SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stojaki z asekuracją czy bez?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Kelton_SS
Ławka ma na tyle miejsca w stojakach że spokojnie można ją cofnąć i brać sztangę siedząc.

Oj...? Czy aby na pewno?
Ciekawe jak wtedy opuścisz ciężar? Przy bardziej cofniętej ławce właśnie skos stojaka będzie przeszkadzał w opuszczaniu ciężaru do klatki piersiowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Sorge27: Ćwiczyłem na tych stojakach, tam jest tak dobrany kat (16,4) że sztanga ma dużo luzu przy średnich ciężarach. Wiadomo że przy ciężarach na granicy możliwości ćwiczącego, wszystko zaczyna wyglądać trochę inaczej. Wtedy znaczenie ma odległość haków od toru ruchu, zresztą zobacz jak przy dużych ciężarach nawet na stojakach pionowych asekurujący ćwiczącemu podaje sztangę. Przy maksach ćwiczący nie jest wstanie przenieść sztangi nawet te 5-10 cm w poziomie, a na stojakach HS4, zależnie od zasięgu rąk masz to przeniesienia w poziomie około 15-20 cm do luzu na sztandze w dolnym zakresie ruchu. Także dla mnie do 80-100 kg spokojnie te stojaki wystarczają, powyżej 100 kg lepiej mi z asekurującym, z tym że ja nie ciskam mega ciężarów. Gość który 150kg wyciska na serie spokojnie zabierze sztangę, ale jeśli jego maks to 180kg będzie już musiał ustawić asekurującego. Zgodzisz się zemną ? :)

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Mniej więcej.

Ech... gdyby tak można sklecić w jeden stojak przód stojaka Marbo MS-S004 z tyłem i bokami Keltona HS9.

Wydać kasę na to co proponują i być niezadowolonym lub bawić się w przeróbki? Bez sensu...
Nie rozumiem dlaczego firma Kelton w stojaku HS9 mimo uwag krytycznych dotyczących zbyt gęstego rozmieszczenia haków asekuracji (publikowanych od dłuższego czasu na 2 specjalistycznych forach) z uporem godnym lepszej sprawy produkuje dalej to samo. Zamiast 6 poziomów spokojnie wystarczyłoby 5 odpowiednio rozsunięte na słupku z przodami (czołami) haków lekko ODGIĘTYMI od pionu.
Znacznie poprawiłoby to zarówno komfort jak i bezpieczeństwo użytkowania.

Podobnie nie rozumiem działań firmy Marbo. W starej wersji stojaka MS-S004 było 6 drążków na dodatkowy ciężar. Obecnie są dwa. Po co? Chyba tylko po to by dociążyć stojak, bo do porządkowania posiadanego ciężaru przyczyniają się w znikomym stopniu. Przypomnę, że jest to sprzęt raczej do domowych siłowni, a nie każdy ma miejsce na dodatkowy stojak. No i kwestia regulacji rozstawu... Mam dość popularny gryf 180 cm. Rozstaw stojaka na 120 zostawia ledwie 2,5 cm z każdej strony. Ciasno. Rozstaw 110 za bardzo "włazi" na część chwytną gryfu. Ideału dla tego gryfu czyli rozstawu na 115... nie ma.


Zmieniony przez - Sorge27 w dniu 2013-06-06 11:33:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Sorge27: Pokaż mi na PRV. uwagi krytyczne o których pisałeś. Tylko takie w których osoby się wypowiadają które mają stojak HS9, przemyślimy czy faktycznie nie chcecie "rzadszej" asekuracji, ew. proszę o wypowiedź tych którzy dysponują stojakami.

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Kelton_SS
Sorge27: Pokaż mi na PRV. uwagi krytyczne o których pisałeś. Tylko takie w których osoby się wypowiadają które mają stojak HS9, przemyślimy czy faktycznie nie chcecie "rzadszej" asekuracji, ew. proszę o wypowiedź tych którzy dysponują stojakami.


A dla czego na PRV? Jak to będzie wyglądało skoro publicznie powiedziałem to co powiedziałem? Wypadałoby również publicznie dać potwierdzenie. Nie?

Druga sprawa. Dziwi mnie twoja prośba. Dowodzi, że nie monitorujecie pojawiających się opinii na temat waszego sprzętu lub zacięła się wam wyszukiwarka googla, skoro wymagasz bym wam podał materiał na tacy. Nie macie przypadkiem w firmie osoby, która bierze za to wynagrodzenie?


