SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sport po trepanacji czaszki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64
Witam
Mam kilka pytań. Czy po trepanacji czaszki i po złamaniach kończyn górnych czy mądre i bezpieczne jest granie w piłkę nożną??? (nawet amatorsko na boisku) a czy po złamanych rękach (śruby w prawej) mozna grac na pozycji bramkarzA?? prosze oszczere i rozsądne odpowiedzi z góry dziękuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kartofel, z padaczka to jest tak, ze czesto sam chory nie wie, ze ja ma. Zwlaszcza kiedy nie wystepuja napady drgawkowe, a np. absencje (dlatego powinno sie mowic epilepsja, a nie: padaczka). Jesli lekarz podejrzewa epilepsje u ciebie, prawdopodobnie skieruje cie na EEG (a moze juz miales to badanie?), ktore moze ja wykazac... Badz jednak dobrej mysli, tak jak do tej pory
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj. O zlamaniach konczyn nie moge nic powiedziec.
Mialam natomiast usuniety nowotwor mozgu (otwarcie czaszki i wyciecie). Nie mam zadnych przeciwwskazan do uprawiania jakiegokolwiek sportu . A co powiedzieli lekarze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64
No ja miałem krwiaka mózgu usuwanego 2 razy ;/ Lekarzy nie chce pytac bo nie wiadomo jaka będzie reakcja ich. Chce się dowiedziec czy realne to jest i jakbym wyjechał z pytaniem czy by na mnie nie patrzyli jak na głupka. Dziękuje bardzo

ps. Wszystko dobrze się udało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak odczuwales krwiaka ? moj kumpel mial trepanacje czaszki i po kilku miesiacach zaczal chodzic i znowu sie koxowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
to Twój kolega jest idiotą !! bez urazy oczywiście
do autora najlepiej porozmawiać z lekarzami, to zbyt delikatna sprawa i nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie na siebie odpowiedzialności za takie rady...
Martucca - szczerze gratuluje wszystkiego co masz w profilu

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chomson thx
Ja mialam nowotwor (naczyniak=haemangioma) o srednicy 3.5 cm. Trzy dni po operacji bylam juz w domu, tydzien po wrocilam do pracy, a 2 tygodnie pozniej zaczynalam sobie powolutku na silowni Lekarze zadnych przeciwwskazan nie mieli, wrecz zalecali, ze jak najszybciej mam wrocic do swojego normalnego trybu zycia... I to naprawde pomoglo
Ale nie wiem co w twoim przypadku... Skad wzial sie ten krwiak? Uderzyles gdzies glowa? Wydaje mi sie, ze jesli na CT albo MR nie widac zadnych sladow, mozesz spokojnie zaczac grac w noge. Ja nie jestem lekarzem i nie powinienes sie kierowac moja opinia... Wiec nie rob nic sam, na wlasna reke. Zapytaj lekarzy, mozg to naprawde skomplikowany twor. Glowa do gory, grunt to miec pozytywne nastawienie- wtedy wszystko sie uda Powodzenia

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2008-02-15 20:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64
No ja miałem upadek z wysokości. otworzono mi płat w okolicy skroniowo czołowej, i stwierdzono ostry krwiak nadtwardówkowy o grubosci 31mm.Przekierowali mnie do wojewódzkiego szpitala.Wykonali tam kartonomie lewostronna i nie uzyskano poprawy. Później wykonano trepanacje i usunięto krwiak. Miałem jeszcze 2 ręce połamane w nadgarstkach. cztery razy nastawiane (2 razy narkoza)i później włozyli mi śruby i one mają zostac albo na własne zyczenie wyciągnięte zostaną. I ja stwierdziłem zeby wyciągneli . mam umówioną datę na operacje. Dobrze ze wszystkiego nie pamietam. Zaraz po updku straciłem przytomnosc i obudziłem sie w szpitalu po wszystkich operacjach głowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64
No ja miałem upadek z wysokości. otworzono mi płat w okolicy skroniowo czołowej, i stwierdzono ostry krwiak nadtwardówkowy o grubosci 31mm.Przekierowali mnie do wojewódzkiego szpitala.Wykonali tam kartonomie lewostronna i nie uzyskano poprawy. Później wykonano trepanacje i usunięto krwiak. Miałem jeszcze 2 ręce połamane w nadgarstkach. cztery razy nastawiane (2 razy narkoza)i później włozyli mi śruby i one mają zostac albo na własne zyczenie wyciągnięte zostaną. I ja stwierdziłem zeby wyciągneli . mam umówioną datę na operacje. Dobrze ze wszystkiego nie pamietam. Zaraz po updku straciłem przytomnosc i obudziłem sie w szpitalu po wszystkich operacjach głowy. W tej chwili mam nie kiedy migreny głowy i problemy z pamięcią. Dobrze Martucca ze to się tak skonczyło .... a ogólnie to ja jestem facetem pozytywnie do zycia nastaionym. Wszystko mnie cieszy .... nic się nie przejmuje tymi operacjami. Było minęło (przepraszam 2 razy napisałem o tym samym)

Zmieniony przez - kartofel13 w dniu 2008-02-15 21:38:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Eee, to powaznie sie poturbowales Z moich rozmow z neurochirurgami wynika, ze operacje w obrebie plata czolowego daja najmniej komplikacji (moze cie to pocieszy) . Tak mi sie zdaje, ze po otwarciu glowy i usunieciu krwiaka powinno juz byc ok. Nie ma to jak zobaczyc i zoperowac cos in vivo
Dobrze, ze masz takie pozytywne nastawienie. Z wlasnego doswiadczenia powiem ci, ze to bardzo, bardzo pomaga i wszytsko przyspiesza . Masz jakies dolegliwosci ze strony glowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Marta jak zdrówko - wszystko dobrze w tych i innych sprawach?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej krzykacz! Dzieki, u mnie wszystko w jak najlepszym porzadku Mam nadzieje, ze u ciebie tez? Odezwij sie czasem na priv Pozdrawiam serdecznie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja Barku?

Następny temat

MŁODSZY BRAT A KREGOSŁUP

WHEY premium