SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sposób podawania suplementów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Cześć
Kiedyś wyczytałem, że adaptogeny najlepiej jest przyjmować na czczo wiec biore rano pol godziny przed posiłkiem forskoline, różeniec i ashwagandhe i potem już nie dam rady wiec kolejna dawka forskoliny idzie po 2 posiłku a ashwagandha po wieczornym. Chciałem dorzucić do tego zestawu witaminę C i magnez i również slyszalem ze dobrze brać na czczo. Czy 5 suplementów z rana na czczo to nie bedzie za dużo dla żołądka lub dojdzie do tego że bedzie problem z wchłanianiem ktorego skoro np witamina C to kwas askorbinowy? Jak to porozkładać najlepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958349
Witaj,

Na wstępie pytanie skąd zaczerpnąłeś taką wiedzę, by adaptogeny przyjmować rano na czczo?
U wielu osób przyjmowanie takich roślinnych ekstraktów na czczo, skończy się nieprzyjemnym oddziaływaniem od strony układu trawiennego, może to być uczucie 'zalegania' w żołądku i inne tego typu historie, to tak samo - jak lepiej nie stosować za wielu tego typu środków przed treningiem, bo może to dość mocno zepsuć jakość treningu.

Łykaj takie rzeczy po śniadaniu, to samo tyczy się wspomnianego magnezu, czy też witaminy C.
Tempo wchłaniania nie ma w tym wypadku większego znaczenia, więc to czy weźmiesz porcję na czczo, czy po posiłku - nie jest istotne.

Polecamy również: Co to są adaptogeny? Lista adaptogenów i ich właściwości


Oczywiście wiele suplementów ma bardzo istotne pory przyjmowania, ważne jest by np. witaminy A, D, E czy K przyjmować po posiłku z tłuszczami itd.
Jednak większość z tego prozdrowotnego, co przyjmujemy w ciągu dnia, już takiego znaczenia nie ma.

Osobiscie adaptogeny stosuję do pierwszych 2 posiłków w ciągu dnia, nie lubię brać ich na noc, wiele osób skarży się wtedy na - wbrew pozorom - gorszą jakość snu, dziwne sny i inne tego typu historie. Jednak oczywiście jak tego nie odczuwasz , to możesz próbować na noc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka.
Co do ilości suplementów to raczej problemu nie będzie sam z rana biorę dość sporo suplementów (witc, magnez,D3+k2, astragalus, nac,omega, maślan, probiotyki, GW i jeszcze chyba coś tam się znajdzie bo sporo tego wychodzi) i wszystko jest ok z żołądkiem itp więc ilości tutaj bym sie nie bał. a wit C raczej nie spowoduje zmniejszenie wchłaniania innych suplementów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
Witaj. O ile faktycznie niektóre suplementy diety warto przyjmować na co Jeżeli zależy nam na ich docelowym działaniu jak na przykład NAC glutamina czy probiotyki, tak w przypadku adaptogenów w mojej opinii nie ma to większego znaczenia. Osobiście jakoś nie widzę tutaj potrzeby aby brać ashwagandhę, różeniec górski, czy Forskoline po to aby w pełni działały. Mało tego nawet niektóre adaptogeny jak dobrze pamiętam Chyba tribulus, warto przyjmować właśnie z posiłkiem obfitującym w tłuszcze wtedy dużo efektywniej jest wykorzystany przez nasz organizm

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
osobiście adaptogeny biorę po ostatnim posiłku/przed spaniem, efekty czuję więc myślę, że w tej kwestii nie musisz ich pchać rano jak boisz się o ilość branych na raz, choć z tym problemu nie powinno też być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
U mnie faktycznie jest to podobnie jak stosowałem matce to Wrzucałem sobie wraz z ashwaganda mną przed snem. Różeniec górski natomiast Wrzucałem sobie razem z posiłkiem przed treningowym bo można zauważyć na wkładzie niektórych preparatów przedtreningowych że różeniec również występuje w formie przedtreningowe. Unikał bym natomiast stosowania przed snem tych adaptogenów które gdzieś tam mogą powodować nieco większe zwiększone czuwanie w nocy jak na przykład żeńszeń, czy bacopa monnieri. Patrząc jednak na produkty wieloskladnikowe tutaj można dowolnie kombinować

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
Ja już panowie nie wiem. W internecie na niektóych stronach jest napisane, że aby skorzystac z pełnej mocy Ashwagandhy i Rhodioli to najlepiej przyjmować je na czczo lub między posiłkami. Z kolei ostatnio taki dietetyk wspomniał w social mediach, że nie ma konieczności brania na pusty żołądek tych preparató, że wiele z aktywnych związków roślin lepiej wchłania się w towarzystwie tłuszczy, w praktyce, w przypadku 2 powyższych, świetnie sprawdzają się polifenole (kawa/kakao). Skąd więc takie teorie w internecie? A i jeszcze - zostały zdementowane przez niego dostępne w sieci tezy, że spożywanie omega 3 nie z ryb, lecz z suplementów zwiększa ryzyko wystąpienia raka prostaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
Jak poszperać w badaniach naukowych to na każdą tezę znajdzie z antytezę i tak dalej. Osobom nie siedzącym w temacie amatorom które po prostu trenują i gdzieś tam chcą zaczerpnąć nieco wiedzy odnośnie suplementacji czy sposobu trenowania Trudno jej śledzić wszystkie trendy na bieżąco i kierować się tymi które faktycznie są prawidłowe. Akurat jeżeli chodzi o kwasy tłuszczowe omega-3 w kapsułce, w postaci suplementu To jak przyjdziesz się składowi jest to nic innego jak olej z ryb. Dlatego już w tym momencie można by było zaprzeczyć słowom osoby która twierdziła że suplement powoduje raka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
Co do dawkowania pozostałych produktów suplementów, czy antyoksydantów jak i adaptogenów, tutaj szkoła podawania jest różna. Podobnie jest również w dziale niżej, mówię tutaj między innymi o dopingu, jak wyczytać cykle poszczególnych osób, również można znaleźć różnice w sposobie dawkowania i tego jak stosować poszczególne środki. Najlepiej wybrać jest taką metodę, taki sposób, jaki Pasuje nam, gdzie po prostu będziemy czuli, że dany produkt działa i spełnia swoje zadania. Nie ma też co zbytnio kombinować

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
TomQ-MAG
Co do dawkowania pozostałych produktów suplementów, czy antyoksydantów jak i adaptogenów, tutaj szkoła podawania jest różna. Podobnie jest również w dziale niżej, mówię tutaj między innymi o dopingu, jak wyczytać cykle poszczególnych osób, również można znaleźć różnice w sposobie dawkowania i tego jak stosować poszczególne środki. Najlepiej wybrać jest taką metodę, taki sposób, jaki Pasuje nam, gdzie po prostu będziemy czuli, że dany produkt działa i spełnia swoje zadania. Nie ma też co zbytnio kombinować

a Ty jak bierzesz suple to w trakcie posiłku czy po posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
Ashwagandha stosuje przed snem czyli można powiedzieć że to jest około 30 do 60 minut po posiłku. Nad co stosuje acetylowana cysteine z glutamina. Natomiast wszelkie pozostałe suplementy, Oczywiście jeżeli mówimy o tych typowo prozdrowotnych dostosuję do posiłków.. nie wyobrażam sobie na przykład łyknąć a kwasów tłuszczowych omega-3 między posiłkami bo mocno by mi się one odbijały i czułbym praktycznie przez cały czas posmak ryby. Oczywiście należy też pamiętać o zasadzie aby silnych antyoksydantów jak i adaptogenów nie stosować okołotreningowo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
TomQ-MAG
Ashwagandha stosuje przed snem czyli można powiedzieć że to jest około 30 do 60 minut po posiłku. Nad co stosuje acetylowana cysteine z glutamina. Natomiast wszelkie pozostałe suplementy, Oczywiście jeżeli mówimy o tych typowo prozdrowotnych dostosuję do posiłków.. nie wyobrażam sobie na przykład łyknąć a kwasów tłuszczowych omega-3 między posiłkami bo mocno by mi się one odbijały i czułbym praktycznie przez cały czas posmak ryby. Oczywiście należy też pamiętać o zasadzie aby silnych antyoksydantów jak i adaptogenów nie stosować okołotreningowo

to mnie troche zaskoczyles, bo wiele osob chwali sobie stosowanie rhodioli i ashwagandhy przed treningiem wlasnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABE Pre-workout brak działania

Następny temat

Brak apetytu - pomoc

WHEY premium