SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawdzenie diety redukcyjnej i treningu(ewentualnie spalacz;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1284

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mężczyzn

Waga

76,6

Wzrost

172

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20,66

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Wstaję między 8/9 uczelnia najprawdopodobniej raz w tygodniu/Trening do tej pory 18 teraz 16/ kładę się spać około 23/24

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia jak jest pogoda to rekreacyjnie rower z jazdą 20/25km. Sprzęt: ławki z regulacją skos góra i duł, atlas z wyciągiem górnym i dolnym, hantle i ograniczenie z powodu wysokości piwnicy ok. 2m;/

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Podałem w ankiecie, a wpływ taki, że schudłem 6kg, ale trening był sporadyczny 2/3 razy w tygodniu

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

ok.

Stosowana lub planowana suplementacja

Thermo speed extrem i olimp mega caps od 3 tygodni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 76,6
Wzrost : 172
Obwód klatki : 108
Obwód ramienia : 38,5
Obwód talii : 90
Obwód uda : xxx
Obwód łydki : xxx
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20,66% według http://potreningu.pl/kalkulatory/tluszcz
Aktywność w ciągu dnia : studia...
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu trening siłowy - do tego MAM ZAMIAR w każdy dzień nietrenigowy wprowadzić trening aerobowy;)
Odżywianie : od października spożywałem głównie produkty wysoko białkowe i mało węglowodanów, ale oczywiście bez rozpisanej diety podjadałem... ale dzięki temu myślę, że mam podstawy do wprowadzenia takich ograniczeń węgla
Cel : dość szybka redukcja;) ale bez efektu "joj",
Ograniczenia żywieniowe : wręcz brak ograniczeń
Stan zdrowia : zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : od 3 tygodni Olimp mega caps i Thermo speed extrem
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, ale nie wierzę w suplementy redukcyjne;) podstawa to dieta
Stosowane wcześniej diety : patrz wyżej;]

Uprzedzam, że nie jestem specjalistą i prosiłbym o grzeczne wytknięcie błędów. O ile diete jako tako ułożyłem. To mam problem z:
1. Dołożeniem tłuszczy.(nie wiem w jakiej formie i czy są one tak bardzo potrzebne)
2. Ilością błonnika, czy jest odpowiednia?
3. założenia ilości płatków, oliwy z oliwek, chleba baltonowskiego(1 kromka) są "na oko".
4. W podsumowaniu każdego posiłku nie liczę białka pochodzenia roślinnego.
5. Nie wiem czy nie zamienić posiłku 1 z 2 ???

DIETA:

9:0 Posiłek nr 1
-Jaja kurze - JEDNO średnie jajko (60g) 3szt. B: 20 T: 15 W: 1
-Oliwa z oliwek 20g B: 0 T: 10 W: 0
-Chleb baltonowski 50g B: 1 T: 0 W: 13

B: 20 T: 25 W; 14
11:00 Thermo speed extrem
11:30 Posiłek nr 2
-Twaróg chudy "Zielona łąka" 125g B: 23 T: 0 W: 4
-Płatki owsiane 50g B: 7 T: 4 W: 38
-Mleko 3,5% 200g B: 7 T: 7 W: 10

B: 30 T: 11 W; 52

13:00 Thermo speed extrem ^^

13:30 Posiłek nr 3
-Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g B: 32 T: 2 W: 0
-Chleb baltonowski 50g B: 1 T: 0 W: 13

B: 32 T: 2 W; 13

15:00 Posiłek nr 4
-Twaróg chudy "Zielona łąka" 125g B: 18 T: 0 W: 3

B: 18 T: 0 W; 3

16:15 Trening

18:00 Creatyna olimp mega caps

18:45 Posiłek nr 5
-Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g B: 32 T: 2 W: 0
-Chleb baltonowski 50g B: 1 T: 0 W: 13
-Oliwa z oliwek 20g B: 0 T: 20 W: 0

B: 32 T: 22 W; 13

18:45 Posiłek nr 6
-Twaróg chudy "Zielona łąka" 125g B: 23 T: 0 W: 4


B: 23 T: 0 W; 4

Całkowity bilans: Bz(zwierzęce)=155g B=163g T=54g W=97g

Zapotrzebowanie(współczynnik aktywności 1.4) i dodam, że to jest zwykłe zapotrzebowanie;] więc poziom węgli jest zawyrzony wzrowałem się główni na diecie CKD gdzie jest 30g
Kalori: 2573,76
B: 169g
T: 198g
W; 120g


PS. Trening jeszcze w opracowaniu, ale dołączę jako osobny temat.





