SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stanowisko Fitness Authority w sprawie badań białek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30094
W związku z opublikowaniem na Sportowym Forum Dyskusyjnym badań analizy suplementów białkowych marki Sports One - 100% Whey i Bio-Iso Whey, chcielibyśmy ustosunkować się do jej „dziwnych" wyników. Zacznijmy jednak od tego, jak powinien wyglądać przebieg takiego badania.
Informacje o procedurze uzyskaliśmy po rozmowie z przedstawicielem firmy „Silliker", w której dokonano analizy wyżej wymienionych suplementów diety. Aby zbadać próbkę produktu, należy przesłać go w dowolnym opakowaniu, na piśmie określając, jaki zakres badań nas interesuje. Warto zwrócić uwagę na słowa „w dowolnym opakowaniu", które oznaczać może zarówno oryginalnie zamknięte opakowanie, jak również woreczek, do którego zostanie wsypana próbka. Aby nie zostać posądzonym o manipulację, można zakupić dany suplement w dowolnie wybranym sklepie przy obecności przedstawiciela badanej firmy. Na oryginalnym opakowaniu powinna zostać złożona plomba, uniemożliwiająca późniejszą próbę modyfikacji zawartości. Ani przy zakupie, ani przy oddawaniu próbki do firmy „Silliker" pracownik firmy „Fitness Authority" nie był obecny. Kiedy próbka zostanie zbadana, laboratorium dokonujące analizy wystawia dokument, tak zwane „Sprawozdanie z badań", na którym oprócz wyniku, widnieją inne niezbędne informacje, takie jak między innymi:
Nazwa produktu
Producent
Data produkcji
Numer partii
Data ważności

Warto zauważyć, że oprócz „Nazwy próbki" na opublikowanym dokumencie nie znajdują się żadne inne informacje, które mogłyby umożliwić identyfikację próbki oraz dokładne określenie badanego produktu. W związku z tym, zaistniała sytuacja jest analogiczna do sprawdzenia, czy samochód nie jest kradziony, bez podania numeru silnika czy nadwozia.
Dlatego dziwnym jest przede wszystkim postawa laboratorium, w kompetencji którego jest wpisanie na „Sprawozdaniu z badań" wszystkich danych, umożliwiających w przyszłości identyfikację badanej partii. Jeszcze dziwniejsze jest, że przy wynikach suplementu „Pro Longatum" na „Sprawozdaniu", przy pozycji „Producent" widnieje firma „Syntrax". Jak wiadomo, producentem suplementu „Pro Longatum" jest „Biogenix".
W związku z powyższym można wysnuć przypuszczenie, że doszło do manipulacji, mającej na celu oszukanie wyników badań, ponieważ poważne laboratorium nie może popełnić takiego błędu, jak wpisanie złego producenta do wyników badań oraz nie wpisanie numeru partii, które wyraźnie widnieją na oryginalnym opakowaniu. Osoba, oddająca białka do analizy stwierdziła, że to ona pomyliła się, wpisując złą nazwę do protokołu. Jednakże, jeśli doszło do takiego błędu, nie można wykluczyć, że do analizy nie oddano suplementów produkowanych przez Sports One, jednak na protokole wpisując nazwy „Bio-Iso Whey" oraz „100% Whey Protein".

Chcemy również zauważyć, że od kiedy ceny białek poszły w górę, firma Fitness Authority nie sprowadziła do Polski suplementów Sports One. Ostatnia dostawa miała miejsce w marcu tego roku, czyli 5 miesięcy temu. Z informacji uzyskanych od naszych dystrybutorów wynika jednoznacznie, że wszystkie suplementy „100% Whey" oraz „Bio-Iso Whey" już dawno zniknęły ze sklepowych półek. Dlatego podejrzane wydaje się być, iż badana partia (według informacji otrzymanych od osoby, która opublikowała wyniki badań) suplementu „100% Whey", czyli 64502 została sprowadzona do Polski 31 lipca 2006 roku, czyli ponad rok temu. Co więcej, nie sprowadziliśmy do Polski „Bio-Iso Whey" o numerze partii 3701000, która podobno została oddana do analizy.

Cała sprawa pozostawia tyle niejasności i niedomówień, że nie może zostać zamknięta bez wyjaśnienia i wyciągnięcia konsekwencji. Jednakże tym zajmie się nasza kancelaria adwokacka.

