczych.

Jeżeli ktoś chce zarabiać godne pieniądze, to trzeba pracować dla siebie, a nie dla kogoś. Obecnie branża fitness jak i fizjoterapii coraz bardziej się rozwija i najlepiej będzie iść właśnie w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja- Jaki pierwszy spalacz?

Następny temat

mąka razowa vs płatki owsiane

WHEY premium