SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split, ale inny niż wszystkie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Pomóżcie mi proszę z określeniem, czy taki plan może być. Chciałbym zrobić splita, robiąc 4 oddzielne treningi na klatkę, plecy, barki i ramiona.

Sytuacja z nogami przedstawia się tak, że we wrześniu miałem skomplikowane złamanie nogi i w sumie dopiero od niedawna dzięki intensywnej rehabilitacji jestem w stanie robić przysiady bez obciążenia i wyprosty z bardzo małym ciężarem.

Chcę dodać nogi jak w FBW, czyli przed każdym treningiem właściwym robić 4 serie wyprostów i 4 serie uginań. Do tego dochodzi ok. 300 powtórzeń dziennie (przysiady, końcówka wyprostu, unoszenie bokiem itd.) wchodzące w skład 3-godzinnej codziennej rehabilitacji. Na razie jest to etap wytrzymałościowy, później zmniejszę ilość powtórzeń, aż dojdę do etapu siłowego i wtedy przyjdzie czas na sztangę itd.

Przetestowałem ten pomysł, gdy miałem gips (wyprosty i uginania dodane do splitu 3xtydzień), sprawdzało się nieźle. Ale chciałbym dowiedzieć się, co Wy o tym myślicie. I zmienić plan, dodając oddzielny dzień na łapy.

Tu mam problem, bo nie wiem, jak to rozplanować, myślałem o:

Pon. klatka
Wt. wolne
Śr. plecy
Czw. wolne
Pt. Barki
Sob. Łapy
Ndz. wolne

Nie podoba mi się zagęszczenie na przestrzeni pt-pon. Pomyślałem jeszcze, żeby może dać po prostu trening co drugi dzień i nie patrzeć na tygodniowy rozkład treningów, tylko jechać w ten sposób trening/wolne/trening/wolne/trening itd. zachowując kolejność klata/wolne/plecy/wolne/barki/wolne/łapy/wolne/klata itd.

Co myślicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto pobije spam Odina - kasza ryż czy kreatyna - zaawansowany spam vol.1

Następny temat

plan treningowy na nowy rok

WHEY premium