SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spokojna redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
Moim celem jest schudnięcie sporej ilości tłuszczu do końca sierpnia 2011. Początkowo miałem zacząć redukcje w czerwcu po maturach, ale widzę, że to wszystko nie takie proste, więc wole zacząć myśleć o tym już teraz, żeby efekt był lepszy i długotrwały, nie mam racji??

Dodam jeszcze, że od stycznia 2010 chodzę regularnie na siłownie, przez co ten tłuszcz co teraz mam nie wygląda jakoś tragicznie, pewnie dlatego, że są pod nim jakieś mieśnie, ale niestety ćwiczyłem bez diety (nie liczac tego, że zaczałem jeść dużo więcej) i np, w bicu mam 37 cm co jest śmieszne

Co rodzicie na początek?? Zadałem pytanie w innym temacie https://www.sfd.pl/Jedno_pytanie-t646124.html i wydaje mi się, że to co napisał kolega squixy jest dobryn pomysłem tylko trochę nie wiem, jak zacząć, ale mam czas, w koncu nie bez powodu nazwałem tak temat

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: ok. 88 kg

Wzrost: ok. 180 cm

Obwód klatki: 110

Obwód ramienia: 37

Obwód talii: 92 (a w pasie 100)

Obwód uda: 55

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: tylko szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Obecnie żadne, bo mam złamaną rękę, a tak to siłownia 2-3x w tygodniu oraz 2x WF w szkole.

W wakacje gram codziennie w koszykówkę rower.


Odżywianie: Ogólnie to jem (jakby to powiedzieć), przypuszczam, że spełniam swoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne, ale... no właśnie, ale, nie jadam śniadań (wiem, wiem,tragedia) i przez cały swój pobyt w szkole jem 3-4 kanapki (2 duże przekrojene na pół, o ile to ma jakieś znaczenie), nastepnie w domu ok, 15:00 jem naprawdę spory obiad, potem o 17:00 coś się zje w średniej ilości i o 19:00 kolacja, czasami jest to obiad tylko w 1/3, kanapki, kiełbasa itd. To tak w większym skrócie.
Czego nie lubię? Nabiału, mleko oraz twaróg to tragedia, na sam ich widok skręca mnie w żołądku.


Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia 3x w tygodniu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nie stosowałem

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 238
Musisz raczej zrezygnować z wyciągu i z maszyn na nagi - staraj się wykonywać ćwiczenia na wolnych ciężarach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
to ja proponuje nabrać podstawowej wiedzy , masz złamaną ręke wieć akurat ten czas możesz przeznaczyć na lekturę

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

jak poczytasz ułóż coś i wklej

Zmieniony przez - _jax_ w dniu 2010-09-15 15:51:20

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
No dobrze, tylko, że bazując na tym temacie https://www.sfd.pl/Jedno_pytanie-t646124.html mam zrobić sobie bilans na 0 czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
może być na 0 , jak po tygodniu nic nie ruszy to obetniesz

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
Czy mam być dokładny przy wzroście i wadze?? Czy jak mam 178-181 cm (nie wiem ile dokładnie, co mierzenie to inny wzrost) to moge zaokraglić i dać 180 czy mam być bardzo dokładny w tym ?? tak samo z waga. Waże różnie, od 86.8 do 87.7, wiec mysle żeby zaokraglić do 88. Jak sadzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 328 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5924
mozesz zaokraglic.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
heheh nie musisz być aż taki szczegółowy , tak jak mówie daj na te 0 jak nic nie będzie sie działo po tygodniu to utniesz , tylko pamietam żeby ważyć sie o tej samej godzinie rano na czczo i tylko raz w tygodniu

redukcja to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
ok to do dzieła, jak coś źle obliczyłem to piszcie

Zapotrzebowanie:
88kg x 24h = 2112
2112 x 1.2 = 2534.4 = 2535kcal

Białko:
2x88 = 176g białka
4x176= 704 =705kcal z białka

Węglowodany:
Nie wiem na ile dać, 130g??
4x130g = 520kcal z węglowodanów

Tłuszcze:
2535-520-705= 1310 kcal z tłuszczów
1310/9= 145.5555556 = 145g tłuszczów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
ja bym dal więcej węgla na początek ok 200g ( kosztem tłuszczy ) potem sie ew zmieni proporcje , no i z węgli będziesz ciął kcal

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
W ogóle to dałbym sobie aktywność 1.1, bo tylko szkoła a potem do domu się uczyć i jedyna aktywność to będzie ta siłownia 3x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
po siłowni walnij od razu 30 min aerobów , w nietreningowe w 2 dni dowal hiita

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada jak podzielić 3200-3500 diete

Następny temat

Nadwyżka kcal

WHEY premium