SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split 2 x tydzień - nietypowa prośba

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12134
Witam wszystkich na forum. Jest to mój pierwszy post więc kilka słów o sobie. Mam 37 lat, ważę aktualnie 108 kg. przy 182 cm wzrostu.
Parę słów historii.
Jeszcze kilka lat temu ważyłem ponad 130 kg. Wtedy postanowiłem wziąć się za siebie. W ciągu niecałego roku zredukowałem wagę do ok. 84 kg. (ścisła dieta, zero alkoholu, siłownia, aeroby). Niestety potem zaczęły się dolegliwości z kręgosłupem, a dokładnie z jego odcinkiem lędźwiowym. Zaprzestałem ćwiczyć, zacząłem niezdrowo się odżywiać i trochę kilogramów mi wróciło.
Jak ćwiczyłem w czasie tamtej redukcji?
Na początku były same aeroby (4-5 sesji w tygodniu po 1h - bieżnia, rowerek, orbitrek). Po 3-4 miesiącach wprowadziłem siłownię - klasyczny split 3-dniowy (klatka+triceps, plecy+biceps, nogi+barki). Oczywiście wszystko pod „okiem" trenera na siłowni.
I teraz wróćmy do czasów teraźniejszych.
Po zrobieniu prześwietleń kręgosłupa i konsultacji z lekarzem ustalone zostało, że mogę wrócić na siłownię. Nie mogę tylko obciążać dolnego odcinka kręgosłupa - odpadają więc MC i siady - niestety). Na siłownię wróciłem ok. 2 miesięcy temu. Przez ten okres robiłem trening ACT a następnie trening dzielony opisany wyżej. Po każdym treningu trening aerobowy 45 minut tętno 65-75% max (próbowałem interwały ale to chyba jeszcze nie czas).
Po lekturze forum doszedłem do wniosku, że klasyczny split to już „przeżytek". FBW niestety moim zdaniem odpada - bez MC i przysiadów FBW nie zda egzaminu.
Zainteresowałem się treningiem podanym przez „traktora71" https://www.sfd.pl/Split_partia_2x_tydzień-t484464-s3.html. Musiałem niestety dokonać pewnych modyfikacji. Oto one:
zamiast przysiadu - wypychanie nóg na suwnicy + uginanie w leżeniu (powód: mniejsze obciążenie dolnego odcinka kręgosłupa)
unoszenie opadu z tułowia - tu spróbuję najpierw bez obciążenia - zobaczę jak będzie „zachowywał" się kręgosłup. Później powoli będę dodawał obciążenie.
wyciskanie sztangielek - tutaj planuję robić w siadzie a nie stojąc (powód: jak w przysiadzie)
zamiast martwego ciągu przyciąganie linki w siadzie płaskim (powód j.w.). Wiem, że nic nie zastąpi MC ale nie mam wyjścia. Chyba, że jakieś inne ćwiczenie?
podciąganie na drążku - tu będzie ściąganie linki do karku (niestety nie potrafię się z tą wagą podciągać).
Zastanawiam się jeszcze czy nie dodać tyłu barków, szrugsów oraz przedramienia - jeśli tak to do którego zestawu? Tu prosiłbym o pomoc.
A więc mój trening 3 x w tygodniu) wyglądał by następująco:
A1
Wypychanie ciężaru na suwnicy 3 x 5
Uginanie nóg w leżeniu 3 x 10
Unoszenie tułowia z opadu 3 x 10
Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 4 x 6
Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją 3 x 8
Wspięcia na palce w siadzie 3 x 15
B1
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 3 x 5
Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3 x 10
Wyciskanie sztangielek na ławce zza głowy 3 x 8
Wyciskanie „francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 3 x 8
Brzuch 3 x 10
A2
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 3 x 5 ??
Przysiady wykroczne ze sztangielkami 3 x 10
Ściąganie drążka wyciągu górnego do karku 4 x 6
Uginanie ramion ze sztangą na „modlitewniku" 3 x 8
Wypychanie ciężaru na maszynie palcami nóg 3 x 15
B2
Wyciskanie sztangi na skosie „+" 3 x 5
Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 3 x 8
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3 x 12
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3 x 8
Brzuch 3 x 10
Po każdym treningu 45 minut aeroby w tętnie 65-75% max

I teraz prośba - co myślicie o takiej modyfikacji. Moim celem nie jest ani masa ani postura „kulturysty". Chcę zrzucić kilka kg. i ćwiczyć dla zdrowia i przyjemności. I do tego potrzebny jest mi w miarę przemyślany trening na siłowni.

Ps.
Przepraszam za zbyt długi post ale krócej nie potrafiłem opisać mojej sytuacji.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 37 lat

Waga: 108 kg.

Wzrost: 182 cm.

Cel treningowy: Zdrowie, redukcja

Staż treningowy na słowni: Kiedyś rok, teraz 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt

Dieta: Jest, ale to temat na inny post

Przeciwskaznania medyczne: problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12134
Sorry, zrobiłem chyba błąd w tytule. Planuję oczywiście ćwiczyć 3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12134
Pomoże ktoś mi w tym temacie, proszę. A może ktoś zaproponuje mi jakiś inny podział partii nie obciążających dolnego odcinka kręgosłupa (bez MC, siadów). Może jakieś push&pull?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT 4 dniowy podział partii + rozpiska do oceny

Następny temat

Poszukuję ! Sprawdź !

WHEY premium