SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do domowych treningów aby poprawić sprawność, proszę o opinie i pomoc

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 3287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1324
Cześć wszystkim.

Od jakiegoś czasu ćwiczę w domu z hantlami i chciałbym dokupić trochę rzeczy, napisze w skrócie żeby się niepotrzebnie nie rozpisywać.

Wiek: 25
Wzrost: 177
Waga: 71
Cel: Zbudować delikatna sylwetkę, poprawić znacznie sprawność fizyczną do poziomu ponad przeciętnego i utrzymać ją.
Dieta: Jem zdrowo, unikam przetworzonego żarcia, dbam o to aby zapewnić zapotrzebowanie na białko, tłuszcze i węgle + podstawowa suplementacja, może kiedyś dokupię kreatyne jesli treningi beda cięższe.

Aktualnie posiadam hantle 10kg bitumincze ale chcę się pozbyć tego szmelcu i zakupić parę rzeczy, dodam od razu, że nie interesuję mnie wyciskanie na ławce i przysiady ze sztangą, bardzo lubie pracować z hantelkami i czytałem, że można bez kłopotu zastąpić te ćwiczenia z nimi i wykonać w zasadzie ćwiczenia na każdą partię.

Co chce kupić i dlaczego, dodam, że bardzo zainteresowałem się kalisteniką ale nie chciałbym się na nią ograniczać i wplątywać treningi silowie z uzyciem obciążenia.

Chce kupić:

-Hantle 27mm + obciążenia (tutaj pytanie do Was, jakie obciążenia pod hantle? 5tki? 10tki beda pasować? Ile obciążęnia i jakie talerze będą wygodne i ile wystarczy aby dały mi one wycisk i szanse na progresowanie bo tymi 10tkami to aż szkoda gadac)
-Ławeczka regulowana
-Drążek na ścianę
-Gumy
-Skakanka
-Poręcze do dipow
-paraletki
-Rozważam sztangę łamana ale nie wiem czy się nada, coś ciekawego można z nią robic?

Aktualnie trenuje systemem FBW z hantlami

Wykroki, Przysiady, Wyciskanie z ziemi, Wiosłowanie, Wyciskanie nad głowę stojąc, Biceps/Przedramie, Triceps - Robie to wlasnie w takiej kolejnosci jak napisałem, 4 serie po około 15 powtorzeń. Zmienilibyście coś z aktualnym systemem póki nie zakupiłem więcej sprzętu? Kolejność?

Dziękuje za każdą rade



Zmieniony przez - Demons w dniu 2022-07-21 16:53:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Jeśli chodzi o sprzet który wymieniłęś to jest ok i jeśłi pasuje ci ćwiczenie samymi hantlami to jak najbatdziej ok ale jednak kiedyś i ta przyjdzie ten moment że zakup sztangi i stojakó będziesz brał pod uwagę . Na ten moment jak będziesz miał to co opisałeś to mozna robić świetne treningi a jak chodzi o dobór obciążenia to już kwestia mocno indywidualna i tutaj musisz kupić pod siebie talerze aby mieć możliwosć swobodnej progresji na każdej partii . Ja mam u siebie wszedzie komplet i mam zestaw 4x 10kg 8x5 kg 8x 2.5kg i 8x 1.25 I to mi wystarcza . Jak chodzi o plan to jeśli oczekujesz oceny to musisz rozpisac prawidłowo cały plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1324
monkey22
Jeśli chodzi o sprzet który wymieniłęś to jest ok i jeśłi pasuje ci ćwiczenie samymi hantlami to jak najbatdziej ok ale jednak kiedyś i ta przyjdzie ten moment że zakup sztangi i stojakó będziesz brał pod uwagę . Na ten moment jak będziesz miał to co opisałeś to mozna robić świetne treningi a jak chodzi o dobór obciążenia to już kwestia mocno indywidualna i tutaj musisz kupić pod siebie talerze aby mieć możliwosć swobodnej progresji na każdej partii . Ja mam u siebie wszedzie komplet i mam zestaw 4x 10kg 8x5 kg 8x 2.5kg i 8x 1.25 I to mi wystarcza . Jak chodzi o plan to jeśli oczekujesz oceny to musisz rozpisac prawidłowo cały plan


Żeliwne 10tki są wygodne do hantli czy bardziej celować w więcej 5tek? Chodzi mi o rozmiar bo mam tylko te bitumiczne a one są ogromne mimo małej wagi a nie mam za bardzo porównania.

