SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strata na wadze wraz z przyrostem miesni ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4235

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
"++ 50-100 kcal"

Słuchaj 50 kcal, to ok 5 gram tluszczu.... To nie apteka, nie ma szans, żeby ułożyć bilans tak dokładnie. Niedokładności będą sie wahać w okolicach 200 - 300 kcal, dlatego musisz obserwować własne ciało. Poza tym, kaloria nie jest równa kalorii...

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Szadek1988 - odpowiedziałem. jeśli zapotrzebowanie w przybliżeniu masz 2,500 i dodasz do tego 50 to to 50 musi zostać ( przy założeniu ze nie ma zmiany aw aktywności i innych czynnikach dobowych wpływających na bilans)

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Przegladam tematy i na teamt diety juz mi sie troche rozjasnia w glowie :D

Ale co do treningu Full Body to nie widze jak narazie ni jednego planu treningowego.
Moze ktos podac link do takiego planu lub rozjasnic jego schemat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Słuchaj 50 kcal, to ok 5 gram tluszczu.... To nie apteka, nie ma szans, żeby ułożyć bilans tak dokładnie. Niedokładności będą sie wahać w okolicach 200 - 300 kcal, dlatego musisz obserwować własne ciało. Poza tym, kaloria nie jest równa kalorii...

Bilans ze wzorów naprawdę da sie dość precyzyjnie wyliczyć. Uwzględniając chociażby tak podstawowe wartości jak :przemiana materii, energie stracona na treningi, energie stracona na aeroby/hiit [osobny przelicznik], kalorie spalane podczas podstawowych czynności [wynikające z aktywności], efekt termiczny pożywienia, typ genetyczny.

A przecież sa jeszcze dokładniejszej wzory uwzględniające więcej rzeczy- jak ktos chce da sie do granicy 50-100 wyliczyć, a jak ktoś nie chce to nie mój problem.

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
A co do obserwacji - to tak obserwacja jest konieczna by wziasc korektę na dane liczbowe- ale to podkreślaniem wiele razy.

Zmieniony przez - KLINKU w dniu 2007-08-21 15:13:20

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
@KLINKU
Ale ogolne zalozenie jest takie aby spalic nie wszystko to co zjedlismy tak ? W moim przypadku spalic o te 200-300 kalorii mniej niz zjedzona dieta, racja?

Prosze o odp. co do treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Ogólne założenie by trzymac sie lekko na plusie.
Co do treningu poszukam w papierach za 30min 1 h to napisze ci mój plan który robiłem.

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3783
Full body [fb] to najogólniej wszelkie plany treningowe zakładające ćwiczenie ogółu ciała podczas sesji treningowej.
Do tego typu treningów możemy wliczyć np. act Michaila [co prawda rozgrzewkowe no ale...], fbw, hst, p&p itp itd.

Co do mojego treningu kilka słów wyjaśnień.
Trening który poniżej napisze nie nadaje się dla początkujących - żeby nie było nie domówień. Przedstawiam go jedynie jako ciekawostkę i dodatek do tematu.

Założenia treningu:
-początkowo wartości ciężaru wahające się w okolicach 50-60 %cm a skończenie z minimum 100% cm (najogólniej założenie wzrostu siły, wręcz wymuszenie)
-w późniejszych okresach gdy %cm wzrastał technika szła na 2 plan, zaczęły sie serie oszukane (to tez! trzeba umieć!!!)
Czemu? ponieważ jestem skromnego zdania że nawet gdy robimy ciut nie prawidłowo to i tak mięśnie obarczone dużym ciężarem pracują tyle że ruch nie jest tak wyizolowany, i sztuczny (naturalny ruch=>większe ciężary!!) co pozwala na progres ciężaru w dalszych fazach. (oczywiście mówię cały czas o ćwiczeniach złożonych!)

