SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split po 8 miesięcznym FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1668

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

74

Wzrost

176

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

8/9 miesięcy

Uprawiane inne sporty

Bardzo często gram w piłkę nożną

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Gryf prosty, łamany, hantelki, ławeczka, drążek, poręcze

Dieta

Brak, staram się dużo jeść. Zastanawiałem się nad sklejeniem diety w niedalekiej przyszłości jednak nie wiem czy coś z tego wyjdzie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW--> pierwszy rok treninków (podany niżej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
Witam jak już w temacie wyczytaliście jestem po 8 miesięcznym treningu planem FBW z którym możecie się zapoznać na tej stronie --> Pierwszy rok treningów (zakończyłem na etapie 5)

Plan który ułożyłem ,a raczej zerżnąłem z tąd i nieco zmieniłem wygląda następująco.

Zakres powtórzeń będzie wyglądał tak 12-10-8-8

Poniedziałek
Plecy
1) podciąganie na drążku najszerszym chwytem 3 serie max
2) wiosłowanie sztangielką 4 serie
3) martwy ciąg 4 serie

Triceps
1) francuskie wyciskanie leżąc 4 serie
2) pompki na poręczach 4 serie


Środa
Klatka
1) wyciskanie na płaskiej sztangą 4 serie
2) wyciskanie na ławce skośnej hantle 4 serie
3) rozpiętki na płaskiej 3 serie

Biceps
1) uginanie ze sztangą 4 serie
2) uginanie z hantelkami naprzemiennie 4 serie

Piątek
Nogi
1) przysiady ze sztangą 4 serie
2) przysiady wykroczne 3 serie
3) martwy ciąg na prostych nogach 3 serie lub glute ham raise również 3serie
4) wspięcia stojąc 4 serie

Barki
1) Wyciskanie sztangi z klatki 4 serie
2) unoszenie hantli bokiem 3 serie
3) unoszenie hantli w opadzie tułowia 3 serie

Do tego oczywiście dojdzie na zmianę przedramie/brzuch. W pierwszym tygodniu 2x brzuch 1x przedramie, a w drugim odwrotnie :)

Prosiłbym o ocenę bądź ewentualną poprawę planu.

Zmieniony przez - StevO w dniu 2013-07-23 22:09:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Co do planu nogi i braki takie podziały odpadają - kto to wymyślił ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
Plan jak już wyżej napisałem z odnośnikiem do stronki jest stworzony przez rion10(zmieniłem jedynie niektóre ćwiczenia). Możesz kliknąć w mój błąd ortograficzny wyżej :D bądź w ten link https://www.sfd.pl/[ART]_Układamy_własny_plan_treningowy-t526315.html

Proponował on
"
Podział grup (jeden z wielu możliwości)

Pn plecy + biceps (można dać zamiast bicepsa triceps)

Śr klatka + triceps (można dać zamiast tricepsa biceps)

Pt nogi+ barki + przedramię
"

Co do obciążeń roboczych to:
Klata: 60
Martwy: 70
Przysiady: 72.5
Chociaż nie wiem do czego one są potrzebne przy zmianie planu.


Zmieniony przez - StevO w dniu 2013-07-24 16:42:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
w tym temacie https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html jest napisane ,że taki podział może być więc nie wiem za bardzo dlaczego w tym przypadku nie pasuje ;/

"Klasyczne polaczenia parti:
3 dniowe:
Klatka piersiowa + triceps
Plecy + biceps
Nogi + barki

Klatka piersiowa + Biceps
Nogi + barki
Plecy + triceps


4 dniowe:
Klatka piersiowa + biceps
Nogi
Barki + triceps
Plecy

Plecy
Klatka piersiowa + Barki
Biceps + triceps
Nogi
"

Pomoże ktoś z tym planem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
obciążenia robocze pokazuja na jakim jestes etapie wytrenowania czyli czy idziesz do przodu czy stoisz w miejscu i nie istotne jest czy trenujesz rok czy 5 lat wazne jest jakie masz efekty.

o jakich obciążen zczynałeś zatem?
wrzuc ostatni treningowy plan

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
Prowadzę sobie zeszyt treningowy więc z takimi informacjami nie będzie problemu :)
Zeszyt prowadzę od 2 miesiąca treningów więc mam zapisane rezultaty z 6 miesięcy.

Obciążenia robocze z 2 miesiąca treningów:
-Płasko to 42,5
-Przysiad zaczynałem z mniejszymi obciążeniami ponieważ obawiałem się o kolana. 35 z małą piramidką do 40.
-Plecy również zaczynałem z mniejszymi obciążeniami ponieważ obawiałem się o plecy :D 31 z piramidką do 37,5

Podczas treningów FBW ustaliłem sobie ,że po każdym treningu zwiększam obciążenie na przynajmniej 3 serie z różnych ćwiczeń w danym zestawie. Tworzyła mi się przy tym mała piramidka którą robiłem ciągle tym samym zakresem powtórzeń czyli 10 jak podane jest w temacie "Pierwszy rok..." który jest wyżej. Obciążenie zwiększałem w miarę możliwości na każdą partie. Według mnie wyniki nie są złe jak na mnie (bez koksu i diety) Również nie śpieszy mi się :) Zbijam trochę z tematu więc zawracam ...

