SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawdzenie Push/Pull/Legs

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 792

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Męzczyzna

Wiek

17

Waga

78

Wzrost

180

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Rok

Uprawiane inne sporty

Piłka Nożna, Narty ( koniec sezonu)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Lawka, hantle.drazek

Dieta

3200 kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

Bialko witaminy cynk omega 3

Ostatnio przerabiany plan

Fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Obciazenie robocze czyli normalne w jakim cwicze to:Przysiad-65 Martwy 70 Wyciskanie 55.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 901
Witam.
Postanowilem sie wziasc za siebie po pewnym kryzysie i prosze o korekte planu treningowego.
Link:
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html

Push 1 (4 serie)

1.Przysiady
2.Wyciskanie
3.Wyciskanie żołnierskie
4.Wyciskanie sztangielek skos dod.
5.Pompki na poreczach w wersji na triceps

Push 2

1.Przysiady
2.wyciskanie
3.wyciskanie sztangielek siedząc
4.Wykroki
5.Francuz leżąc za głowe

Pull 1

1.Mc
2.Wiosłowanie
3.Żuraw
4.Uginanie stojąc
5.Szrugsy

Pull 2

1.Mc
2.Podciąganie na drążku
3.Uginanie nóg leżąc
4.Młotki stojąc
5.Face pull

Mam kilka pytan wzwiazku z tym planem:

1.Czym moge zastapic face pull? Nie posiadam takiej maszyny :(
2.Nie do konca potrafie wykonywac zurawia. Jest to bardzo wazne cwiczenie? Da sie je jakos zamienic? Od biedy moge je wykonac jednakze dla mnie jest troche dziwne i niewiem czy jest sens.
3.Moglbym dodac zwykle pompki? Jak dla mnie jest to genialne cwiczenie, zarowno na rece jak i na klatke.
4.Co z brzuchem ? Wiem ze pracuje przy niemal kazdym cwiczeniu jednak na pewno nie robic zadnych brzuszkow? BARDZO MI ZALEZY NA MIESNIACH SKOSNYCH ktore wedlug mnie sa moim najslabszym punktem. Praktycznie ich nie posiadam (o ile proste jeszcze widac to skosnych wogole nawet nie czuje)
I najwazniejsza rzecz czyli bieganie. Zamierzam biegac w dni nie treningowe. Mam troche tlusczu glownie na miesniach skosnych brzucha(tzw. boczkach) i udach ale chce biegac z powodu lepszej formy i samopoczucia.
W dni nietreningowe po 40 min srednim tempem.

Prosilbym o odpowiedzi :) Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Obciazenie robocze czyli normalne w jakim cwicze to:Przysiad-65 Martwy 70 Wyciskanie 55.

Co ty robiłeś przez ten rok na siłowni?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
j.w

Po roku masz takie efekty ? Jak Ty ćwiczyłeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 901
No wiem ciulowo xd ale tak narazie ze mna jest to co mam klamac zeby uzyskac odpowiedz ? :( takim obciazeniem cwicze i czuje zmeczenie i mi narazie wystarcza moge szarpnac sie na te pare kg wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 901
Trening prawidlowy ? Mysle ze bedzie ok, brany z artykuly "pierwszy rok treningow" znajdujacego sie na sfd ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 901
Odswieżam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Biegać możesz. Co do Twoich pytań to nie kombinuj tylko stosuj się do planu.

A co do face pull skoro nie masz wyciągu. To jedyne ćwiczenie czym możesz zastąpić to unoszenie sztangielek w opadzie tułowia, ale to i tak nie jest typowy zamiennik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 901
Ok dziekuje za odpowiedz, wiec plan jest ok ? Poprawne cwiczenia i niema zastrzezen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma zastrzeżeń, bo to trening autorstwa roniego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w planie Michała Cukrowskiego

Następny temat

Problem z nierozwiniętą klatką

WHEY premium