SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Właśnie patrząc na ten trening od razu pomyślałam o wszechstronności zamiast skupianiu się na poprawie jednego, konkretnego parametru. Ciekawa jestem czy taki schemat sprawdziłby się w treningu pod OCR, gdzie w sumie wszechstronność jest bardzo ważna. Zamiast typowego podziału na okres budowania siły, wytrzymałości siłowej i fazy treningu specjalnego (czyli często przeszkody i chwyt). U mnie na przykład lepiej się sprawdza trening na przeszkodach 1x w tygodniu, ale przez cały okres, niż dłuższa przerwa a później przeszkody i chwyt 3x w tygodniu - jest lepszy progres.


Formatka ta, to przykład programowania zbieżnego, z angielskiego concurrent. Gdzie nie skupiamy się na poprawie jednego parametru, a jednocześnie podnosimy wszystkie parametry wolniej, ale podnosimy ciągle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Podobno nie da się jednocześnie poprawić siły i wytrzymałości

Można gdzieś coś więcej o tym przeczytać? Bo wydaje się ciekawe, szczególnie w dyscyplinach gdzie trzeba doskonalić różne parametry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Podobno nie da się jednocześnie poprawić siły i wytrzymałości

Można gdzieś coś więcej o tym przeczytać? Bo wydaje się ciekawe, szczególnie w dyscyplinach gdzie trzeba doskonalić różne parametry.


Da się.

SuperTraining https://www.amazon.com/Supertraining-Yuri-V-Verkhoshansky/dp/8890403810, 
Special strength for all sports https://www.amazon.com/Special-Strengths-Sports-Louie-Simmons/dp/0982150482/ref=sr_1_4?keywords=louie simmons&qid=1580564555&s=books&sr=1-4
Conjugate Method lub Concurrent Method (głównie na EliteFTS), Power Speed Endurance.

Edit:
Dodatkowo Power Athlete, Kabuki Strength, Juggenaut Training System, obecnie łyknąłem The World Fittest Book (https://www.swiatksiazki.pl/the-world-s-fittest-book-6405726-ksiazka.html ), polecam.
Obecnie czytam Peak.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-02-01 15:00:47

Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-02-01 15:06:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Jeszcze Complete Human Performance i ksiązka Alexa Viady Hybrid Athlete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
DJ_DoDo
Fighter z tego co pamiętam obeznany jesteś w morsowaniu, teraz na niedzielę jesteśmy umówieni na wyjście z roboty na morsowanie na pierwszy raz spróbować, bo jeden kolega już kilka razy był z morsami, ale padło dziś ważne pytanie: czy można albo może zalecane jest morsowanie po treningu? ewentualnie jaki odstęp czasowy?


Się wtrącę.
Najważniejsze by organizm nie był wycieńczony treningiem. Jeśli słaniasz się na nogach, nie polecam morsowania tego samego dnia, jeśli natomiast odbyłeś normalny trening, czujesz się na siłach i nie masz zamiaru wskakiwać z okna siłowni do przerębla, o ile jesteś zdrowy, nie widzę przeciwwskazań. Na pewno warto się przed morsowaniem rozgrzać. Trochę pobiegać, trochę ogólnorozwojówki, byle nie za mocno ale na tyle mocno by czuć się pobudzonym.
No i siup do wody.
Niestety, największym problemem w tej chwili, może być fakt iż różnica temperatury powietrza i wody jest niewielka i może być tak że organizm nie zareaguje odpowiednio i zamiast morsować będziecie po prostu marznąć.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
FighterX
fsl
Kiedyś miałem do czynienia z zestawem, który wszystkie kettle bez względu na ciężar miał dokładnie w tym samym rozmiarze. To chyba opcja dla osób bardziej profesjonalnie podchodzących do tego sportu - trzeba wykluczyć zmienną rozmiaru kulki, aby wszyscy mieli równe szanse Chwyciłem takiego co wyglądał na solidne 28 a to chyba 12 była Byłem delikatnie mówiąc zaskoczony


To są Girye, one bez względu na wagę rozmiar mają ten sam, różnią się kolorem. Mam kumpla co ma cały zestaw po dwa w każdej wadze do 48kg. Specjalnie rozmiary są te same pod sport Girya, aby techniki nie zmieniać na cyklach.


Girya to wspólna nazwa dla wszystkich rodzajów odważników kulowych bez względu na kształt chwytu, wielkość, ciężar czy kolor.
Te kolorowe w identycznym rozmiarze z identycznym uchwytem to turniejówki używane w Giriewoj Sport. Są identyczne z wiadomych względów.
Cała reszta to wolna amerykanka i kształt, rozmiar jest uzależniony od producenta. Najpopularniejszymi wydają się być te promowane przez Pavla Tsatsouline gdzie kształt, rozmiar i waga muszą trzymać jakąś normę.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
1/2/2020

Rozgrzewka
Rozgrzewkowa barków z gumą
Drabinka koordynacyjna
Plyometria


A.
Co 30" przez 5' (10 rund)
3 zarzuty na wysoko worka + 3 przysiady z workiem + 3 wyciskanie worka nad głowę 25kg

B.
4 rundy
1' na HIIT Stairmaster AirBike
1' spacer z workiem 20kg pod górę
1' niekończąca się lina
1' devill press 2*12,5kg
10" na przejście między stacjami
1' przerwy między rundami


Schłodzenie.

2' na wioślarzu oddech tylko nosem


Komentarz:

Dzisiaj kolejny trening na nowej siłowni (chyba będziemy tu ćwiczyć w poniedziałki i soboty). Na rozgrzewkę poszła plyometria i drabinki koordynacyjne. Dawno nie robiłem i bardzo pozytywne odczucia odżyły we mnie
Ze względu na porozbijane paluchy stwierdziliśmy z żoną, że worki będą fajną opcją na kompleks na początku zakiast sztang. Następnie trening stacyjny, 4 rundy dały radę strasznie dziwny ten AirBike ze Stairmaster'a, RPM na poziomie 75+ a watów 300+ Cóż każdy ma inne algorytmy , ważne, że robi robotę

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
2/2/2020

~11km bieg Ślęża






Komentarz:

Powrót na stare śmieci. Po 5 miesiącach nie biegania niczego konkretnego, ani nie biegania po górach fajnie było wrócić na Ślężę wrażenia po biegu są pozytywne, zobaczymy jak nogi będą się czuły jutro nie spinałem się w ogóle, biegłem równym tempem i na koniec udało się puścić nogi luzem, także lekko odblokowałem głowę w tym temacie, co pozwoliło dobrze się rozpędzić

Pozdrom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151011
Jak Ci się tętno zachowywało? Jaki peak na podbiegach miałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Piękne tereny do biegania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium