SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split, HST, FBW na mase czy coś innego?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Kończy się tydzień regeneracji, a dosłownie luzu, odżywiałem się niewłaściwie i jadłem co popadnie zjadłem chyba z 5kg frytek , posiłki o totalnie różnych porach, aż boję się stanąć na wagę (choć na pewno nie zgrubłem bo u mnie każdy kg ciężko wchodzi, nawet na fast foodach), więc obawiam się spadku.

Generalnie mam remont w mieszkaniu, samopoczucie już lepsze jednak gardło i lekki katar dają odrobinkę znać o sobie.

Mam nadzieję, że wyrobię się do poniedziałku z remontem, w przeciwnym wypadku nie będę miał gdzie rozłożyć gratów i poćwiczyć.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-01-31 15:08:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jak będą problemy zdrowotne, to zacznij od środy. Nic wielkiego się nie stanie, a lepiej być zupełnie w formie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Tak, jak obiecałem tak zrobiłem, trening trwał 105minut z rozgrzewką, łydkami i brzuchem. Ćwiczyło się fajnie, ogólnie w trakcie niektórych ćwiczeń (w zasadzie tych slow motion) byłem zmęczony, ale teraz tuż po treningu czuję się świetnie, zero zmęczenia (nie to co po tym poprzednim treningu, gdzie byłem styrany i nie miałem siły już na nic).

Generalnie chyba nie skumałem o co chodzi w tych ćwiczeniach, skupiałem się na tych mięśniach i czułem je, no może z wyjątkiem pośladków, których tak jak by nie było :)

Ile w końcu jest tych przysiadów? jeden raz dwie serie i trzy razy cztery?
nie zrozumiałem ćwiczenia.

"Przysiady dzielone - wykonujemy przysiad od siadu do połowy wstania (tak jak byś chciał podskakiwać, ale bez podrywania się, takie balansowanie). Druga część ćwiczenia to przsiady klasyczne w tradycyjnym spokojnym tempie. Szczegół polega na tym, by po wstaniu mocno napiąć uda na 1 sek i wykonujemy kolejne powtórzenie. 4 serie (na początek) 10/10 powt. (połówki/pełne z napinaniem) "

1. To jest jedno ćwiczenie czy dwa? Trochę spanikowałem, bo choć czytałem je wcześniej i myślałem, że wiem o co chodzi tak na prawdę okazało się, że nie mam pojęcia, a jako, że czas przerwy leciał, to zrobiłem tradycyjne przysiady z napinaniem ud.

2. Czy rzymski martwy ciąg cały czas jest na prostych nogach, czy tylko w końcowej fazie?

3. Wyciskanie jednorącz... dlaczego nie oburącz?


A propos, mam pytania do środy i piątku

4. Podciąganie na drążku + babka - seria łączona - 4x max/15 pwt. - czy to jest jedno ćwiczenie czy dwa? Co to znaczy seria łączona?

5. Przyciąganie uchwytów liny do brzucha + wiosłowanie sztangielkami w opadzie 4x 15/max - to też jest seria łączona?

6. Uginanie z uchwytami liny + uginanie ze sztangielkami (supinacja) 3x12/12 - też łączona?


7. A propo diety, czy ektomorfik mojego typu też musi się ograniczać, aż tak bardzo jeśli chodzi o niezdrowe żarcie, uwielbiam frytki wręcz za nimi przepadam, czy muszę z nich rezygnować?

uff... to chyba wszystko.

Dziękuję Mawashi za zaangażowanie i pozdrawiam Cie serdecznie.

Edycja:
Jest już wtorek, zakwasów brak, samopoczucie ok.

Edycja:
Jest już środa, dziś trening dał mi większy wycisk niż poniedziałkowy, czuję się zmęczony, w tym planie w ogóle nie czuję pompy. zauważyłem, ze łatwiej pompują mi się mięśnie jak wykonuję szybkie powtórzenia, czego niestety (albo stety) brak w tym planie. Plan z tego dnia wykonany tak jak go zinterpretowałem, niestety nie wiem czy dobrze, gdyż nie uzyskałem wyjaśnienia na temat serii łączonych.
Nie rozumiem o co chodzi z tym dobiciem, przy wiosłowaniu i przyciąganiu do brzucha, hantle są na tyle ciężkie, że ledwo robię te 15 powtórzeń.

Edycja:
Jest już piątek 6 luty, trening fajny, uśmiałem się w pompkach z klaśnięciem, 3 i 4 seria lądowałem już nie na rękach, ale na podłodze

Czytałem art. o rozpiętkach, starałem się robić tak jak tam piszesz, ale że mam do tego tylko 1 sztangielkę to jakoś dziwnie mi się to robiło, chyb technika jednak kulała, nie czułem mięśnia piersiowego ani rozciągania, może jakbym zobaczył jakiś filmik to bym załapał.

Zamówiłem białeczko z promocji HI-tech 2500kg + 1000kg promocja świąteczna, z wagą poszedłem trochę w dół, brzuch jakby trochę mniejszy, udo jakby też zmniejszyło obwód...

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-02-06 18:41:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Generalnie chyba nie skumałem o co chodzi w tych ćwiczeniach, skupiałem się na tych mięśniach i czułem je, no może z wyjątkiem pośladków, których tak jak by nie było :)

Ile w końcu jest tych przysiadów? jeden raz dwie serie i trzy razy cztery?
nie zrozumiałem ćwiczenia.

"Przysiady dzielone - wykonujemy przysiad od siadu do połowy wstania (tak jak byś chciał podskakiwać, ale bez podrywania się, takie balansowanie). Druga część ćwiczenia to przsiady klasyczne w tradycyjnym spokojnym tempie. Szczegół polega na tym, by po wstaniu mocno napiąć uda na 1 sek i wykonujemy kolejne powtórzenie. 4 serie (na początek) 10/10 powt. (połówki/pełne z napinaniem) "

1. To jest jedno ćwiczenie czy dwa? Trochę spanikowałem, bo choć czytałem je wcześniej i myślałem, że wiem o co chodzi tak na prawdę okazało się, że nie mam pojęcia, a jako, że czas przerwy leciał, to zrobiłem tradycyjne przysiady z napinaniem ud.

Jedno ćwiczenie. Najpierw robisz półprzysiady, od dołu, do połowy wstania - jak zrobisz 10, to odrazu wykonujesz pełne przysiady z napięciem mięsni. Odpoczywasz i następna seria.

2. Czy rzymski martwy ciąg cały czas jest na prostych nogach, czy tylko w końcowej fazie?

Cały czas na prostych.

3. Wyciskanie jednorącz... dlaczego nie oburącz?

Ile masz sztangielek i z jakim obciążeniem?

A propos, mam pytania do środy i piątku

4. Podciąganie na drążku + babka - seria łączona - 4x max/15 pwt. - czy to jest jedno ćwiczenie czy dwa? Co to znaczy seria łączona?

Jedna długa seria składająca się z dwóch ćwiczeń. Najpierw podciągasz się na drążku max, później robisz babkę 15 powt i odpoczywasz.

5. Przyciąganie uchwytów liny do brzucha + wiosłowanie sztangielkami w opadzie 4x 15/max - to też jest seria łączona?

j.w.

6. Uginanie z uchwytami liny + uginanie ze sztangielkami (supinacja) 3x12/12 - też łączona?

j.w.

7. A propo diety, czy ektomorfik mojego typu też musi się ograniczać, aż tak bardzo jeśli chodzi o niezdrowe żarcie, uwielbiam frytki wręcz za nimi przepadam, czy muszę z nich rezygnować?

Jeśli już to w porze obiadowej. Jednak frytki maja kiepską wartość odżywczą. Tłuszcz z frytury i stosunkowo mało węgli, na dodatek bez błonnika. Można sobie pozwolić, ale jeśli już bym mial wybierać to raczej te z piekarnika (i tak wcześniej podsmażane). No i nie codziennie.
Dla Ciebie dobre źródla węgli o niskim IG warunkują postępy w budowaniu masy mięśniowej. Im więcej śmieci zjesz, tym słabsze będą postępy. Jak zjesz dobrą porcję kaszy z mięsem, to na deser możesz wciągnać małą porcję frytek z ketchupem Tak bym to optymalnie widział.


uff... to chyba wszystko.

Dziękuję Mawashi za zaangażowanie i pozdrawiam Cie serdecznie.

Edycja:
Jest już wtorek, zakwasów brak, samopoczucie ok.

Edycja:
Jest już środa, dziś trening dał mi większy wycisk niż poniedziałkowy, czuję się zmęczony, w tym planie w ogóle nie czuję pompy. zauważyłem, ze łatwiej pompują mi się mięśnie jak wykonuję szybkie powtórzenia, czego niestety (albo stety) brak w tym planie. Plan z tego dnia wykonany tak jak go zinterpretowałem, niestety nie wiem czy dobrze, gdyż nie uzyskałem wyjaśnienia na temat serii łączonych.

W atlasie ćwiczeń jest to wyjaśnione

Nie rozumiem o co chodzi z tym dobiciem, przy wiosłowaniu i przyciąganiu do brzucha, hantle są na tyle ciężkie, że ledwo robię te 15 powtórzeń.

Napisz mi jak to jest w końcy z tymi hantlami. Ile masz i z jakimi obciążeniami. Z tego co wcześniej skumałem, to masz dwie hantelki po około 10 kg. Jeśli się mylę to mnie popraw.

Edycja:
Jest już piątek 6 luty, trening fajny, uśmiałem się w pompkach z klaśnięciem, 3 i 4 seria lądowałem już nie na rękach, ale na podłodze

Czytałem art. o rozpiętkach, starałem się robić tak jak tam piszesz, ale że mam do tego tylko 1 sztangielkę to jakoś dziwnie mi się to robiło, chyb technika jednak kulała, nie czułem mięśnia piersiowego ani rozciągania, może jakbym zobaczył jakiś filmik to bym załapał.

j.w.

Zamówiłem białeczko z promocji HI-tech 2500kg + 1000kg promocja świąteczna, z wagą poszedłem trochę w dół, brzuch jakby trochę mniejszy, udo jakby też zmniejszyło obwód...

No i dieta się kłania. Teraz masz rosnąć. Jak nie rośniesz = za mało jesz.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Wyczułem nutkę zdenerwowania samowolką i źle zinterpretowanymi ćwiczeniami, czy się mylę?

Hantle
2 x 10kg (max 2 x 15)
1 x 8kg

Ale co ja mam zrobić jak mi się jeść nie chce ;(


Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-02-09 10:42:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Mylisz

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Hej, więc tak, właśnie skończyłem trening, dziś dał mi w kość, jest dość długi męczący... nigdy w życiu nie czułem takiej pompy na nogach :) to zasługa przysiadów dzielonych, były trudne do wykonania ale dałem radę.

Obciążenie jakie używam do arnoldków i wiosłowania to aktualnie 13kg - to tak strasznie mało? bo ja na prawdę morduję się z tym ciężarem, a wychodzi na to, że po prostu cienki bolek ze mnie?. Wolę arnoldki jednorącz, lepiej czuję mięsień i bardziej się przykładam ( z doświadczenia, bo w po poprzednim treningu robiłem oburącz).

Ps. Pajacyki robię 3kg obciążeniem, a dokładnie talerzem z obciążenia (7 kilo to za dużo, a więcej talerzy bardzo niewygodnie się trzymie).

Zatem jeszcze raz.
Posiadam sztangielki:

2 x 13kg
1 x 7kg
6 talerzy po ok 1,5kg, które mogę dopiąć do sztangielek.

Jaki masz plan dla mnie następny?, tzn. nie chcę żebyś mi pisał co będziemy robić tylko nad czym się dalej będziemy skupiać? masa/wytrzymałość/siła/redukcja? Pytam z czystej ciekawości

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-02-09 21:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Obciążenia dosyć małe, ale jeśli są efektywne to ok.
Wracając do Twoich wątpliwości - przy plecach wykonaj tyle powtórzeń w serii łączonej (wiosłowanie w opadzie) ile wejdzie. Jak przekroczysz 20 to będziemy się zastanawiać.
Arnoldki jednorącz proponowałaem właśnie dlatego

Następny plan będzie łagodniejszy ale również masowy. Oddzielimy go tygodniem ACT. Reszta później.

Interesuje mnie jak Twoje jedzenie

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Mawashi co tu dużo gadać nie chce mi się jeść :( coś mnie przyblokowało ostatnio.
Jadłospis raczej się nie zmienił, rano płatki ok 100g + białeczko, później w pracy serek wiekski + bułeczka razowa, później znowu serek wiejski i bułeczka razowa, w domu już obiadek nóżka/pierś z kurczaka gotowana + ryż, na wieczór odzywka białkowa, czasem znowu ten nieszczęsny serek wiejski.

Kupiłem Hi-techa odżywkę, ale dopiero teraz czytam, że to ponoć lipa bo dużo białka przennego kiepskiej jakości, więc chyba będę go pił na noc, ponoć długo się wchłania, a ostrovię rano.

ta przeterminowana kreatyna nadal wcinam, kiepsko się rozpuszcza w wodzie, mam wątpliwości co do jej działania.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2009-02-10 14:09:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Kupuj teraz Ultimte w promocji. Rewelacja.
Kreatyna SIĘ NIE ROZPUSZCZA w wodzie. Szczególnie mono, robi się tylko zawiesina, jak się ustoi to kretka opada na dno.
Nastęnym razem kup sobie M3 z BX. Tanie i dobre jak na początek.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - prośba

Następny temat

Modyfikacja planu poczt. Mawashi (prosba o poradę)

WHEY premium