SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja redukcyjna po miesiącu nowej diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
Ahoj ludziowie (forumowicze) i nie ludziowie (roboty)

Zacznę od ankiety :

Płeć : mężczyzna
Wiek : 24 (niedługo 25)
Waga : 97kg
Wzrost : 178
Obwód klatki : 109
Obwód ramienia : 34
Obwód talii : 104
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : CrossFit - staram się bywać 5x w tygodniu (dni robocze). Przeważnie jestem 3. Zdarza mi się też trening typowo mobilizacyjny, który nie niesie ze sobą typowego wysiłku fizycznego.
Odżywianie : Ryby to katorga. Poza tym raczej wszystko.
Cel : Narazie zejść do 90kg. Następnym krokiem będzie zrobienie sylwetki z absem i niskim poziomem BF
Ograniczenia żywieniowe : Nie znam żadnych
Stan zdrowia : Ryba
Preferowane formy aktywności fizycznej : CrossFit
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Aktualnie - Beta Alanina; Wcześniej - BCAA, Białko
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak.
Stosowane wcześniej diety : Zrzut "Żarcie.png". Dodam, że w zasadzie to jest aktualne żarełko. Wcześniejsze były bardzo podobne jedynie było ucięte do 2,600 kcal na dzień. Gdyby ktoś pytał - tak, jem codziennie to samo.


A teraz przejdę do części mojej historii, co by przybliżyć wam po krótce problem z którym się borykam. Nieco ponad rok temu ważyłem jeszcze 130kg i stwierdziłem, że dość. Poszedłem na CrossFit, rzuciłem fajki (tak, w tej kolejności) i spadłem do 110kg bez żadnego zdrowego, dietetycznego - czy jak tam nazwać te wszystkie diety - odżywiania. Pomijając fakt, że siedzę na dupie całe dnie (bo taka praca) to wszystko było spoko.

Koleżanka ułożyła dietę, przez kilka miesięcy waga spadała, zeszło poniżej 100kg. W najlepszym momencie byłem na poziomie 93,9kg. Potem z powodów finansowo-zawodowych byłem zmuszony po trochu to rzucić (tutaj pewnie wpadnie morze gówna, bo tak nie powinno być itp. - wiem). Ile mogłem, tyle starałem się gotować w pracy itp. Jak już sytuacja się ustabilizowała - ważyłem wtedy trochu więcej niż 99kg - stwierdziłem, że czas powrócić do "normalnego żarcia" i tak zacząłem dietę, która jest w zrzucie (Żarcie.png). Dodam, że też staram się nie pić alkoholu (zdarza mi się, ostatnio coraz rzadziej, ale jednak - Przepraszam za moje brzydkie zachowanie), mogę się pochwalić 2 miesięczną abstynencją.

Zrzut, który widzicie jest dietą, którą trzymam od około 1,5 - 2 miesięcy. Niestety nie jestem w stanie określić dokładnego czasu, bo to było bardziej spontaniczne niż zamierzone, ale lepiej tak niż w ogóle.

Dobra, tyle z Historii mojego - mało bogatego w życie prywatne - życia.
Czas na konkrety :

Od tego czasu, kiedy zacząłem dietę zrzuciłem około 3kg (99-96) i od około miesiąca trzymam się na poziomie 96kg w weekendy i 96,7kg w tygodniu.
Dzisiaj rozmawiałem z bardzo mądrym człowiekiem na temat wahań wagi między dniami roboczymi a następującym po nich weekendzie i wiem z czego to wynika. Natomiast nie wiem z czego wynika cały zastój, skoro staram się naprawdę dawać z siebie wszystko. Moje koszulki na treningach są bardziej przemoczone niż stare szmaty do podłogi, a waga stoi.

Dodam jeszcze, że moje wyliczone zapotrzebowanie to: 3 600 kcal, a dieta która jest w rzucie ma 3 000 kcal.

Tutaj pojawia się pytanie - po całym DŁUUUUGIM, i męczącym również dla mnie, wstępnie - co można by z tym zrobić, bo nie ukrywam, że pierwszy raz w życiu chciałbym zobaczyć w lustrze pięknie wyrzeźbiony ABS, a w tym tempie to doczekam się go za ... 50 lat.


Pozdrawiam was serdecznie,
Wasz - jeszcze grubasek - Kamil.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 2237 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14236
Myślę że po miesiącu ciężko coś powiedzieć, waga nie zawsze będzie dobrym wyznacznikiem utraty tłuszczu. Spisz sobie wymiary, być może złapałeś jakichś mięśni przez ten crosfit. Możesz uciąć jeszcze ze 150kcal, ale jeszcze bym się wstrzymał. Nie sugeruj się też w 100% kalkulatorem to tylko taki wyznacznik. Możesz mieć wolniejszy metabolizm i wtedy będziesz musiał trochę jeszcze zmniejszyć kcal.
1

"Żółty ser tam wrzuciłeś ?
Może jeszcze narkotyki zacznij zażywać ? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
Dzięki wielki za odpowiedź.

Generalnie jest tak, że na mnie po dwóch tygodniach diety miałem spadki (w ciągu dwóch tygodni generalnie na początku miałem takie fajne równiny wagowe, że aż nie miło) także po miesiącu byłoby to zauważalne jak najbardziej. Mój błąd - mogem to też dopisać.

Ale też się pomierzę, porobię foty i spróbuje znieść 150 kcal i wtedy około miesiąca przetrzymać i zobaczyć co z tego będzie.

Nie ukrywam, że akurat w tej chwili mam trochu mieszane uczucia co do aktualnej, więc stąd mój post tutaj.
Rozumiem, że kalkulator i te sprawy mogą się mylić.

Ale co by nie było - każda pomoc jest na wagę złota i dziekuję jeszcze raz - jeszcze niżej się pochylając przed kimś, kto ma choć troszku więcej wiedzy, akurat w tym zakresie, ode mnie.

Pozdrówki wielkie.


Zmieniony przez - cogero w dniu 2015-07-19 20:34:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę diety redukcyjnej

Następny temat

Proszę o ocenę diety :)

WHEY premium