SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt na początek i opinie o abonamencie potreningu.pl.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

66

Wzrost

175

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

od czasu do czasu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

będzie "domowa siłownia"

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
chciałbym zacząć ćwiczyć w domu, aby "poprawić" górne partie ciała, nie zapominając oczywiście o reszcie. Myślałem nad tym, aby jeździć na siłownie, ale: po pierwsze - taniej wyjdzie wyposażyć domową siłownie, po drugie - na początek powinno wystarczyć.
Chciałbym się dowiedzieć co na początek kupić. Prosiłbym o jakieś linki (najlepiej z allegro). Widziałem fajne zestawy - ławka, gryfy, obciążenia, ale nie orientuje się co będzie przydatne na początek. Podkreślam, że jestem początkującym, robiłem pompki, jakieś ćwiczenia z hantelkami, ale teraz chciałbym się zabrać na poważnie za to. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wypisał od myślników potrzebne przyrządy/urządzenia, w które powinienem się zaopatrzyć, abym mógł wykonać wszystkie niezbędne ćwiczenia. Oczywiście w planie jest również odpowiednia dieta i tu rodzi się moje następne pytanie: warto wykupić sobie abonament na potreningu.pl? Różne opinie czytałem i nie wiem co mam myśleć. Wiele już się dowiedziałem z forum o odżywianiu, ale nie mam czasu na układanie diety itd. Czy w takim wypadku jest to dobra alternatywa? Druga sprawa: czy plan treningowy będzie układany z uwzględnieniem wyposażenia mojej przyszłej siłowni domowej?
Jeśli chodzi o budżet: mam do wydania max. 1000zł. Mam nadzieję, że to wystarczy.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi,
Pozdrawiam! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 365 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4773
Na początek potrzebne Ci będzie;
- ławka i stojaki. Na osobnych stojakach możesz robić także przysiady. http://www.marbo-sport.pl/zestaw-1-lawka-mh-l008-stojaki-regulowane-mh-s001.html
- Sztanga http://www.marbo-sport.pl/marbo-sport-gryf-prosty-180cm-zaciski-mg-180.html
- obciążenie niekoniecznie z marbo bo nie ukrywam jest dość drogie ale ja kompletując swoją siłownię wybrałem cały sprzęt u nich mogę Ci go polecić. Na stronie ich sklepu możesz poszukaj jeszcze np. Drążek, modlitewnik do ławki, poręcze czy wyciąg. Co do potreningu to nie wiem, nie korzystałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podstawowy sprzęt treningowy

ławka , stojaki , gryf plus dużo obciążenia
drążek , poręcze plus hantle

Zakaz podawania linków z allegro .

co do treningu - zero filozofii , bo dopiero zaczynasz .

znajdziesz go tutaj .

https://www.sfd.pl/Trening,_jaki_kierunek,_początkujący,_zdjęcia-t863661.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedzi. Spróbuje ogarnąć ten trening, o którym piszą w tym temacie :) A więc:
-ławka
-stojaki
-gryf
-hantle
(to już mam)
-obciążenia
-poręcze
-drążek
Tyle wystarczy na początek? Modlitewnik, wyciąg też?

Zmieniony przez - 4d4m w dniu 2012-10-15 13:21:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
wyciąg po co ? modlitewnik po co ?

zainwestuj za to w obciążenie ( dużo obciążenia ) następnie będziesz mógł dokupywać automaty .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolega wspomniał o tym wyżej. Nie wiem po co, dlatego pytam :) Ok, więc to odpuszczam. A co sądzicie o takich zestawach firmy XYLO? Ławka, stojaki, gryf 180cm, 8 talerzy = 428zł. Rozumiem, że Marbo to solidna firma, no ale jeśli się da, to wolałbym zaoszczędzić trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Moja rada na sprzęcie nie zaoszczędzisz , nie znam firmy i nie jestem wstanie na jej temat się wypowiadać , też nie jest to tematyka tego działu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze, wezmę to pod uwagę. To jeszcze jedno pytanie: ile tego obciążenia wystarczy na początek?

Mógłby mi ktoś skompletować taki zestaw firmy Marbo? Tzn. linki z poszczególnymi elementami, bo jest dosyć duży wybór i nie wiem które wybrać.

Zmieniony przez - 4d4m w dniu 2012-10-15 14:58:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zajrzyj do działu Marbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 365 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4773
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje bardzo. O to mi chodziło :) I nawet cenowo spoko. Jeszcze tylko jakieś obciążenia. Tutaj nie mam pojęcia co mam wybrać...
No i problem dotyczący drążka i poręczy. Piwnica za niska, a dom to niestety stare budownictwo i nie wiem, czy ściany lub sufit wytrzymają takie obciążenie. Macie jakiś pomysł? Może istnieje inny typ drążka i poręczy?

Zmieniony przez - 4d4m w dniu 2012-10-15 19:38:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW masa - do poprawki.

Następny temat

Jest trening na masę - czy dobry? Uwagi? Podpowiedzi?

WHEY premium