SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spuchnięta noga i siniec pod kostką

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Witam. Odrazu przechodząc do tematu mam problem.

Ostatno na treningu piłki koszykowej, no jak koszykówka. Lecz problem był gdy miałem już rzucać do kosza zbiegiem, nie wiem jak to zrobiłem krzywo sobie stanąłem. Chrupło coś i odrazu znieśli mnie na bok
Opatrzył trener, podotykał i pojechałem do domu. Lecz po przyjeździe chodzenie nie sprawiało mi wielkiego trudu. Zaraz noga spuchnięta a następnego dnia do szkoły. Złapał mnie z rana ból nie ubłagany. Posmarowałem Altacetem, i przestało boleć. Przyszedłem ze szkoły i kostka nowo narodzona. Nie boli, a spuchnięta. Wieczorem zobaczyłem pod kostką siniec czy jak mi rodzice mówili woreczek stawowy pękniety i się wylał. Chciałbym dodać jeszcze że zaraz po przyjściu z treningu załozyłem stabilizator (coś na wyglądzie skarpetki z opaską na staw skokowy). Jestem dość wysoki i chłop jak dąb. (94kg).


Pytanie jest następujące. (Bo lekarzy omijam jak ognia). Jak to zażegnać? Chodzi o ten siniec i spuchnięta nogę. Oszczędzam nogę jak mogę. Jestem sportowcem i już mnie energia rozpiera. Macie jakieś sposoby na szybką albo skuteczną regerenacje mej prawej nogi? Czy dalej mogę smarować altacetem. Słyszałem też że wywar z kasztanow jest dobry. To prawda?


Pomocy!



PS. Chodzę normalnie, kostka mnie nie boli jak ją lekko wiginam, staje na nią. Cały czas chodzę w stabilizatorze.

Zmieniony przez - Halo132 w dniu 2014-10-23 22:01:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Jedz do lekarza nie wydurniaj sie. Nikt ci rtg przez neta nie zrobi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Wchłanianie wysięku możesz przyspieszyć krioterapią, czyli chłodzeniem. Np. Okłady. Na pomoc przyjść może również Kinesiotaping, Ultradźwięki, oraz laseroterapia.
1

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Czy mogłbyś mi wyjaśnić na czy polegają te pojęcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Krioterapia to leczenie zimnem.
Ultradźwięki to zabieg fizykalne z użyciem fal dźwiękowych
Kinesiotaping to specjalne plastry do naklejania na skkrę

Zmieniony przez - nosor w dniu 2014-10-24 07:48:50

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
A za to się płaci? A jak tak to ile. I czy to jest w szpitalu czy gdzie? Nie miałem wczesniej doczynienia z tymi tematami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Jeśli płacisz składki na NFZ to możesz za darmo, prócz Kinesiotaping'u. Wszędzie tam gdzie jest zakład rehabilitacji takie zabiegi możesz odbyć. Możesz też oczywiście dokupić coś prywatnie. Ceny są różne w zależności od placówki. Kupuje się pakietami, np 5x krioterapia 12 zł każdy zabieg.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Serdecznie dziękuje. Dzisiaj pojade zapytać o te zabiegi. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jazda na rowerze (taki treningowy bez kół) bedzie dobry dla stawu skokowego? Mogę smarować altacetem?

Zmieniony przez - Halo132 w dniu 2014-10-24 11:33:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaburzenia apetytu

Następny temat

Ból w prawej nerce.

WHEY premium