SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1196803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dobre szkolenie niestety kosztuje. Ale można się uczyć we własnym zakresie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
ronie220
Dobre szkolenie niestety kosztuje. Ale można się uczyć we własnym zakresie.


Dlatego inwestuje w książki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
17/8/2016



1. Siła
Push Press T'n'G
10*20kg
7*30kg
7*40kg
7*50kg
7*60kg
7*70kg
Co serie 7 Strict Pull Ups
3*7*80kg
Co serie 2 weighted chin ups +20kg

2. Gimnastyka
7 rund nie na czas
5 From L-sit to Peak

5' EMOM
1 strict sitted Muscle Up + 3 strict ring dips

3. Kondycja
5 rund
90 sekund hammer to a tire
30 sek battle rope
1' rest

4. Akcesoria
3 rundy nie na czas
100m one arm farmer walk 24kg left
100m one arm farmer walk 24kg right

Komentarz:

Zakuło mnie troszkę w lewym barku, więc nie szalałem ze staniem na rękach. Przy rotacji zewnętrznej lekko boli, ale jakby ze zmęczenia. Dołączę chyba trochę pracy do Muscle Up. Pierwszy raz używałem battle ropes, fajna sprawa niesamowicie pompuje barki i górę pleców :)

pozdro




Zmieniony przez - FighterX w dniu 2016-08-18 06:37:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
FighterX
rion10
No właśnie rozważania na temat trenerów można mnożyć ale widzę też dobry trend, że tych dobrych też jest co raz więcej _


To prawda, im więcej trenerów, tym więcej osób w to zaangażowanych i z tym więcej trenerów, którzy są dobzi. Prawda jest taka, że jak ja zaczynałem przygodę z prowadzeniem innych osób, to było ze 3 kursy na krzyż, a kursy specjalistyczne to była bajka za kilka tys. Obecnie dzieje się bardzo dużo i bardzo często, co jest fajne. Niestety siana brak


Na fajne szkolenia to kasy trzeba na prawdę sporo choć czasem warto a czasem sztucznie nadmuchana bańka.
Ale na przykład na seminarium do Starretta bym się przeszedł

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
rion10
FighterX
rion10
No właśnie rozważania na temat trenerów można mnożyć ale widzę też dobry trend, że tych dobrych też jest co raz więcej _


To prawda, im więcej trenerów, tym więcej osób w to zaangażowanych i z tym więcej trenerów, którzy są dobzi. Prawda jest taka, że jak ja zaczynałem przygodę z prowadzeniem innych osób, to było ze 3 kursy na krzyż, a kursy specjalistyczne to była bajka za kilka tys. Obecnie dzieje się bardzo dużo i bardzo często, co jest fajne. Niestety siana brak


Na fajne szkolenia to kasy trzeba na prawdę sporo choć czasem warto a czasem sztucznie nadmuchana bańka.
Ale na przykład na seminarium do Starretta bym się przeszedł



Byłem na CrossFit Mobility (jak jeszcze było w ofercie szkoleń CF, teraz to odmienne szkolenie, tak jak CF Endurance), ale prowadził Jami Tikkanen, równie mobiliny i równie fajny gość. Teraz ostrze zęby na CF Football i na CrossFit Level-2. Później pewnie CF3 i CF Kids. W międzyczasie kilka innych kursów mam na oku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
A te które wymieniłeś robią w PL ? i jakie koszty mniej więcej?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Na razie w Polsce jest CF-Level 1 i kilka kursów specjalistycznych (na CF Gymnastics byłem w CF Elektromoc), były/będą CF Defence i CF Wieghtlifting. Generalnie koszt CF-Lvl2 i CF Kids to 1000$ , specjalistyczne kosztują między 400-800$.
Tanie nie są, ale powiem szczerze, że wiedza przekazywana tam jest w bardzo dobry sposób i jest nakierowana na odpowiednią dziedzinę (w zależności od specjalizacji). Są warte swojej ceny.
CF-lvl3 to już kurs online z egzaminem online, gdzie otrzymuje się materiał i należy się do niego przygotować oraz spełnić pewne wymagania odnośnie godzin pracy i dokumentacji godzin pracy, to samo tyczy się CF-lvl4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale te szkolenia się już rozwinęły już do tak widzę specjalistycznych gałęzi i wszędzie gruba kasa, ale skoro mówisz, że warto to dlaczego nie. Wybrałbym się na jakieś fajne szkolenie z mobility

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
O ile dobrze pamiętam kursy specjalistyczne zmieniają się strasznie. Ostatnio było bardzo dużo zmian, Brain Mackenzie (twórca CF Endurance) ma swoje szkolenia (szkoda, że w Europie są rzadko), a uważam, że jest zaj**iście wyedukowany gościem w temacie treningu, nie tylko Endurance.
To samo zdarzyło się z CF Mobility. Starretta masz szkolenia w linku poniżej, ja wracam teraz po 4 latach do czytania jego książki, bo dostałem nową edycję "Bądź sprawny jak lampard" w języku Polskim. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem Desk Bound, też Starretta.

http://www.mobilitywod.com/seminars/ 

Kursy specjalistyczne, są nakierowane na wykorzystanie CF w treningach np Gimnastycznych, Strongman itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Też jakiś czas temu dokupiłem Leoparda po polsku i jest świetna książka obowiązkowa pozycja

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium