SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt dla początkującego 14 latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165

Formularz - Proszę o pomoc

mężczyzna

14

Waga

47kg

Wzrost

165cm

Cel treningowy

zwiększenie masy

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

na razie brak

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

dopiero zaczynam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 14 lat Na forum 48 dni Przeczytanych tematów 7
Cześć nie wiem czy trafiłem na dbry dział ale mam 14 lat wzrost 165 waga 47kg i chce zacząć ćwiczyć i poszukuję pomocy w dobraniu sprzętu. Zastanawiam się nad uchwytem do pompek (link wkleje niżej).Polecacie może jakieś hantle czy coś? (drążke nie chce bo nie mam na niego miesca w domu bo mieszkam w bloku)
https://www.amazon.pl/gp/product/B08MZJ43JL/ref=ox_sc_act_image_4?smid=ARVNZM46KSYET&psc=1 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5358 Napisanych postów 59759 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 733445
Na każdym etapie zaawansowania przyda się drążek do podciągania i hantle regulowane. To takie sprzęty dzięki którym zawsze zrobisz fajny trening.

Ale też nie wiemy jakim dysponujesz budżetem na ten sprzęt. Oczywiście uchwyty do pompek są w porządku i po pewnym czasie się przydaje żeby nieco utrudnić ćwiczenie, ale jak bym miał kupić to bym kupił hantle regulowane i trochę obciążenia.

To taki najbardziej uniwersalny sprzęt i zrobisz z pomocą hantli praktycznie trening całego ciała. A jesteś młody więc sporty ogólnorozwojowe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 15842 Napisanych postów 126618 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1431440
drążek nei problem w bloku sam miałem kilkanaście lat, zależy od tego jakie masz futryny, bo jak jakies osadzane to drążka nie zamocujesz, najlepsze są futryny drewnaine, czy stalowe ale wmurowane.

Zainwestuj w donre uchwyty jak już chcesz, już lepiej paraletki wybrać do kalisteniki.

Musisz się zastwnowić co chcesz w domu osiągnąć, czy za ajkisczas wybrać na siłownie. Bo jak w domu to trzeba szykować 3-4 tysiace na sprzęt

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19763 Napisanych postów 14081 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 252246
Hej. z racji że ćwiczyłem 5 lat tylko w domu ( blok 4 pietro ) to się wypowiem ,
na początek mając drazek , 2x hantle regulowane i ławkę regulowaną zrobisz wszystko co tylko chcesz i masz na długie miesiace zajęcie , z czasem będziesz progresował i zmieniał wachlarz ćwiczen więc pasuje dokupic gryf i stojaki i więcej obciązenia a wtedy masz wszystko aby zrobić fajną sylwetke (Wykonasz każdy trening na wolnych cięzarach )

Aktualnie przy chorych cenach przez pandemię ww sprzet trochę uderzy po kieszeni ale w 2 tysiącach kupisz spokojnie dobrą ławkę regulowaną , stojaki , 2 x hantle , drązek sufitowy , obciążenia żeliwnego 100 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o poradę dotyczącą powrotu do treningów

Salsa