SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spuchniety palec po uderzenu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez shnosnas z działu Po siłowni, o siłowni.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6208
Nie mialem pomyslu gdzie dac ten topic wiec dalem go tu.

Dzisaj chcialem uderzyc w poduszke (mniejsza o okolicznosci) ale niestety cala piesc nie wyladowala na poduszce, maly palcem ******lem w drewniany bok szafy. To bylo jakies 30 minut temu. Normalnie nim teraz zginam i prostuje go, ale troche mnie boli i co gorsza spuchl troche. Co zrobic? Oklad z czegos? Zimna woda? Nie mam pojecia, licze na wasza pomoc, jak cos to do 14 mam apteke otwarta jak jakas masc potrzeba or sth. Co zrobic?
1

sdsfsdfsd

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
W życiu spotykają nasz różnego rodzaju sytuacje, w których niestety narażeni jesteśmy na urazy i kontuzje. Z reguły są to nieszczęśliwe wypadki, w sytuacji, gdy uderzymy dłonią niechcący w jakiś twardy element, w wyniku upadku, czy treningu sportów walki. Rzadziej spotykane są sytuacje uderzenia w poduszkę. Jednak, jak widać, również i w takiej sytuacji można nabawić się problemów.

W sytuacji, gdy odczuwamy ból, ograniczenie możliwości ruchu palcem, jak i opuchliznę, bez wątpienia warto udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego, aby udzielono nam pomocy. Lekarz ortopeda wykona prześwietlenie palca, aby wykluczyć ewentualne pęknięcie kości. Jeżeli doszło do pęknięcia, prawdopodobnie zaleci założenie specjalnego klipsa usztywniającego. W przypadku kciuka problem jest trochę większy i złamanie lub pęknięcie kości wymaga założenia gipsu. Jednak to dokładnie stwierdzi ortopeda. Jeżeli nie doszło do pęknięcia kości, to lekarz zaleci stosowanie kremu przeciwbólowego i schładzanie palca 5-6 razy dziennie po 5-10 minut lodem w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Również ograniczenie aktywności. Szczególnie tak nierozsądnej, jak uderzenia w poduszki.

Jeżeli chcesz nauczyć się walczyć, to należy wybrać się na treningi mma, boksu, czy innych dyscyplin sportów walki, a nie tracić czas i zdrowie na tego typu zabawy.

W przypadku kontuzji lub nawet aby zniwelować możliwość ich wystąpienia warto stosować suplementy ochronne i regenerujące układ kostno-stawowy. Jest to np. Allnutrition Flex All Complete: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 17451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 99460
Różnego rozdzaju zele : Fastum altacet itp

Słyszalem metode nasikac na Recznik i przyłożyć podobno dizała

noi jezeli ból nieprzejdzie do poniedziałku to do Lekarza idź




Zmieniony przez - DUDA_ w dniu 2005-07-30 12:54:45

Zmieniony przez - DUDA_ w dniu 2005-07-30 12:54:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kup sobie kwasna wode i zrob oklad. no gzej do tej apteki bo masz 45min
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6208
altacet wykorzystalem bo mialem akurat to w domu, mam nadzieje ze bedzie ok. Sogi dla was panowie

sdsfsdfsd

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2747 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24063
a ja kiedys mialem rane na reku, co mam zrobic??


****a ale zakladacie Posty w pale sie nie miesci....LOL

niedlugo bedzie, "zlamalem pzanockia jak wyciskalem sztange...co mam zrobic??"

no commment
1

**** -->>SFD FiGHT CLuBE<<--****
Ajj ten nieostożny Blinkuś...wpadł jak dziecko.
-=Gainer Team=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6208
Spuchniety palec to powazna sprawa, zwlaszcza jak do lekarza sie nie chce isc bo w przypadku mojego lekarz rodzinnego sa dwie opcje albo "samo przejdzie" albo "fervex i rutinoscorbin i do kontroli za kilka dni" a do chirurga za duze kolejki ale spoko bede zyl <macha do wiwatujacego tlumu fanow>
1

sdsfsdfsd

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 384 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12773
Weź cos przeciw zapalnego.
2

Nie wszyscy dostaną sie do raju ale patrzeć na gwiadzdy ma prawo każdy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1669 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10728
krzywo stanalem - CO ROBIC?!?!?!

puscilem nie smierdzacego baka - JESOO CO ZROBIC?!?!?!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sauna do twarzy!

Następny temat

6 Tygodni w Gipsie P O M O Z C I E ....

WHEY premium