SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ja biegać ciągle próbuję się zmotywować, ale jakoś ciężko to idzie, pogoda nie daje rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Dla mnie nieważna jest pogoda tak naprawdę. Brakowało mi chęci przez ostatni czas, musiałem sobie poukładać wszystko w głowie, dać ciału odpocząć.

EDIT:
Czasami mniej znaczy więcej.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-02-21 07:40:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Ja jestem taki typ że najlepiej wszystko na zewnątrz. Wiadomo, że jak pogoda kiepska to się nie chce, ale jak jest ok to nawet zamiast siłowni wolę ćwiczenia na placu. Nie lubię cardio na maszynach, nie lubię 4 ścian jak świeci słońce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
FighterX
Dla mnie nieważna jest pogoda tak naprawdę. Brakowało mi chęci przez ostatni czas, musiałem sobie poukładać wszystko w głowie, dać ciału odpocząć.

EDIT:
Czasami mniej znaczy więcej.



Również i dla mnie pogoda ma niewielki wpływ na chęć lub brak chęci, jednak gdy chcąc pobiegać, pierwszy kilometr muszę się przez błoto przedzierać, to choćbym bardzo zmotywowany był, po kilku takich wypadach się tego biegania odechciewa.

EDIT:
Niestety w bieganiu "mniej" to ze 25km tygodniowo być musi

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
_Szajba_
FighterX
Dla mnie nieważna jest pogoda tak naprawdę. Brakowało mi chęci przez ostatni czas, musiałem sobie poukładać wszystko w głowie, dać ciału odpocząć.

EDIT:
Czasami mniej znaczy więcej.



Również i dla mnie pogoda ma niewielki wpływ na chęć lub brak chęci, jednak gdy chcąc pobiegać, pierwszy kilometr muszę się przez błoto przedzierać, to choćbym bardzo zmotywowany był, po kilku takich wypadach się tego biegania odechciewa.

EDIT:
Niestety w bieganiu "mniej" to ze 25km tygodniowo być musi


Ja z reguły mam tendecję do zbyt dużej ilości treningu i niedojadania. I jak odpuściłem niektóre rzeczy, to czuję się lepiej regeneruję się, stąd chęci powróciły. A dystans zależy od dystansu biegu. Obecnie w moim przypadku nie mam konkretnego celu biegowego, więc skupiam się na innych rzeczach, jak jakość biegu, odpowiedni oddech itp. Dlatego też wolę przebiec mniej, ale jakościowo lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Ja póki co widzę pozytywny wpływ na organizm krótszych, ale częstszych biegów. Kilometraż tygodniowy na podobnym poziomie, jednak na razie nie przekraczam 10km na raz. Mniejsze zmęczenie, szybsza regeneracja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Ja póki co widzę pozytywny wpływ na organizm krótszych, ale częstszych biegów. Kilometraż tygodniowy na podobnym poziomie, jednak na razie nie przekraczam 10km na raz. Mniejsze zmęczenie, szybsza regeneracja.


Dorzuć oddech nosem i zwiększysz plac zabaw z biegiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777620
Jak mnie puszczą kontuzję to też zacznę biegać
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
21/2/2020

Rozgrzewka:
Skipy

3 serie
10 martwy ciągów jednonóż 24kg (5 na stronę)
40" deska bokiem (20" na stronę)
2 skoki w dal


A. Martwy ciąg z gumą
RAMPA na 8 (140kg + guma)



Co serię
8 zakroków Power Athlete 50kg (4 na stronę)
4 kubańskie wyciskania 15kg


B.
50kcal na czas na AirBike
Wynik - 1:25




3' przerwy

3 serie
10kcal na AirBike na czas
1' przerwa

Średnio 10kcal w 12-15sekund

Schłodzenie:
4' AirBike oddech tylko nosem

Komentarz:

Łola boga co za trening martwe poszły nieźle, celowałem w 140kg lub odrobinę więcej, ale 140 poszło nieźle technicznie i stwierdziłem, że nie będę ryzykował kiepskiej techniki. Zatem kolejne tygodnie pod znakiem 140kg następnie wyzwanie, 50kcal na czas, w sumie wyszło 1:25. Zacząłem na 15 sekund, jak widzicie na filmiku gdy włączyłem start czas zaczął lecieć, po odstawieniu telefonu wystartowałem na 15sekund. Po zrobieniu wyzwania podkręciłem się 3 mijuty po siłowni i dobiłem 3 rundy po 10kcal na AirBike.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777620
Dobry trening

Fajnie wygląda się na airbiku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium