SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split 5 dniowy po długim FBW

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
****DANE PODSTAWOWE***************************************

PŁEĆ: Mężczyzna
WIEK: 19 lat
WZROST: 177cm
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata 10 miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 99-100kg

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: - 150x5
MARTWY CIĄG: - 195x5 220x1
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ:- 100x5
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : 70x4/5

****CEL*************************************************

Budowanie masy mięśniowej z progresją ciężaru w głównych bojach

POPRZEDNIO ROBIŁEM FBW 15/10/5

****STAN ZDROWIA*****************************************

wszystko ok

****SPRZĘT**********************************************

full

****DIETA*************************************************

PODAZ KALORII: 4700
ILOSC BIALKA NA KGMC: 220
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 220
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: 450

****PYTANIA DODATKOWE**********************************
CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie

Witam, planuję zmienić plan głównie z powodu pracy. Pracuję po 12 godzin dziennie i trening FBW w moim przypadku zaczyna być za ciężki, tym bardziej że mam dużą presję jeżeli chodzi o ciężary bo każda seria w moim treningu i powtórzenie jest wyliczane i ustalone. Planu starego nie będę podawał bo powiecie że przeładowany ale efekty są.
Główny powód na zmianę planu to to żeby skrócić czas samego treningu ale robić go częściej. Bo w FBW dochodziło do tego że robiłem treningi po 2.5h bez obijania się.

Więc od razu dodam że nie jestem z tych co uważają split za jedyny słuszny system, powiem że jest przeciwnie bo przez cały staż typowym splitem ćwiczyłem chyba z 3-5 miesięcy a reszta to kombinacje FBW czy p&p który w sumie też jest dzielonym planem.

Główny problem w FBW jest że nie można się skupić na danej partii a uważam że dorosłem do tego że potrafię skupić się na czuciu mięśnia i na tym co z mojej sylwetce jest do poprawy więc mógłbym się pobawić w priorytety na 100%. Problem z FBW jest też taki że ćwiczenia które wykonuję na końcu po prostu brakuje siły żeby zrobić to porządnie i skupić się na czuciu itp.

W 100% zdaję sobie sprawę że split nie jest najlepszą opcją dla osoby ćwiczącej naturalne ale chyba w moim przypadku lepszy dobrze wykonany split niż męczenie się z fbw gdzie nie mam czasu dobrze zjeść tylko jem przed samym treningiem prawie i potem cały trening z mdłościami, wzdęcia i te sprawy, ogólnie masakra.

Głównie boje chcialbym zostawić i robić je siłowo czyli pewnie tak jak robię cały czas w systemie 5x5 bo ten system się sprawdza jeżeli chodzi o progresję. Ćwiczenia jak WL czy MC które robił bym w systemie 5x5 na początku każdego treningu.

Jeżeli chodzi o rozkład partii to chciałbym to zrobić aby możliwie każdy trening był porównywalnie długi jeżeli chodzi o jego czas.

Ogólnie wychodzi 6 partii:

Klatka
Nogi
Barki
Plecy
Biceps
Triceps

Oczywiście wliczając kaptury do placów, łydki do nóg, przedramiona itd.

I teraz jeżeli chciałbym plan 5 dniowy to muszę połączyć 2 partię i co myślicie aby to był triceps i biceps?

Wyglądało to by mniej więcej tak:

Pn: Nogi
Wt: Klatka
Śr: odpoczynek
Cz: Biceps+triceps
Pt: Plecy
So: Barki
Nd: odpoczynek

Plan jeżeli chodzi o dobór ćwiczeń postaram się wrzucić do weekendu bo jutro wstaję o 5 więc muszę iść spać. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi czy sugestie to proszę się wypowiedzieć, czy może jakoś inaczej to rozplanować, czy może zupełnie inny plan?
Dziękuje i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witaj

Dlaczego uważasz, że split nie jest dla naturalnych ? Wręcz przeciwnie FBW to tylko odskocznia bądź program dla mniej zaawansowanych. I nie słuchaj tych lolków na youtube . Tam naturali jest tyle co uchodźców nie liczących na zasiłek.A osoba na towarze nie jest w stanie za wiele powiedzieć o treningu dla czyściochów, bo najedzony nigdy głodnego nie zrozumie

Jeśli tyle pracujesz i przechodzisz z systemu całościowego to proponuję 3-4 dniowy split.
W Twoim przypadku spisze się stymulowanie każdej partii dwa razy w tygodniu zamiast bombardowanie mięsni co tydzień ogromną objętością. A więc push/pull, może być z podziałem na siłę i hipertrofię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Jednak chciałbym spróbować tego splita 5 dniowego i już wyjaśniam dlaczego.
To nawet nie chodzi o to że jakoś dużo i ciężko pracuję bo sporo ludzi pracuje po 12godzin lub więcej i lecą na trening więc absolutnie nie twierdzę że mam ciężko czy coś. Sprawa jest taka że po wyjściu z pracy przykładowo o 14 to muszę o 17 być w innym miejscu więc mam 3 godziny. Można powidzieć że to dużo czasu lecz zanim tam dojadę, a z reguły są korki to mija sporo czasu, jedzenie przed treningiem można odliczyć bo zazwyczaj jem posiłek przed treningowy jak jadę samochodem na siłownie. Ale mam w pracy prysznice więc szybko muszę się umyć a po treningu znów muszę zjeść więc tego czasu jest mało a nie chcę robić na pałę tych treningów gdzie praktycznie w każdy dzień będę robił pierwsze ćwiczenie podstawowe ( klatka- wl plecy-martwy, nogi-siady ) i będę robił zawsze te ćwiczenia w systemie 5x5 lub innym bardziej na siłę więc te przerwy też nie będę w pierwszych ćwiczeniach danego dnia po 60 sekund.
Co do FBW to jestem chyba z dość nie licznych osób które tak długo praktykują ten system, no przeplatałem co prawda z push-pull i 3 miesiące z tego co pamiętam typowy split. Ale teraz czuję się trochę mądrzejszy i chciałbym spróbować jednak tego splita i przyłożyć się do słabszych partii i czucia mieśnia.

Zwrócono mi też uwagę że rozkład jest słaby bo biceps dzień przed plecami co rzeczywiście jest słabe

Plecy
klatka
nogi
barki
biceps i triceps
?


Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2016-10-16 00:51:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Dobra więc rozpisałem sobie coś takiego:

pn- plecy/kaptury
wt- klatka
sr- nogi/łydki
czw- barki
pt- biceps/triceps
so- -
nd- -

Plecy/Kaptury
-Martwy ciąg - 5x5
-Wiosłowanie sztangą nachwyt szeroko - 4x 8-12
-Przyciąganie drążka siedząc - 4x 8-12
-Ściąganie linki (najszerszy) - 3x 8-12
-Podciąganie na maszynie - 3x 8-12

-Wznosy barków ze sztangą 4x 8-12
-Wznosy barków ze sztangą hex 4x- 8-12
-Wznosy wyciągu dolnego 3x 10-15

Klatka
-Wyciskanie leżąc sztangi - 5x5
-Wyciskanie hantli skos dodatni - 4x 8-12
-Przenoszenie hantla za głowę - 3x 8-12
-Maszyna?
-Rozpiętki brama 3x 8-15

Nogi/Łydki
-Przysiady ze sztanga z tyłu ATG - 5x5
-Wypychanie na maszynie - 4x 8-12
-Wykroki chodzone - 4x 8-12
-Prostowanie nóg (maszyna) + Uginanie nóg (maszyna) seria łączona 3x 8-12
-Martwy ciąg na prostych nogach 3x 8-12

-Wspięcia na suwnicy lub na maszynie siedząc - 4x 8-12
-Wypychanie łydkami suwnicy 3x 8-12

Barki
-Żołnierskie stojąc - 5x5
-Wyciskanie hantli z rotacją siedząc - 4x 8-12
-Unoszenia hantli/wyciągu bok - 3x 8-12
-Unoszenie w leżeniu na brzuchu hantli 3x 8-12
-Odwrotne rozpiętki maszyna 2x 8-12

Biceps/Triceps
-Uginanie sztangi stojąc - 4x 8-12
-Uginanie hantli siedząc ławka skos - 4x 8-12
-Uginanie sztangi modlitewnik - 3x 8-12
-Uginanie hantli lub jakaś maszyna z dropsetami na spompowanie?

-Wyciskanie wąsko 4x 8-12
-Francuskie leżąc 4x 8-12
-Prostowanie wyciągu górnego nachwyt - 3x 8-12
-Prostowanie wyciągu górnego podchwyt - 3x 8-12

Partię które na prawdę chciałbym poprawić bo mocno ostają to przede wszystkim góra klatki i tył uda- to ma być mega priorytet. Drugorzędny priorytet gdzie nie jest tak źle to biceps i łydki
Ćwiczenia gdzie jest 5x5 wykonuje znaną metodą gdzie co tydzień staram się progresować ciężar a jak spalę to zaniżam i znów zwiększam co tydzień. Od dawna stosuję tą metodę i sprawdza się.
Resztę ćwiczeń będę starał się skupiać jak nigdy na czuciu mięśnia i tutaj pytanie o progresje ciężaru. Aktualnie progresowałem prawie w każdym ćwiczeniu czy to unoszenie hantli czy biceps i może trochę mnie to zagubiło bo to czucie gdzieś uciekło ale teraz postawię na czucie ale i tak będę starał się progresować ale z idealną techniką.

Zastanawiam się tylko czy robić serię ze stałym ciężarem czy zwiększać co serie?



Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2016-10-23 22:34:22

Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2016-10-23 22:52:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Nie ćwicz 5 dni z rzedu, chłopie....

W czwartek odpoczywaj, w piątek barki, a w sobotę ramiona.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czas wrócić na SPLIT!!! HELP GUYS --_--

Następny temat

Krzywa klatka piersiowa

WHEY premium