Zmieniony przez - keroolF w dniu 2013-02-04 21:27:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
no tak jak wyżej xD 125g tylko;] i nic więcej, bez węgli tłuszczów nic sam twaróg;] zresztą zobaczymy;) białka nigdy za dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 488 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9820
Tu wrzuc diete http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie 

The race is long... and in the end it's only with yourself...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
marian86>Tam ją opracowałem
co do zapotrzebowania to ilość pomieszałem i nie mogę edytować...;/

Zapotrzebowanie według CKD:

B:169g
T: 198g
W: 30g

Zapotrzebowanie według kalkulatora(https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html)
B:130g
T:114g
W: 472g

Zmieniony przez - keroolF w dniu 2013-02-04 21:34:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
wklej tu zrzut jak tam ją opracowałeś.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Proszę;}

Bilans troszkę się różnie, ponieważ w rozpisce wcześniej podanej jest mleko 3,7%, a w tej jest 0,5%.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
kcal za mało, biały chleb, bazowanie na twarogu, brak warzyw i owoców, generalnie lipa straszna.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Kalori mało, bo wzorowałem się na diecie CKD
biały chleb ze względu na ekonomie, poco mam kupować cały bochenek razowego i wyciągnąć tylko 4 kromki...a więcej nie zjem ze względu na właśnie baardzo ujemny bilans kaloryczny. Lecz jeśli rzeczywiście gluten z białego pieczywa jest tak straszny, to mogę to zamienić na jakieś sucharki wielozbożowe
bazowanie na twarogu?:D wiadomo twaróg jest najtańszy, ale zjadam go tylko 1,5 kostki;] w tym jedna przed treningiem i jedna przed snem, ponieważ białko z twarogu niby najdłużej się wchłania;]
co do warzyw i owoców to nie uwzględniałem ich, ale oczywiście będę je spożywał, po prostu nie zawsze i codziennie te same
to, że lipa to też sam tak uważam, ale nie mam lepszego pomysłu na ułożenie TANIEJ diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 488 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9820
Wątróbka drobiowa jest tania, Mintaj mrożony jest tani, orzechy też nie są jakieś mega drogie. A chleb razowy długo trzyma świeżość :)

The race is long... and in the end it's only with yourself...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
keroolF
wiadomo twaróg jest najtańszy, ale zjadam go tylko 1,5 kostki;] w tym jedna przed treningiem i jedna przed snem, ponieważ białko z twarogu niby najdłużej się wchłania;]



Przed treningiem?

Tak jak Marian pisze wątróbka wychodzi zaj**iście ekonomicznie i smacznie, makrela, śledź, twaróg można dać w różnej postaci (ostatnio w kuchni sfd jest przepis na tosty twarogowo - owsiane polecam), łopatka wieprzowa (do spaghetii) no i indyk oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
https://www.sfd.pl/Redukcja_jest_dla_mnie_za_droga__art.-t499299.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
ok. Dzięki. Dorzucenie te produkty, ale jako zamienniki zamiast jakiegoś dania. Dzięki.

Co do twarogu przed treningiem, to też nie jestem pewien tej opcji...ale dzisiaj się przekonam jak będzie mi się z nim ćwiczyć;] choć myślę, że skoro od posiłku(twarogu) do treningu mija 1h to nie będzie źle;]


Co do formy w jakiej zjadam twaróg, to chyba jest on mało istotny, czy zrobię sobie z niego sałatkę, czy zjem jak batonika??

Zmieniony przez - keroolF w dniu 2013-02-06 11:58:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcz w diecie.

Następny temat

ocena DietY

WHEY premium