SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stacje - trening

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
Witam - nie znalazłem na forum takiego tematu wiec zakładam - nie wiem tylko czy wrzuciełem do dobrego działu.
Chodzi mi o trening wytrzymałościowy czyli popularnie "stacje".
Generalnie moim zamierzeniem jest, aby wpisywać w tym dziale różne propozycje stacji i treningów które wykonujecie (mogą być również filmiki - gdzieś już był taki temat ale on dotyczył ogólnie treningu fighterów).

Oto stacje które wykonuje:
1 przeskoki z 10 kg ciężarkiem - raz jedna raz druga noga na ławeczkę albo jakiś podest.
2 przeskoki ze sztangą łamana - wymachy nad głową
3 przeskoki nad workiem
4 oburącz trzymając ciężarek 10 kg prawie na wysokości ramion - sierpy (tak żeby łokcie nie "spadały")
5 piłka lekarska 5 kg - uderzenia o ściane symulujace lewy i prawy prosty - skręt bioder itd.
6 uderzenia maczugą (niestety nie wiem ile ona waży) w opone
każda stacja 30 sec - w sumie wykonuje 4 rundy
przerwa pomiędzy każdą 1 min - niedługo dołącze albo jedna stację bądź jedną rundę i wprowadze "aktywny odpoczynek" - np. hantle na biceps bądź brzuszki w przerwach między rundami.
Wasze uwagi mile widziane (ale te konstruktywne), propozycje bądź Wasze "stacje" również.
dzięki pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
"oburącz trzymając ciężarek 10 kg prawie na wysokości ramion - sierpy (tak żeby łokcie nie "spadały") " -> nie moge sobie wyobrazić tego ćwiczenia, możesz mi je dokładniej opisać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 156 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 673
chodzi mu o przenoszenie tego ciężarka w poziomie z balansem ciałem, z rękoma ułożonymi jak do sierpa, znawco
Dobre ćwiczenie tylko ciężar za duży, zmniej o połowę i pamiętaj o rotacji bioder i barków;)

Zmieniony przez - Robson.25 w dniu 2008-10-24 14:56:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
"bylo setki razy, min. masz tutaj" - w googlu każdy sobie może sprawdzić, ale wychodząc z takiego założenia, połowa z tematów na forum mogłaby się kończyć uwagą - "poszukaj w google..."
jestem naprawdę ciekawy jakie stacje wykonują inni i stąd mój temat - może w ten sposób udoskonale swój trening, i podobnie inni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
donfilip takie uwagi sobie zachowaj dla siebie, to jest z forumowej wyszukiwarki, wiesz co to takiego? To naucz sie jeszcze z tego korzystac a nie czepiac sie ludzi, ktorzy uzyli wyszukiwarki za Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
moge zachować dla siebie, ale mogę się również podzielić z Tobą.
część z tych linków czytałem, część faktycznie nie - ale dalej nie są to temate identyczne jak mój, zresztą jeśli nie ma potrzeby żeby mój temat wisiał forum, to proszę admina żeby go usunął.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
Heh juz nie spinaj sie tak Jak dla mnie Twoje stacje sa stanowczo za krotkie zwieksza ich czas, np do 60 sekund wolne tempo 30 max. Przeplataj stacje raz gora raz dol, czyli raz robisz np. bieg bokserski potem brzuszki/grzbietki. A i wypróbuj treningu Kinfe'a interwalowe piekło imo bedzie lepiej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
on dotyczył ogólnie treningu fighterów

A kogo ma dotyczyć w dziale uderzane? Piłkarzy nożnych?

Ogolnie nie widze sensu marnowac treningu w klubie na cos takiego

Czemu? Jak dla mnie na treningach to normalka.

Ja bym sugerował aby temat zachować, gdyż niektórym osobom może się przydać do wymiany informacji.

Ja podam kilka propozycji stacji.

1.

a) worek (wszystko)
b) gruszka (wszystko)
c) hantle (sierpy) [obciążenie od 0,5 do 4 kg max]
d) hantle (haki)
e) skakanka
f) walka z cieniem
g) bieg bokserski

2.

a) skakanka
b) walka z cieniem (z hantelkami)
c) scyzoryki
d) rzuty piłką [w parze proste, sierpy, haki, zaa pleców, z dołu/ samemu proste o ścianę]
e) podawanie piłki ze skrętami w parze, następnie z przeciwskrętami i góra/ dół
f) przewroty na materacu/macie
g) odbijanie piłeczki tenisowej w ruchu

3.

a) worek (proste)
b) worek (sierpy)
c) worek (haki)
d) worek (wszystko)
e) hantle (proste)
f) hantle (sierpy)
g) hantle (haki)
h) walka z cieniem

4.

a) worek 12 x 1 min. pracy // 1 min. odpoczynku
b) skakanka x2
c) walka z cieniem

Dość ciężkie stacje jakie doświadczyłem wyglądały w ten sposób:

Dwa przejścia (oddzielone ukośnikiem)

a) sparing w klinczu // klincz plus ciosy, kopnięcia
b) sparing z parterze // parter plus ciosy, kopnięcia
c) praca na worku (ręce) // worek ręce + nogi
d) praca na tarczach (kopnięcia) // tarcze (kolana)
e) sparing w stójce (ręce) // ręce + nogi
f) ćw. wydolnościowe - przeskoki, wyskoki brzuszki z ciosami bodajże jeszcze

A odnośnie czasu to minuta a nawet dwie! I nie tyle siłówki :D.

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2008-10-24 16:40:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 544 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10302
Czemu? Jak dla mnie na treningach to normalka. no jak dla mnie nienormalka po co marnowac czas w lkubie na robie czegos co kazdy moze robic samemu w domu, gdy ten czas mozna wykorzystac na techinki/ sparingi. Jak dla mnie polowa tych Twoich stacji dolar jest co najmniej dziwna...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Świata Juniorów w Bangkoku i zmiany przepisów na nich.

Następny temat

PCJJGR

WHEY premium