SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split przy bólu kolan

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam wszystkich, jestem początkujący na forum, z siłownią też za wiele styczności w życiu nie miałem (chociaż oczywiście zdarzyło się), a mam zamiar na poważnie zacząć. W związku z tym mam parę pytań.

1. Mam zamiar robić splita i np. jednego dnia robię klata+bic, to najpierw robię wszystkie ćwiczenia na klatę, a potem dopiero bica, czy jakoś to przeplatać?
2. Od jakiegoś czasu mam zapalenie kolan, chcąc szybko osiągnąć wyniki przepracowywałem kolana i teraz mimo że jest już sporo lepiej nadal odczuwam ból przy noszeniu ciężkich rzeczy, itp. W związku z tym moglibyście mi poradzić, jakich ćwiczeń kategorycznie powinienem unikać? I czym ewentualnie można je zastąpić? Domyślam się, że niestety taki martwy ciąg odpada... Próbowałem, niestety bez skutku, znaleźć na forum temat z podobnym problemem, więc może mógłby ktoś zasugerować plan ćwiczeń nieobciążających za mocno właśnie kolan? Mam 18 lat, 180cm, 60kg, ile wezmę na klatę, itp, nie wiem, ale kilkadziesiąt pompek i parę podciągnięć zrobię :)

Z góry dzięki

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 60

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: brak, parę miesięcy ćwiczeń w domu

Uprawiane inne sporty: piłka nożna, tenis, od momentu startu ćwiczenia na siłowni i przejścia bólu kolana - pływanie, bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full

Dieta: żadna konkretna, staram się produkty mniej więcej wg wskazań treningu masowego, utrzymywać 5 posiłków dziennie, itp.

Przeciwskaznania medyczne: opisany wyżej ból kolan

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
weź idz do lekarza z kolanami.
jesteś wysoki więc możesz mieć problemy ze stawami (za duże obciążenie siada na stawach)

z ćwiczeń obciążających kolana odpadają na pewno:
przysiady
martwy
suwnica

*martwy ciąg możesz za to robić na prostych nogach

*jak robisz biceps i klate to każdą partie do końca i dopiero bierzesz sie do ćwiczenia następnej.(ale poczytać możesz o superseriach - nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził, a moze zastosujesz to w późniejszych treningach)

a tak poza tym to na początku radziłbym FBW a split po 2-3tygodniach.


Zmieniony przez - bronkz w dniu 2010-07-18 04:43:34

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompeczki a siłownia

Następny temat

Jakie ćwiczenie na mięśnie dwugłowe ud?

WHEY premium