SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split do oceny + uwagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 609 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4439
Witam, mam do oceny splita.

Uwagi na początek:
- ćwiczę z przerwami prawie 4 lata, jestem ekto, z 55kg etiopczyka moja waga wzrosła do 78kg przy niskim bf. Jakiś czas temu miałem zastój i w momencie, w którym zwiększyłem objętość poszły W KOŃCU barki i łapy, dlatego robię tego więcej (w zeszłym cyklu miałem barki i biceps 2x/tydz)

- w sylwetce odstają propoporcje rąk i barków względem klatki, dlatego chciałbym teraz trochę większy nacisk położyć na nie, w poprzednim cyklu trenowałem barki i bic 2x/tydz (wychodziło 18s na jedno i 18s na drugie) dlatego pytanie czy teraz nie za mało serii na te partie i czy nie wrzucić po 2 ćwiczenia na tric/bic w pon i śr?

- podczas ostatniego cyklu nabawiłem się kontuzji kolana, więc różnego rodzaju uginania i prostowania na maszynach są jednynymi ćwiczeniami, które jestem w stanie zrobić


KlATA + PRZÓD BARKÓW

Klata
1. Pompki na poręczach - 3s max
2. Wyciskanie hantli skos (+) - 4s (8-10-10-12)
3. Wyciskanie na suwnicy skos (+) - 3s (8-10-12)
4. Przenoszenie hantla + rozpiętki skos (+) 3s (10-10-12) (seria łączona)

Przód i bok barków
1. Wyciskanie żołnierskie siłowo 4s (6-8-10-12)
2. Unoszenie hantli do przodu i na bok 3s (10-12-14) (seria łączona)



Łydki 3s

Przedramię 3s


PLECY + TYŁ BARKÓW

Plecy
1. Podciąganie na drążku szeroko 4s max
2. Martwy ciąg 4s (10-8-8-6)
3. Wiosłowanie sztangą 4s 8-8-10-10
4. Ściąganie drążka do klatki 4s 8-10-10-12

Tył barków
1. Podciąganie sztangi do brody 3s (8-10-12)
2. Odwrotne rozpiętki 3s (10-12-14)
3. Szrugsy ze sztangą 3s 10-12-14

NOGI + RĘCE

Nogi
1. Uginanie nóg na maszynie + Prostowanie nóg na maszynie 5s (superseria)

Biceps+Triceps (ćwiczenia wykonywane w superseriach)
1. Francuskie wyciskanie sztangą leżąc + Uginanie przedramion stojąc ze sztangą 3s 10-8
2. Francuskie wyciskanie hantlem oburącz + Uginanie hantlami "młotkowo" 3s 12-10
3. Ściąganie linek wyciągu górnego + Uginanie z oparciem o kolano 2s 15-12

Łydki 3s

Przedramię 3s




Zmieniony przez - georgu w dniu 2015-07-29 23:01:49

Do sukcesu nie ma windy, trzeba isc po schodach

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Nie wrzucamy linkow do konurencji

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 609 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4439
Spoko, sorry, kopiowałem przez notatnik i nie zauważyłem, że automatycznie dodało linki :)

Co z oceną?

Do sukcesu nie ma windy, trzeba isc po schodach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Jaką kontuzje z kolanem ? Prostowanie kolan na maszynie często wiele ludzi robi tak że mają w tym ćwiczeniu największe przeciążenia na kolana . Więc się zastanawiam dla czego to robią .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 609 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4439
Nie byłem u lekarza, ale zaraz poniżej łękotki coś poszło i tak, jak robię MC, uginania, prostowania i inne maszyny jest luz, ale gdy robię suwnicę, przysiady, etc. to czuć to. Zrobiłem sobie to przez własną głupotę, czułem że już słabo z kolanem pod koniec cyklu i jeszcze dowaliłem jeden dzień z nogami. Teraz już nie boli jakoś super mocno ale myślę, że lepiej przez najbliższe 6 tygodni nie przeginać z nogami, żeby się wyleczyło.

Do sukcesu nie ma windy, trzeba isc po schodach

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika FBW czy Góra Dół ?

Następny temat

Plan treningowy - stagnacja

WHEY premium