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2522
desire: "Z informacji uzyskanych od naszych dystrybutorów wynika jednoznacznie, że wszystkie suplementy "100% Whey" oraz "Bio-Iso Whey" już dawno zniknęły ze sklepowych półek. Dlatego podejrzane wydaje się być, iż badana partia (według informacji otrzymanych od osoby, która opublikowała wyniki badań) suplementu "100% Whey", czyli 64502 została sprowadzona do Polski 31 lipca 2006 roku, czyli ponad rok temu."

Wasi dystrybutorzy chyba dawno nie byli w sklepach. Wasze Bio-Iso Whey i 100% Whey stoi na pólkach w niektórych sklepach. Wczoraj sam widziałem. Stoi i kwitnie :D

"NO BRAIN - NO GAIN"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26490
Poważna firma zrobiłaby od razu swoje badania w celu sprostowania, ale jak na razie nic nie robicie. Poczekamy na rozwój wydarzeń...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3455
FA - trzeba było pomyśleć wcześniej, zanim się syf do puszek nasypało, a nie teraz głupoty wypisujecie i adwokatami straszycie.

Przepraszać nas tu za badziewie w puchach i błagać o przebaczenie! Ale już!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90813
Przykro to czytac.
Kompromitujecie sie jeszcze wiecej!!!!!!!

Teraz to juz wszyscy znaja FA.
Tylko z jakiej strony.

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 645 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17514
syf, kiła i mogiła
jestescie daremni
tyle wam powiem
i nic ju/ od was nie kupuje

łazisz cały dzień wór poci się
wystarczy jeno roz podropać po nim się
a ci rence dupią cały dzień - nigdy nie drop się po aerobach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 269 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6610
W tym momencie to FA powinno się zająć przebadaniem tych produktów, a nie wysnuwaniem przypuszczeń i wykręcania kota ogonem.

Mimo wszystko jeśli wyniki przeprowadzone dla FA nie wykażą żadnych nieprawidłowości (co jest niezwykle prawdopodobne) to i tak mało kto w nie uwierzy.

Chcecie za wszeklą cenę udowodnić, że te badania są działaniem ze strony nieuczciwej konkurencji, ale nie oszukujmy się, są w ofercie FA lepiej sprzedające się firmy niż SO i celowe próby jej dyskredytacji nie spowodowałyby znaczących przetasowań na rynku białek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25032
to wszystko to jeden wielki przekręt. Gdyby Fa nie było w to zamieszane to z własnej inicjatywy by przeprowadziło badania od razu po "aferze" jeśli nie wierzycie badaniom z SFD. Zawsze chwaliłem FA itp ale to sie zmieniło, na pewno niegdy nie kupie nic z Sports One i zobaczymy co dalsze badania pokazą, czy jest więcej takich "cudeniek". Po co by to miała być kompromitacja? Bo Salix nie lubi SO <lol2> ? Już za późno na tłumaczenie i szukanie "błędów" itp. OPINIE SIE POZMIENIAŁY. Przynajmniej u mnie.

Zmieniony przez - Fresh_05 w dniu 2007-08-20 16:36:39

Zmieniony przez - Fresh_05 w dniu 2007-08-20 16:39:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30094
Oczywiście, że badania zostaną przeprowadzone. I to nie tylko Sports One, ale również wszystkich innych firm. Co więcej, nie będziemy badać produktów w jakiejś dziwnej firmie, tylko wyślemy opakowania do Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, która jest najpoważniejszą tego typu instytucją w Polsce.

Będziemy informować Was o przebiegu całej sprawy. Na chwilę obecną nie udzielamy dalszych informacji.

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 47 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27958
No to niech FA wyśle do niezależnego labolatorium oba produkty zakupione w sklepie przy obecności kilku niezależnych osób i po sprawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90813
Sami jestescie dziwna firma ktora dystrybuje pasze dla swin zwana bialkiem.

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25032
nie koniecznie pasza ale białko to raczej nie było hehe, było ale nie tyle co powinno :P . FA już za późno, bardzo dużo straciliście. Badania jak już to j/w w niezaleznym labolatorium i z kilkoma niezależnymi świadkami itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko, weglowodany, mono...

Następny temat

Green bulge + white blood

nutloveb