SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1196765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
U mnie to samo, ale coraz mniej jest mordowni z klimatem jak np. MetroFlex, to nie jest "Fancy"..
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja lubię sobie przytaszczyć wszystkie ciężary na miejsce i tylko przerzucać w obrębie stanowiska, na którym jestem Czasami śmiesznie to wygląda, pusta sztanga a dookoła pełno talerzy

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Dampaz
U mnie to samo, ale coraz mniej jest mordowni z klimatem jak np. MetroFlex, to nie jest "Fancy"..


Aż takich hardkorów nie potrzebuję, ale zadbany "box" crosfitowy jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wiecie co jest teraz kicha, że jak jest siłownia wypasiona i ma fajny sprzęt, to jest ą, ę magnezji nie wolno, rzucać ciężarem nie wolno przynajmniej ja na takie trafiłem, a na mojej sprzętu jakoś mega dużo nie ma w sensie, jakichś dziwnych wypasionych sprzętów ale przynajmniej można sztangą piznąć o ziemię

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
rion10
Wiecie co jest teraz kicha, że jak jest siłownia wypasiona i ma fajny sprzęt, to jest ą, ę magnezji nie wolno, rzucać ciężarem nie wolno przynajmniej ja na takie trafiłem, a na mojej sprzętu jakoś mega dużo nie ma w sensie, jakichś dziwnych wypasionych sprzętów ale przynajmniej można sztangą piznąć o ziemię


To racja, jak można sztangą p***nąć o ziemię, to już jest duży plus, chyba głównie tego potrzeba, bo są sytuacje, gdzie no kurde nie da się i trzeba zrzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
O ile bez magnezji to jeszcze mogę sobie poradzić to przy niektórych ćwiczeniach brak możliwości bezpiecznej zrzutki sztangi na glebę to już jest duży problem.

No i sam fakt dodatkowego obciążenia treningowego. np zrobienie 10x Squat Cleana na dużym ciężarze w formie "1" ze zrzutem po każdym powtórzeniu i resetem pozycji VS zrobienie 10x Squat Cleana na dużym ciężarze z każdorazowym delikatnym odłożeniem ciężaru. O ile ciężar jest w realnym zakresie pracy "touch and go" to luzik, ale jak operujemy ciężarem w rejonie 90% 1RM to już jest rzeźnia

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
fsl
O ile bez magnezji to jeszcze mogę sobie poradzić to przy niektórych ćwiczeniach brak możliwości bezpiecznej zrzutki sztangi na glebę to już jest duży problem.

No i sam fakt dodatkowego obciążenia treningowego. np zrobienie 10x Squat Cleana na dużym ciężarze w formie "1" ze zrzutem po każdym powtórzeniu i resetem pozycji VS zrobienie 10x Squat Cleana na dużym ciężarze z każdorazowym delikatnym odłożeniem ciężaru. O ile ciężar jest w realnym zakresie pracy "touch and go" to luzik, ale jak operujemy ciężarem w rejonie 90% 1RM to już jest rzeźnia


Zgadzam się. Nawet rzeczy jak martwy ciąg gdzie jak obciążenie jest już naprawdę duże, no to touch'n'go jest już mocno obciążające i nie zrobisz odpowiedniej ilości powtórzeń, plus negatywy w martwym niszczą system. Sam przysiad też jest ćwiczeniem, w którym warto mieć możliwość zrzutki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ostatnio byłem na siłowni u kumpla i miała świetne wyposażenie. Miała wiadomo sprzęty do kulturystycznego treningu ławki, butterfly i te inne rzeczy. Ale była wydzielona część z dużym podestem gdzie były zamontowane dwa racki super rzecz można było rzucać ciężarami dowolnie. A jeszcze obok były 3 stacje do treningu crossfit z drążkami, trx, kółkami, liną do wspinania. Na prawdę ktoś przemyślał siłownie doskonale.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
rion10
Ostatnio byłem na siłowni u kumpla i miała świetne wyposażenie. Miała wiadomo sprzęty do kulturystycznego treningu ławki, butterfly i te inne rzeczy. Ale była wydzielona część z dużym podestem gdzie były zamontowane dwa racki super rzecz można było rzucać ciężarami dowolnie. A jeszcze obok były 3 stacje do treningu crossfit z drążkami, trx, kółkami, liną do wspinania. Na prawdę ktoś przemyślał siłownie doskonale.


Dobre siłownie rozbudowują wahlarz sprzętów, również dla ludzi, którzy nie tylko ćwiczą/trenują kulturystykę, ale również inne sporty siłowe i to jest fajne, gdy ktoś robi to z głową.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 12/4/2019 10:24:24 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wiesz jak teraz idę na siłkę to lubię pobawić się kettlami, trx, kółkami, na solidnym drążku podziałać i nie muszę zmieniać czy wyciągać tych sprzetów z torby niestety na swojej siłowni muszę to robić bo nie ma gum, kółek, trx wszystko noszę swoje i po prostu szkoda mi czasu za każdym razem ten sprzęt rozkładać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium