SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sporty walki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"w zasadzie zawsze któraś z nas walczy z facetem - trenerem a oni raczej nie dają nam forów"
A to byś się zdziwiła

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
to sport - walczysz na punkty. Chodzi mi o kwestię wahania - kopnąć , bo kobieta.
jasne, że dopasowują walkę do poziomu trenującego. Jakkowiek urazy szybko skłoniły mnie do zakupu porządnych ochraniaczy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
Forów to oni mogą Wam nie dawać na rozgrzewce, bo tu jestem za tym że kobieta ma zap* jak facet no ale tak jak powiedział kopt byś sie zdziwiła jakby Cie trener jednym "prawdziwym" kopnięciem wkomponował w ziemie

Ja kiedyś po paru miesiącach trenowania poprosiłam trenera bjj na sparingu żeby tak dla checy spróbował mnie jak najszybciej poddać, żeby zobaczyć ile mu to zajmie. Po paru sekundach odklepałam duszenie ot tyle o walczeniu kobiet ztrenerami "bez forów"

Zmieniony przez - Neith24 w dniu 2010-11-16 10:31:51

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja uważam, że nie ma co generalizować bo zdarzały mi się na treningach partnerki z którymi można było świetnie ćwiczyć i sparować. Niestety nie mogę powiedzieć, żeby to była większość, bo czasem zdarzają się kobitki, z którymi trzeba, jak tu ktoś określił "obchodzić się jak z jajkiem".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ja też coś dodam. Wczoraj ćwiczłam z kolesiem na MT w parze wogóle się prawie nie zmachałam bo on powiedział że głupio mu bić dziewczyne a były takie kombinacje ręce nogi-zadańówki, przyjęcia na gardę. Koniec w końcu sie wkurzyłam i walnełam go mocniej w schaby i usłyszałam głośny jęk z jego ust. Pomijam to że wogóle jakoś nie ogarniał i nie trzymał gardy i ciągle sie mylił.

Wkurza mnie takie zachowanie z męskiej str. bo wtedy tak naprawdę wolę porobić choćby walki z cieniem, zamiast ćwiczyć bez sensu. Na szczęsie nie wszyscy panowie mają tak durne podejście. :D Bo czasem jak ćwicze z facetami to jest super i wogóle nie odczuwam różnic płci ( no może czasem-róznica siły)-ale staram sie nie dawać a wręcz motywuje sie do jeszce większej pracy na treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 308
Ja wczoraj ćwiczyłam z chłopakiem i jestem zadowolona. Wkońcu jakiś normalny który traktował mnie równo i nie patrzył że jestem baba Kilka razy zdarzyło mi się od niego dostać ale nie powiem, żeby mi szło jakoś źle. Pod koniec treningu, co było dla mnie zaskoczeniem, podszedł do mnie i mówi "Ej, dobra jesteś, silna! Nie sądziłem." PODBUDOWAŁ MNIE :D hahaha :D

Uwierzyć w siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
U mnie na boksie jak ktoś ma opory przed uderzeniem mnie, a są to już chyba tylko nowe osoby które mnie nie znaja to mówie im: ok jak chcesz zatrzymywac ciosy przed moją twarzą to zatrzymuj, ale ja nie będe mieć oporów żeby Ci jeee* " zazwyczaj po którymś zebranym ciosie sie odblokowują i ćwiczą normalnie %-

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
Witam wszystkie "silne" kobiety, bo kobiety trenujące sporty/ sztuki walki bez wątpienia takie są.
Odnośnie mojej osoby, to wybrałam Krav Maga. Na początku ukończyłam kurs dla kobiet, potem zaczęłam trenować z facetami w grupie średnio zaawansowanej i tak sobie ćwiczyłam, trenowałam, aż w końcu uległam wypadkowi (w kwietniu tego roku)i do końca sezonu leczonko, wakacyjna rehabilitacja i takie tam inne różności, by wrócić do stanu używalności.
Po wakacjach wróciłam na treningi, jednak po dwóch treningach odnowiła mi się kontuzja i dalej pauzuję.
Krav Maga to system, który również nie oszczędza siniaków, obtarć i urazów, a że nasze kobiece ciało jest delikatniejsze to nie raz i nie dwa straszyło się pokiereszowanym ciałem.
Odnośnie walki z facetami, to rzadko trafiali się tacy, którzy jakoś łagodnie mnie traktowali, z reguły traktowali mnie normalnie, nie mieli żadnych oporów, wiadomo, też nie bez przesady jeśli chodzi o siłę uderzeń itp, w końcu to trening. Zdarzyli się też i tacy, którzy swoje żale do kobiet przelali na mnie, ale to nie ma co też roztrząsać, bo aż tak wielu ich nie było, nie mniej jednak do dziś chyba czuję niektóre uderzenia :P
Drogie Pani zazdroszczę Wam, że możecie sobie trenować, ja w chwili obecnej wracam powolutku do aktywności fizycznej, pewno jeszcze troszkę czasu minie nim wrócę do tego co daje mi siłę, szczęście, samospełnienie, zadowolenie, radość, chęć do życia do Kravki :)!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 111
ja zawsze chciałam zacząć trenować SW, najchętniej MT lub mma, ale u nas w mieście mało kobiet, praktycznie wcale, trenuje, nie licząc tych, którym nudzi sie po paru zajęciach, a druga sprawa to mały wybór u nas w tym temacie
ciągle jest we mnie taka blokada żeby iść i zacząc chodzić, a nie ukrywam chciałabym, nie żeby walczyć w jakiś turniejach, ale tak dla siebie, dla pasji, dla rozwoju samej siebie, rozwoju ciała i duszy :)

Zmieniony przez - pauli05 w dniu 2010-11-25 16:07:46

Zmieniony przez - pauli05 w dniu 2010-11-25 16:09:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
natalinta - to witaj w klubie,też teraz pauzuję z powodu kontuzji Powolutku już wracam do treningów,ale mam już głód pełnego,porządnego treningu. Zdrówka

pauli - trzeba przełamać opory i nie patrzeć na inne kobiety, im dłużej będziesz zwlekać,tym trudniej będzie w końcu zacząć trenować.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niunia1108 / Co z tą jędrnością?

Następny temat

trening FBW do oceny

WHEY premium