A i też ważne, jaka długość gryfu pod hantle? 40cm wystarczy?


Zmieniony przez - Demons w dniu 2022-07-22 23:54:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Demons
monkey22
Jeśli chodzi o sprzet który wymieniłęś to jest ok i jeśłi pasuje ci ćwiczenie samymi hantlami to jak najbatdziej ok ale jednak kiedyś i ta przyjdzie ten moment że zakup sztangi i stojakó będziesz brał pod uwagę . Na ten moment jak będziesz miał to co opisałeś to mozna robić świetne treningi a jak chodzi o dobór obciążenia to już kwestia mocno indywidualna i tutaj musisz kupić pod siebie talerze aby mieć możliwosć swobodnej progresji na każdej partii . Ja mam u siebie wszedzie komplet i mam zestaw 4x 10kg 8x5 kg 8x 2.5kg i 8x 1.25 I to mi wystarcza . Jak chodzi o plan to jeśli oczekujesz oceny to musisz rozpisac prawidłowo cały plan


Żeliwne 10tki są wygodne do hantli czy bardziej celować w więcej 5tek? Chodzi mi o rozmiar bo mam tylko te bitumiczne a one są ogromne mimo małej wagi a nie mam za bardzo porównania.

A i też ważne, jaka długość gryfu pod hantle? 40cm wystarczy?



Zmieniony przez - Demons w dniu 2022-07-22 23:54:43
Ja żeliwne 10 głównie używam do gryfu bo jednak są spore ale do hantli tez używam sporadycznie np przy przenoszeniu hantla za głowę w leżeniu w poprzek ławki , przysiad sumo z hantlem , goblet squat , wiosłowanie jednorącz , syzyfki , dead bug z talerzem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1324
monkey22
Demons
monkey22
Jeśli chodzi o sprzet który wymieniłęś to jest ok i jeśłi pasuje ci ćwiczenie samymi hantlami to jak najbatdziej ok ale jednak kiedyś i ta przyjdzie ten moment że zakup sztangi i stojakó będziesz brał pod uwagę . Na ten moment jak będziesz miał to co opisałeś to mozna robić świetne treningi a jak chodzi o dobór obciążenia to już kwestia mocno indywidualna i tutaj musisz kupić pod siebie talerze aby mieć możliwosć swobodnej progresji na każdej partii . Ja mam u siebie wszedzie komplet i mam zestaw 4x 10kg 8x5 kg 8x 2.5kg i 8x 1.25 I to mi wystarcza . Jak chodzi o plan to jeśli oczekujesz oceny to musisz rozpisac prawidłowo cały plan


Żeliwne 10tki są wygodne do hantli czy bardziej celować w więcej 5tek? Chodzi mi o rozmiar bo mam tylko te bitumiczne a one są ogromne mimo małej wagi a nie mam za bardzo porównania.

A i też ważne, jaka długość gryfu pod hantle? 40cm wystarczy?





Zmieniony przez - Demons w dniu 2022-07-22 23:54:43
Ja żeliwne 10 głównie używam do gryfu bo jednak są spore ale do hantli tez używam sporadycznie np przy przenoszeniu hantla za głowę w leżeniu w poprzek ławki , przysiad sumo z hantlem , goblet squat , wiosłowanie jednorącz , syzyfki , dead bug z talerzem


https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Power_Band_-_Zestaw_Gum_Do_Cwiczen-opis41009.html

Ten zestaw gum z SFD jest ok? Tzn rozumiem, ze to forum SFD wiec odpowiedz raczej bedzie oczywista ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć czy te beda ok czy szukac innych. No i co do tej długości gryfu na hantlach, klasyczny 38, 40cm wystarczy? Takie najczęściej widzę.