Jak z tym planem ? Możliwe jest wykonywanie tego splita czy nie za bardzo? Trening zakończyłem na etapie V z tematu o którym już wspominałem. "pierwszy rok tre....."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
no niestety ale jednak cienkie podaj stary plan wklej go

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
Jak mówiłem diety brak ,wspomagaczy brak ,a mi się z niczym nie śpieszy.

Push 1

Przysiady 4s
Wyciskanie 4s
Wyciskanie żołnierskie 4s
Wyciskanie sztangielek skos dod. 4s
Pompki na poreczach w wersji na triceps 4s

Push 2

Przysiady 4s
wyciskanie 4s
wyciskanie sztangielek siedząc 4s
Wykroki 4s
Francuz leżąc za głowe 4s

Pull 1

1.Mc 4s
2.Podciąganie na drążku najszerszy chwyt 3s
2.Wiosłowanie 1s
3.Żuraw 4s
4.Uginanie stojąc 4s
5.Szrugsy 4s

Pull 2

1.Mc 4s
2.Podciąganie na drążku podchwyt 3s
3.Glute ham raise 4s
4.Młotki stojąc 4s
5.Pendlay row 3s

Plan ściągnięty od ronie220 ,a zmiany konsultowane były z nim na pw.

Mój początkowy rekord na klatę to 55kg, a rekord sprzed miesiąca to 90kg. Jutro wyciskam maxa na tą partie. Reszty nie podaje ponieważ podnoszę całe obciążenie jakie posiadam i nie mam jak wcisnąć więcej :P Mnie wynik 35kg na + klata przez te 8 miesięcy zadowala. Wychodzi mi średnia prawie 4,5 kg na miesiąc. Na diete nie znajdę środków więc chwilowo ,aż do 18 lat raczej nic nie poskładam.


Zmieniony przez - StevO w dniu 2013-07-25 21:44:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
pan to nie fbw tyko split
jak diety brak efektów brak
jaka wprowadzies progresje???

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1549
nie dobijaj mnie -.- Bez obrazy ale ja nie proszę o konsultacje w sprawie diety tylko o sprawdzenie planu oraz tego czy mógłbym nim ćwiczyć. Rozumiem na czym stoje bez diety i nie potrzebne mi jest powtarzanie tego w każdym poście. Staram się jeść zdrowo i mieć więcej posiłków w ciągu dnia. Dietę wprowadzę jak będą środki czyli jak będzie 18 lat.

Jeżeli dla ciebie plan FBW który poleca 3/4 forum początkującym osobom od 0 do 10 miesięcy stażu wygląda na splita to prawdopodobnie 3/4 forum nie zna się na niczym (tak wnioskuje z twojej wypowiedzi):)

Moja mała piramidka czyli progresja wyglądała mniej więcej tak:
(przykład)
Nogi 1seria: 100kg 2seria: 102,5kg 3seria: 105kg 4seria: 107,5kg
Po danym zestawie zwiększałem obciążenie tak aby na następnym treningu to wycisnąć czyli np na 1,2 serie przez co wychodziło mi takie coś: 1seria: 102,5kg 2seria: 105kg 3seria: 105kg 4seria: 107,5kg zwiększałem tak aby na następny trening wycisnąć wszystko i nie stać z obciążeniem w miejscu. Czasami gdy czułem się na siłach zwiększałem na wszystkie 4 serie ,a czasami na 1 jednak zawsze zwiększałem. Powtórzenia stałe jak w "pierwszy rok treningów" radzono.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
masz dobry plan autorstwa roniego z rozsadnym podziałem i po co go zmieniasz???? jeszcze na costakiego jak split z podziałem nogi barki - NIE TAKICH PODZIAŁÓW NIE MA!!! PLAN BEZ SENSU!!!

3/4 forum nie zna się na niczym

NAWET WIECEJ WIESZ CO TO JESTY FBW??? WIESZ CO TO JEST SPLIT???

split - podzial
fbw - całe ciało

progresja liniowa czyli zaplanowany progres na okres około 6-8 tygodni wprowadzłes to???

wiec tak do rzeczy:

plan - jesli na strym nie masz efektów trzeba go zmienic ale pod warunkiem że:

dieta - nie masz diety nei rośniesz/redukujesz/rzeźbisz itd - jesli jej nie ma to zmiana planu nic nei pomoze

progr/ systemaka - jesli nei masz zaplanowanej progresji i systematycznych treningów nie masz rezultatów siłowych nie masz efektów to taj jak z dietą masa = siła siła = masa

WIEC jesli masz niedopiete te 2 czynniki zmiana treningu pomoze ci tyle co zmiana koszulki podczas biegu na lepszy czas w dystansie = NIC!!! wiec skup sie na tym co istotne a nei zmieniasz plan ktory jest dobry...

cvzytałes pierwszy rok treningów jest tam kila etapów zacznij od pierwszego przeczytaj albo poczytaj to https://www.sfd.pl/ART_Błędy_w_podejściu_do_treningu_siłowego-t889497.html


odpowiedz na twoje pytanie: plan który podałeś nie

poczytaj abys zrozumiał sens treningów i mia efekty powodzenia!!!

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening mięśni brzucha

Następny temat

Trening z hantlami

WHEY premium