SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stanie na rękach i uciążliwy ból w karku

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3987


Od nie dawna uczę się stania na rękach, na razie przy ścianie i lekko się odpycham i staram się trzymać równowagę, idzie mi znakomicie, jednak jak podchodzę do ściany, robię zamach i staje na ręce, prostuję się i głowię daję tak, żeby była w kierunku chodzenia, to chyba prawidłowo, wtedy czuję taki dziwny ból, jakby mi ktoś igłę wbijał, im bardziej odchylę tym większy ból. Natomiast jeśli głowa zwisa swobodnie, ból ustępuje. Przecież muszę jakoś patrzeć do przodu, bo jak mam stać :P Czytałem, że głowa to jakby taki ster.


Nie wiecie od czego to może mnie tak boleć ? Podobnie mam gry np. robiłem na siłowni martwy ciąg. Nie wiem czy to wina słabych pleców ? Grzbiet mam raczej mocny.

Czekam :)

Zmieniony przez - barnaba44 w dniu 2008-04-18 17:24:27

:)

"Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13
Zna ktoś odpowiedz?
Moze zalozyciel tematu juz znalazl rozwiazanie problemu?
Jak sie pozbyc tego bólu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
PIOTREXor
Zna ktoś odpowiedz?
Moze zalozyciel tematu juz znalazl rozwiazanie problemu?
Jak sie pozbyc tego bólu?


Nie odchylaj głowy bo to właśnie powoduje ból.
Przy staniu na rękach głowa powinna być skierowana czubkiem głowy do podłogi a wzrok skierowany "do przodu" tak jak na rysunku po prawej.
Odchylenie głowy do tyłu powoduje nienaturalne wygięcie ciała - robisz tzw "banana" tak jak widać na rysunkach. Stojąc na rękach powinieneś trzymać linie prostą - spróbuj się odwrócić i stać twarzą do ściany, wtedy opierasz się o ścianę tylko palcami stóp i minimalizujesz niekorzystne wygięcie ciała w łuk. Nie robisz wtedy zamachu nogami na ścianę tylko "wall-climb" wspinasz się nogami po ścianie z jednoczesnym podejściem rękoma do ściany. Ta pozycja też poprawia pracę CORE i uczy ciało balansowania i pilnowania by nie polecieć "na plecy"

Przy chodzeniu na rekach też nie zadzierasz mocno głowy do tyły, odchylasz ją minimalnie żeby widzieć najbliższą przestrzeń przed rękoma - nie musisz patrzeć daleeeko do przodu. Poza tym chodzenie jest troszkę bardziej dynamiczne niż stanie na rekach i tutaj ruchy głową są kompensowane przez np przestawianie rąk i nie ma aż takiego napięcia.



Zmieniony przez - fsl w dniu 2020-05-08 09:05:08

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13
Hmm, mi chodzi o ból w okolicach kręgu c6-c7, (obok wyrostków kolczystych).
Nie wyginam ciała w banana, bo potrafię stać na rękach bez ściany i może nie jest to idealnie prosty handstand, to chociaż ani trochę nie przypomina tego banana :D
Ponadto faktycznie gdy głowa jest na wprost bólu nie ma, nie mniej jednak balans jest zdecydowanie trudniejszy i utrudni mi m.in. naukę stania na jednej ręce.
Edit: Ale myślę że masz rację, i faktycznie im prostsze plecy tym ból jest mniejszy (lub go nie ma), dzięki za pomoc :)


Zmieniony przez - PIOTREXor w dniu 2020-05-08 13:37:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Świata w Hyeres

Następny temat

Jak poprawic koordynacje?

WHEY premium