SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
26/10/2016

1. Rodeo kwalifikacje
6' AMRAP
75 KB OVH Squat 24kg
AMRAP BUrpees
wynik: 75 squats + 35 burpees
5' to find 1RM Snatch
50kg, 60kg, 70kg, 75kg, 80kg
wynik 80kg




2. Siła
Wyciskanie nad głowę
10*20kg
5*30kg
5*40kg
5*50kg
3*7*62,5kg
Co każdą serię 3 weighted chin ups + 16kg

3. Akcesoria
2 rundy nie na czas
20 Javelin press barbell 20kg (10 per side)
5 weighted pull ups 20kg
10 weighted ring dips 20kg

Komentarz:

Pierwszy trening kwalifikacyjny do Rodeo zaliczony. OVH Squats nie poszly tak tragicznie jakbym się spodziewał :) Rwanie dlatego na nożyce, bo się rozgrzewałem na nożyce i lepiej mi wchodziło ;)

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
27/10/2016

1. Rozgrzewka
3 rundy nie na czas
10 ab roller
16m farmers walk 40kg left
16m farmers walk 40kg right

2. Siła
3 Low Hang Power Snatch
2*30kg
2*40kg
2*50kg
2 Low Hang Power Snatch
10*60kg
Snatch High Pull
3*3*70kg

Martwy ciąg
4*80kg
4*100kg
4*120kg
3*7*150kg

2. Akcesoria
3 rundy nie na czas
10 wide stance box squats 90kg
10 one leg deadlift 2*24kg (5 each leg)
5 broad jumps

Komentarz:

Do martwego dołożone zgodnie z planem. Plecy zmęczone po wczorajszym WODzie kwalifikacyjnym.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Sen to temat na dłuugie rozmowy :) Każdy chyba musi wypracować swój indywidualny profil snu. Kiedyś przez bardzo długi okres pracowałem na zmiany i nauczyłem organizm wysypiać się w 5-6h. Chętnie korzystam z drzemki w ciągu dnia jednak trochę dłuższej niż 10-20minut, u mnie trwa ona około 30-60 minut i stosuje ją raczej z rozwagą bo taka drzemka w ciągu dnia powoduje przesunięcie pory zaśnięcia dość mocno i np zdarza mi się wtedy siedzieć do późnych godzin nocnych, co przy porannym treningu ma różne skutki. 1-2x w miesiącu stosuje też taki "reset" (tak to sobie nazywam) czyli bez nastawiania budzika śpię ile się da - wierzę, że organizm wtedy "resetuje" swój bilans sen/aktywność i mogę dalej normalnie funkcjonować na 6h snu na dobę. Rano nigdy nie zdarza mi się zwlekać z łóżka jak zombie czy ustawiać 3 drzemki. Zawsze pierwsze piknięcie budzika budzi mnie i praktycznie od razu podnoszę się z łóżka. Bardzo często też budzę się bez budzika nawet przed 6:00 w wolny dzień i jestem wypoczęty.

Sen to ciekawa sprawa :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
fsl
Sen to temat na dłuugie rozmowy :) Każdy chyba musi wypracować swój indywidualny profil snu. Kiedyś przez bardzo długi okres pracowałem na zmiany i nauczyłem organizm wysypiać się w 5-6h. Chętnie korzystam z drzemki w ciągu dnia jednak trochę dłuższej niż 10-20minut, u mnie trwa ona około 30-60 minut i stosuje ją raczej z rozwagą bo taka drzemka w ciągu dnia powoduje przesunięcie pory zaśnięcia dość mocno i np zdarza mi się wtedy siedzieć do późnych godzin nocnych, co przy porannym treningu ma różne skutki. 1-2x w miesiącu stosuje też taki "reset" (tak to sobie nazywam) czyli bez nastawiania budzika śpię ile się da - wierzę, że organizm wtedy "resetuje" swój bilans sen/aktywność i mogę dalej normalnie funkcjonować na 6h snu na dobę. Rano nigdy nie zdarza mi się zwlekać z łóżka jak zombie czy ustawiać 3 drzemki. Zawsze pierwsze piknięcie budzika budzi mnie i praktycznie od razu podnoszę się z łóżka. Bardzo często też budzę się bez budzika nawet przed 6:00 w wolny dzień i jestem wypoczęty.