Zmieniony przez - Sorge27 w dniu 2013-06-07 22:07:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Sorge27
publikowanych od dłuższego czasu na 2 specjalistycznych forach



Nie podałeś nazwy więc założyłem że nie chcesz publicznie. Zmiana w stojakach HS9 z 4 na 3 asekuracje to nie jest żaden problem.
Myślę że najlepiej było by zrobić głosowanie.
Na tą chwilę jest 1 głos za zmianą.

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Kelton_SS
Sorge27
publikowanych od dłuższego czasu na 2 specjalistycznych forach



Nie podałeś nazwy więc założyłem że nie chcesz publicznie.
...
Na tą chwilę jest 1 głos za zmianą.


Oto jeden z przykładów. Podaję bo akurat z naszego forum.
Luk_aszz




Jestem bardzo zadowolony z dokonanego przeze mnie zakupu, jak na taki sprzęt to cena bardzo niska, kontakt profesjonalny i nic więcej nie trzeba mówić. Jedyne na czym się troszkę zawiodłem to na zachowaniu kuriera, a z firmy KELTON jestem w 100% zadowolony.

Plusy Sprzętu:
+ Stabilność
+ Wytrzymałość
+ Jakość Wykonania
+ Dokładność Wykonania
+ Zakres Regulacji
+ Elementy Stabilizujące

Minusy Sprzętu:
Za Gęsto Umieszczone Haki Asekuracji



https://www.sfd.pl/Recenzja__Stojaki_Kelton_HEAVY_HS9-t490796.html

Na innych forach też są takie recenzje. Wystarczy poszukać.

Kelton_SS

Zmiana w stojakach HS9 z 4 na 3 asekuracje to nie jest żaden problem.


Chyba jednak będzie to problem i to już na starcie, bo stojak HS9 ma 6 rzędów asekuracji, a nie 4.

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/2/16/287

Gdyby miał 4 rzędy z dobrze wyprofilowanymi czołami (lekko odchylonymi od pionu) - złego słowa nie dałoby się powiedzieć o tym stojaku. No chyba, że ktoś jest wysoki i przeszkadzało by mu max. wysunięcie na 155 cm.

Zmieniony przez - Sorge27 w dniu 2013-06-08 14:37:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Zgadza się jest 6 z tym że ja zastanawiałem się tylko nad 4 do wyciskania na klatkę płasko. Na tą chwilę faktycznie skłaniam się do przekazania takiej poprawki dla konstruktorów. Oczywiście dla Ciebie Sorge27 rabat jeśli wejdzie w produkcje taki stojak :)

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Kelton_SS
Zgadza się jest 6 z tym że ja zastanawiałem się tylko nad 4 do wyciskania na klatkę płasko. Na tą chwilę faktycznie skłaniam się do przekazania takiej poprawki dla konstruktorów. Oczywiście dla Ciebie Sorge27 rabat jeśli wejdzie w produkcje taki stojak :)


Dziękuję.
Niestety stojak już kupiłem. Mogę za to przetestować wasz wyciąg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Witam. Zagorzała dyskusja na temat mojej recenzji
Była to recenzja pisana po kilku miesiącach użytkowania. Na dzień dzisiejszy dalej te stojaki służą mi doskonale.
Cod o haków jest ich gęsto ale na dzień dzisiejszy sądzę iż jest to dobrze.
Wystarczający argument to taki:
Pomyśl sobie ,że masz tam trzy rodzaje wysokości haków asekuracyjnych. Jeden wysoko, drugi może się okazać za nisko (gdy rzucisz na niego sztangę automatycznie będzie już Twoje ciało) no i jeszcze jeden najniższy.
Co do szybkiego odkładania to zawsze na jakiś trafisz bo sztanga wejdzie śmiało na niego więc myślę na dzień dzisiejszy ,że niema co zmieniać. Szkoda tylko ,że przy wycisku na skosie + niema żadnej asekuracji. Przydałby się taki hak jak w RACK'u zakładany na wsuwkę stojaka.

W podpisie link do mojej siłowni możesz zobaczyć jak stojaki wyglądają na dzień dzisiejszy.
Pozdro.

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pchnięcie kulą

Następny temat

Bcaa,glutamina,kreatyna,kazeina,nitropump

WHEY premium