Treningi
T-w-T-w-T-w-w

Sam trening jest hybryda kilku innych i najogólniej chyba można go nazwać duża modyfikacja p&p.
Tak jak w tradycyjnym p&p podział występuje na a1, b1 tyle że dodane zostało jeszcze a2 i b2 [będące odpowiednikami a1, b1]
Liczba powtórzeń/serii zawsze wynosi 5x5

Sam plan:
A1:
Plaska
wycisk zza karku
francuz leząc za głowe
Przysiady
Wspięcia (tu wyjątek od 5x5 2x 25)
Brzuch [abs2 co trening] -wstępuje zawsze po treningu wiec nie będę go później już wpisywał]

B1
wiosłowanie sztangielka -wersja siłowa (jak znajdę linka to wrzucę)
przenoszenie hantla + uginanie ramion ze sztanga [ss]
Podciąganie sztangi do polowy brzucha (alternatywa dla podnoszenia do brody -bardziej siłowa)

A2
Skos w dol sztanga
Wycisk sztangielkami na barki
Pompki tyłem
Mc
łydki

B2
wiosło sztangą chwyt wąski
uginanie ramion nachwytem
młotki
przedramię podchwytem - musiałem skorygować przedramie, jeśli nie musicie to uważam ze zagazowanie tego mięśnia w innych ćwiczeniach jest dość duże i można nie dołączać przedramienia bo wydłuża to sesje treningowa]

No i jak idą treningi? o tak
1 (tydzień): a1,b1,a2
2 :b2,a1,b1
3 :a2,b2,a1

I tak w kolko Macieju aż do zakończenia cyklu.

W sumie jakiś szczególnie ambitny i nie pojętny plan to nie jest, ale jak to mówił Anorld "ćwiczenia znają wszyscy" ;)

Zmieniony przez - KLINKU w dniu 2007-08-21 16:49:24

Jak dotknąłem Cie moim komentarzem, pomyśl się o tym że tylko moje zdanie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
"Bilans ze wzorów naprawdę da sie dość precyzyjnie wyliczyć. Uwzględniając chociażby tak podstawowe wartości jak :przemiana materii, energie stracona na treningi, energie stracona na aeroby/hiit [osobny przelicznik], kalorie spalane podczas podstawowych czynności [wynikające z aktywności], efekt termiczny pożywienia, typ genetyczny."

Tu bym polemizował. Dla mnie to wielki mit. Wszystko może zależeć nawet od wydzielania hormonów w danym dniu. Poza tym nie da się określić ilości kalorii spalanych na treningu. Kaźdy trening jest inny. Poza tym efekt termiczny jedzenia. Możemy go jedynie szacować. Bilans może zależeć nawet od temperatury na zewnątrz... Jest tysiące czynników, które zakłócą nasze wyliczenia. Kiedyś liczyłem kalorie, ważyłem produkty co do grama. Teraz po prostu regularnie sprawdzam obwody i wagę ciała.

Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2007-08-21 17:43:47

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Co myslicie o takim planie? znalazlem go na stronie jako plan ogolnorozwojowy. Moze cos zmodyfikowac? - ale to wasza dzialka :D

pon: Klatka + biceps
ławka prosta 4x10
ławka skośna 4x10
rospiętki na łąwce prostej 4x10

Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3x10
Uginanie ręki w oparciu o kolano siedząc 3x10
uginanie ręki na modlitewniku 3x10

środa: Plecy + triceps:
ściąganie wyciągu za kark 4x10
przyciąganie sztangi do klatki leżąc na bzuchu nachwytem 4x10
j/w podchwytem 4x10
przyciaganie hantla do brzucha w opadzie w przód, jednorącz 4x10

czwartek: nogi - do wyboru zaleznie od konkretnych partii jakie chcesz cwiczyc, i od stanu Twoich stawów.

Sobota: barki + kaptury
Wyciskanie sztangi zza karku 4x10
arnoldki 4x10
przyciąganie sztangi do szyi 4x10
w opadzie w przód wymachy hantlami do tyłu 4x10
Kaptury - w staniu podciaganie sztangi lub haltli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2razy klata

Następny temat

co na przestoj ramion?

WHEY premium