A co do obciążenia zapytałem bo nie wiem czy komfortowo ćwiczyłoby się z 10tkami, czy nie byłyby za duże na hantelki

Zmieniony przez - Demons w dniu 2022-07-23 12:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Te gumy będą ok. A co do talerzy. Generalnie wszystko zależy od Twego stopnia wytrenowania. Dla mnie 10kg na hantlu to by było mało, 20kg już lepiej ale jednak wciąż za mało do ciągów, wiosłowania czy wicisku leząc. Aczkolwiek co istotne, możesz stosować i gumy i hantle jednoczesnie, ja np robiąc przysiady goblet czy wycisk leżąc stosuje i kettlebell i gumy jednocześnie


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2022-07-23 15:10:08
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1324
QUEBLO
Te gumy będą ok. A co do talerzy. Generalnie wszystko zależy od Twego stopnia wytrenowania. Dla mnie 10kg na hantlu to by było mało, 20kg już lepiej ale jednak wciąż za mało do ciągów, wiosłowania czy wicisku leząc. Aczkolwiek co istotne, możesz stosować i gumy i hantle jednoczesnie, ja np robiąc przysiady goblet czy wycisk leżąc stosuje i kettlebell i gumy jednocześnie



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2022-07-23 15:10:08


Obciążeń postanowiłem, że kupię 50kg, żeby mieć po 25kg na rękę tylko teraz pytanie w jakich talerzach to kupić żeby się nie okazało, że tego nie upcham w gryf albo żeby się też nie okazało, ze kupie 10tki i ćwiczenia staną się mało komfortowe przez gabaryty talerza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Ten zestaw zo wyżej podałeś będzie ok ale żeby nie było że to gumy firmowe i dlatego będą ok to one są ok tak jak i każde inne :) Możesz tez pomyśleć o takich bo one mają taką fajną przystawkę którą zakąłda się za drzwi ( gora ( i za futrynę , blokujesz drzwi i możesz wykonywać wiele ćwiczeń które są imitacją wyciągu górnego ( np face pull , narciarz , prostowanie przedramion zza głowy , w opadzie , ściaganie do klatki itp ) https://allegro.pl/oferta/zestaw-4-gumy-do-cwiczen-tasmy-oporowe-powerband-11897618160 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Demons
QUEBLO
Te gumy będą ok. A co do talerzy. Generalnie wszystko zależy od Twego stopnia wytrenowania. Dla mnie 10kg na hantlu to by było mało, 20kg już lepiej ale jednak wciąż za mało do ciągów, wiosłowania czy wicisku leząc. Aczkolwiek co istotne, możesz stosować i gumy i hantle jednoczesnie, ja np robiąc przysiady goblet czy wycisk leżąc stosuje i kettlebell i gumy jednocześnie




Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2022-07-23 15:10:08


Obciążeń postanowiłem, że kupię 50kg, żeby mieć po 25kg na rękę tylko teraz pytanie w jakich talerzach to kupić żeby się nie okazało, że tego nie upcham w gryf albo żeby się też nie okazało, ze kupie 10tki i ćwiczenia staną się mało komfortowe przez gabaryty talerza.




To akurat proste. Im bardziej cieńkie, tym więcej wejdzie na sztangę

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1324
QUEBLO
Demons
QUEBLO
Te gumy będą ok. A co do talerzy. Generalnie wszystko zależy od Twego stopnia wytrenowania. Dla mnie 10kg na hantlu to by było mało, 20kg już lepiej ale jednak wciąż za mało do ciągów, wiosłowania czy wicisku leząc. Aczkolwiek co istotne, możesz stosować i gumy i hantle jednoczesnie, ja np robiąc przysiady goblet czy wycisk leżąc stosuje i kettlebell i gumy jednocześnie





Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2022-07-23 15:10:08


Obciążeń postanowiłem, że kupię 50kg, żeby mieć po 25kg na rękę tylko teraz pytanie w jakich talerzach to kupić żeby się nie okazało, że tego nie upcham w gryf albo żeby się też nie okazało, ze kupie 10tki i ćwiczenia staną się mało komfortowe przez gabaryty talerza.




To akurat proste. Im bardziej cieńkie, tym więcej wejdzie na sztangę


standardowe 10tki żelliwne są wygodne do hantli czy to już za duży talerz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Nie ma czegoś takiego jak "standardowe" 10tki żeliwne, natomiast faktem jest że 10tki żeliwne powinny zająć na sztandze mniej miejsca niż 10tki bitumiczne




Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2022-07-28 23:01:46

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Montaż drążka - nietypowa sytuacja.

Następny temat

Zamiennik dla pompek

WHEY premium