Sen to ciekawa sprawa :)


Powiem szczerze, że miałem podobnie jak Ty, do momentu aż nie zacząłem spać regularnie o tych samych godzinach. Dodatkowo, jeżeli przesunę wstawanie w weekend z 5 na 7 rano, odsypiam też trochę stresu, ale wtedy nie śpię w ciągu dnia. Naukowcy udowodnili, że nawet takie 2 dni spania w innych porach potrafi wytrącić z cyklu dobowego, do którego z niedzieli na pon i jeszcze wtorek trzeba będzie się na nowo dostosować.
Natomiast gdy jestem w ostatniej fazie przygotowań pod długie biegi, sobota to dzień długiego biegu i po powrocie z reguły jem, i śpię godzinę. Sen poprawia jakość życia i pozwala mi się zregenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
28/10/2016

1. Rozgrzewka
3 rundy nie na czas
30 sec Ring Support
10 shoulder dislocates

2. Siła
Bench Press
10*20kg
4*30kg
4*50kg
4*70kg
4*90kg
3*7*95kg
co serię 4 kb bent over row 32kg

3. Kondycja
3 rundy na czas
21 thusters 50kg
500m row
czas: 12:40

4. Akcesoria (wieczorem)
3 rundy nie na czas
20 Javelin press with axle bar 20kg (10 per side)
5 weighted pull ups 16kg
10 weighted ring dips 16kg

Komentarz:

Szczerze polecam na rozgrzewkę przed wyciskaniem na ławce używanie podporu na kółkach jako rozgrzewki, doskonale rozgrzewa górną partię pleców oraz całą klatkę piersiową. Zgodnie z założeniem dołożyłem ciężaru w ławce, nie za dużo ale więcej niż tydzień temu. W treningu kondycyjnym thrustery dzieliłem na 10/7/4 bardzo dobrze wchodziło w ten sposób, wioślarz starałem się trzymać poniżej 1:50/500m. Przyszły tydzień luźniejszy pod kątem siły.
Mam już napisany kolejny artykuł o śnie, zapewne wrzucę jutro, tylko muszę przeredagować :)

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28612
Ja osobiście nie miałem nigdy problemów ze snem ale odkąd prawie wszystkie ww mam w ostatnim posiłku to zauważyłem że faktycznie ten sen jest mocniejszy. Kiedyś wybudzałem się po 2-4 razy w nocy, a teraz raz albo i czasami całą noc bez wybudzania się, a śpię średnio 7,5-8h.
Odnośnie drzemek w ciągu dnia, to u mnie jako że mam pracę umysłową 8h przy komputerze, to takie 20min jest jak zbawienie, zupełnie inaczej wtedy funkcjonuje po południu. Czasami jak wrócę z pracy z "pełną" głową, to po takiej drzemce wstaje i jest zupełnie inaczej.
Odnośnie częstych porad nt. magnezu przed snem to osobiście nie zauważyłem żadnej różnicy, nawet gdy brałem większe dawki.


Zmieniony przez - Bialymis w dniu 2016-10-31 12:52:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
W moim wypadku 15minutowe drzemki to zbawienie, bo pracę zaczynam o 6 rano, więc o 12:30 już mam stan zombie zauważyłem, że bardzo dobrze mi się śpi w chłodnym pomieszczeniu i gdy wezmę dzienną dawkę magnezu przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Nie wiedziałem, że obecność telefonu komórkowego czy innych elektronicznych urządzeń może negatywnie wpłynąć na sen... Osobiście od dłuższego czasu używam klasycznego budzika a telefon zawsze zostawiam w drugim pokoju. Moja sypialnia jest wolna od urządzeń elektronicznych - żadnego telefonu, radia czy tv. Nie wiedziałem też, że że niebieskie światło utrudnia zasypianie. Wiem, że zimne kolory ścian w sypialni pomagają a przecież niebieski to zimna barwa...
Co do węglowodanów na noc to też zauważyłem poprawę jakości snu odkąd stosuje ładowanie węgli na noc

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium