SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spilt 4x w tygodniu, Partia 2x tydzien :) proszę o ocenę,

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam :) prosze o ocenę mojego planu :) dziekuję Wam z góry,

Poniedziałek: Kaltka, barki, tricepsy (cięzko)

wyciskanie sztangielek płąsko 3s
wyciskanie sztangi w góre 3s
rozpietki na maszynie (brama) 3s

Podnoszenie sztagi wzdłoż tulowia 3s
unoszenie sztangielek bokiem 3s

Prostowanie ręki w opadzie tułowia w tył 3s
Wyciskanie francuskie leżąc 2s
-ABS na brzuch



Wtorek: nogi, plecy, bicepsy (lekko)
-wyciskanie na suwinnicy 3s
-uginanie nóg leżąc 3s
-wspięcia na palce 3s

-wioslowanie sztangielką w opadzie tułowia 2s
-wspiecia kregoslupa (kolyska) 3s

-podciaganie na drążku podchwytem 3s



Czwartek: Klatka, barki, tricepsy (lekko)
-wyciskanie sztangielek płasko 2s
-wyciskanie sztangi głową w góre 2s

-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 2s
-unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2s
-prostowanie ramion na wyciągu 3s
-ABS na brzuch


Piątek:
nogi, plecy, bicepsy (ciężko)
-uginanie nóg na suwinnicy 4s
-uginanie nóg leżąc 3s
-prostowanie nóg siedząc 3s
-wspięcia palcy na maszynie 3s

-podciąganie na drążku szeroko 4s
-wiosłowanie sztangilką w opadzie tułowia 3s
-alternatywa dla MC 4s

-podciaganie na drążku podchwytem 3s
-modlitewnik 3s

-uginanie przedramion 3s





Proszę Was o sprawdzenie mojego planu oraz o poprawki bo zapewnę się jakieś znajdą :) jest to mój 2 plan dopiero w mojej histori tego sportu który sam ułożyłęm :P
przysiadow i MC nie moge niestety robic poniewaz mam problemy z kregoslupem i mnie napier***** po skonczeniu tych cwiczen, szczela mi w ledźwiu ;/

Jeszcze jednoi moje pytanie, na ostantim moim spilcie sprawdzamem metode Krzych666'a metoda miedzy 12-20 powtórzen, i działąła na mnie dość dobrze, myślę ją teraz tez zarzucic, bedzie to dobry pomysł czy moze zostac przy klasyku 8-12 ?
Cwicze 7 miesiecy i na klasyku 8-12 na FBW fajnie masa szła, na spilcie potem tez troche ale czuje ze lepiej na mnie działa metoda 12-20 powtorzen.

planuje tym treningiem zrobic cykl na kreatynie przez 7 tygodni, pozdrawiam i z góry bardzo dziekuje wszystkim co sie wypowiedzieli, pozdrawiam

ps. w sobote gdznie mam 2 dni przerwy od silowni planuje płuwać tak po 30 minut w godzinach około treningowych co mam normanlnie treningi też :)





Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 70

Wzrost: 175

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 7 miesięcy

Uprawiane inne sporty: 1x aeroby na basenie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full sprzet

Dieta: Carb Cyling

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: planuje cykl na kreatynie, minerały witaminy,omega, białko + carbo po treningu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
przysiadow i MC nie moge niestety robic
-uginanie nóg na suwinnicy 4s

Nie możesz robić siadów, a robisz bardziej kontuzjogenne uginanie nóg na suwnicy. chociaż nie jestem pewny, czy ty wiesz co piszesz.

Moim zdaniem po prostu się o******lasz. Eliminujesz przysiad i MC, bo to natrudniejsze i najbardziej wymagające ćwiczenia. A przecież Ty na treningu się nie będziesz męczył. Brak słów.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dlaczego bez mc i przysiadu ?

Pokaż ostatni plan który robiłeś i napisz cięzary na których pracujesz w podstawowych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba mnie nie zrozumiałeś, NIE MOGE OBCIAZAC KREGOSŁUPA bo mi szczela w odcinku lędźwiowym jak noge do góry podniosea potem opuszcze :/ rozmawiałem o tym ze znajoimym co cwiczy koło 16 lat i odradzil mi niestety tych 2 cwiczen robic:/, po przysiadach i MC mnie napier***** a po tym jakoś nie, MC i przysiady robiłem na początku swojej kariery jak FBW miałem 3 miesiace

mój plan:

Pon: klata + tric
-wyciskanie na plaskiej, 12-14-16-18 , w poczatkowej fazie 70kg, w koncowej 50

-Wyciskanie francuskie sztangi zza głowy siedząc, 12-14-16 , w poczatkowej 32kg a wkoncowej 26

śr: Barki nogi
-wyciskanie sztangi zza głowy 12-14-16 w poczatkowej 35kg w koncowej 28

na nogi robiłem zwykłe przysiady bez obciążenia, jak zakladałem zwykłą sztange 10kg, juz lekko czułem ból w plecach :/

i spięcia łydek, 30 na każdą łydke ze schodów

Pt:Plecy biceps
-podciaganie szeroko 3x max, czyli 8 8 7
-wiosłowanie sztangielką , 10-12-14-16, poczatkowo 25kg, koncowo 18

-uginanie ramion ze sztangą 12-14-16, poczatko 32 na koncu 25


opisałem tylko te podstawowe cwiczenia co robie, jeszcze są rzecz jasna inne


Proszę was o ocenę mojego planu czy jest dobry itp itd, bo nie wiem czy Wam chodzi tylko o to ze nie robie MC i przysiadów a na plan tylko tak przelotem patrzyliście,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Znajomy to jakiś lekarz ? Jeśli nie to ślepo bym mu nie wierzył.

Twój piorytet to wizyta u lekrza, każde ćwiczenie może u ciebie spowodować kontuzje jeśli nie wiesz co ci jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8131
Co by nie było i co by kto nie mowił bez przysiadow i mc nie mozna mowic ze sie uprawia BB czy cokolwiek innego na silowni.

lekarz.

o swe marzenie walcz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przysiad na maszynie, moze dam rady robic. Zobacze na treningu jak bedzie jutro czy czuje kregosłup od przysiadów. Czy wtedy plan byłby juz ok??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3224
tutaj na forum kazdy krytykuje ludzi zamiast ocenic i pomoc...
kolega ma problem z tymi 2cwiczeniami wiec ich nei robi, jego sprawa, te cwiczenia zastepuje innymi na dana partie wiec czemu go atakowac ?? wazne ze chce cwiczyc

ja traktuje silownie poczesci jako rozrywke (mam diete plan itp) wiec chce zeby silownia mi dostarczala przyjemnosc a nie byla meczacym obowiazkiem dlatego np nie robie przysiadow a wypycham nogi na suwnicy

wy pseudo profesjonalisci chyba macie juz nasrane w glowach ,,nie robisz MC, Przysiadu wiec na C_Uj cwiczysz" pomyslcie...

wszyscy tez polecaja jedynie FBW, ja osobiscie lubie split 2x partia i dziala na mnie dobrze, pamietajcie ze kazdy jest inny i nie kazdy musi robic to co wszyscy

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Goryl_S

Żale zachowaj do poduszki , jak chcesz pomoc to pomagaj , jak nie to nie pisz.

Ryzyk11

Posłuchaj, martwy i przysiad o tyle to wazne ćwiczenia że to jak król i królowa balu wiec bez nich nie bedzie zabawy, oby dwa ćwiczenia bardzo siebie uzupełniaja co jeszcze oby dwa wpływaja na twoja postawe, a w twoim wieku to bardzo wazne, martwy jest najlepszym cwiczeniem na prostownik grzbietu który chroni tój kregosłup przed urazami, tak samo przysiad, dodatkowo wzmacnia miesnie czworogłowe które odciazaja kolana , i tak samo martwy działa na dwugłowy a proporcje miedzy czworogłowym a dwugłowym powinny byc równe dla bezpieczenstwa kolan, wiele wiel jest cwiczen które sa bardzoj kontuzjogenne od ty ch dwóch bo wbrew opini pseudo specjalistów to ćwiczenia sa po to żeby budowac fundament miesniowym i chronic nas przeciwko kontuzji.

1.NIe musisz robić tego i tego ćwiczenia jeżeli masz jakis wiekrzy problem, twoje bóle moga byc spowodowane że żle sie rozgrzewasz, a to bardzo wazne lub zle wykonujesz technicznie cwiczenie, lub za duzo ciezaru do swoich mozliwosci zakładasz

przysiad bym polecił nie tylko z powodu że dzieki cwiczeniu uzyskujesz najwiekrza odpowiedz hormonalna organizmu, i do tego jw napisałem , ale to ćwiczenie uczy młodych ludzi , mlodych sportowców prawidłowej postawy i działa profilaktycznie na przyszłosc,a anpewno wiesz jak duzo twoich rówiesników ma problemy z kregoslupem i postawa ciała.

Pozwole sobie zacytowac zdanie z artykułu uzytkownika KNIFE

Jeden z weteranów 3-boju, w filmie "POWER UNLIMITED" opisywał przypadek niepełnosprawnej dziewczynki, która nawet nie była w stanie samodzielnie chodzić, a mogła ona robić przysiady ze sztangą i skwitował to następująco: "ta dziewczyna była w stanie robić przysiady, a ty opowiadasz o swoich chorych kolanach?!".

tu namiar na cały artykuł przeczytaj w tym sporcie wiedza to podstawa.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

co do planu szukamy prostego rozwiazania żeby osiagnac cel, twoja metoda o wiele bardziej moze przyniesc ci kontuzje , bo masz bardzo słaby fundament dlatego tak wązne jest najpierw rozbudowac Nogi Plecy, miesnie mrzucha i prostownik grzbietu, bo jak te partie beda słabe to nawet uginanie ramion z sztanga moze przyniesc ci kontuzje szybciej niz np w trakcie przysiadu.

Pamientaj to trening z ciezarami nie zabawa , do tego kreatyna zacznij od poczatku jezeli chcesz miec ładna silna sylwetke.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłę

Następny temat

Plan siłowy

Wiecej