SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Nawiązując do dyskusji w dzienniku Turonia to zapytam z ciekawości Jaki trening polecałbyś jako alternatywę dla biegania do wykonania w domu? W przypadku kiedy nie można po prostu wyjść z domu i pobiegać, a bieżni w domu brak. Tak, żeby nawet po tygodniu przerwy od biegania nie mieć wrażenia, że zaczyna się od nowa i cały progres poszedł w p...u
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Nawiązując do dyskusji w dzienniku Turonia to zapytam z ciekawości Jaki trening polecałbyś jako alternatywę dla biegania do wykonania w domu? W przypadku kiedy nie można po prostu wyjść z domu i pobiegać, a bieżni w domu brak. Tak, żeby nawet po tygodniu przerwy od biegania nie mieć wrażenia, że zaczyna się od nowa i cały progres poszedł w p...u


Jeżeli masz możliwość to skakanka. To najlepsze narzędzie, które pomoże wyrobić odpowiednie nawyki biegowe, jak również wzmocni ścięgna podudzi i stóp. Jeżeli natomiast nie masz takiej możliwości, to bieg w miejscu z przyśpieszeniami lub bieg bokserski. W formie interwałów, żeby zaoszczędzić czas i wskoczyć na wysokie tętno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Paatik
Skakanka w przypadku kobiet które rodzily i to niedawno - może nie być optymalna...


Zgadzam się, pytanie na ile dobrze wszystko już wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Jeżeli nie było episiotomii lub "naturalnego" pęknięcia podczas porodu to w przypadku zarówno naturalnego jak i cesarskiego aż się skończy połóg, 8-10 tygodni, można już wtedy osiowo na spokojnie obciążać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
13/2/2021

Rozgrzewka
A1. Ćwiczenia z taśmami, nie będę wyliczał bo za dużo

Mobilki
B1. Mobilność nadgarstków i barków

Gimnastyka + Kondycja
5 serii co 2' minuty
C1. Maks Handstand Walk

5 serii 30'' On / 30'' OFF
C2. Double Unders

Następnie 5minut active recovery + 5 serii 30" ON / 30" OFF
C3. Wioślarz
C4. AirBike
C5. Ski Erg

Akcesoria
3 serie
D1. 20 Reverse Hypers
D2. 5 GHD - Żuraw

Komentarz:

Znów w odwiedzinach w Garage Box u Adasia Małeckiego. Trening bardzo mi się podobał, super dobrze mi się chodziło na rękach i kondycja fajnie wymyślona. Tym razem DU robiłem bez ciężkiej skakanki

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Nie chce z Wami trenerami dyskutować.... ciekawe co Viki poczuje podczas ewentualnego skakania. Ja niestety nie mogę, mimo ze poród był bardzo dawno temu.
I nie czepiam się, nie chce być złośliwa etc. Czasami skakanka nie przejdzie u kobiet - mimo ze według teorii powinna. Zmykam już i dalej śledzę z partyzanta:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Wg fizjoterapeutki uroginekologicznej (i to nie jednej) mięśnie dna miednicy potrzebują 9-12 miesięcy żeby wrócić do pełnej sprawności, takiej jak przed porodem. One są rozciągnięte i osłabione. Skoków czy biegania nie poleca się przez pierwsze pół roku. Ja z tego powodu nie planuje w tym sezonie żadnych dłuższych dystansów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Warto sprawdzić te skoki lub bieg bokserski czy nie ma problemów w trakcie i po. A żeby zminimalizować potencjalne przeciążenia warto zrobić krótki interwał 4-8 minut. 15-20 sekund mocnej pracy na 40-60 sekund luźnej pracy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Interwały to dość ciekawa opcja, ale póki co skakania nie będę próbować
Wogóle to skakanie jest dość kontrowersyjnym tematem, spotkałam się z opinią że nie służy to kobietom. Szczególnie popularne ostatnio zajęcia na trampolinach są mocno krytykowane. Mi fizjo mówiła, że konsekwencje czasem bywają naprawdę poważne, np. obniżenie czy wypadanie narządów
Bieg w miejscu czy bieg bokserski jest bardziej realnym rozwiązaniem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium