SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalenie tłuszczu i zyskanie masy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1986

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

80

Wzrost

177

Staż treningowy

zielony

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

basen (2-3 razy w tygodniu)

Stan zdrowia

dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

basen, ćwiczenia w domu

Możliwosci finansowe

małe

Cel/problem/opis

Zrzucenie tłuszczu i zdobycie na jego miejsce mięśni oraz wyrzeźbienie sylwetki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3084
Witam, mam zamiar zrzucić tłuszcz i zyskać na jego miejsce mięśnie. Rozchodzi się głównie o to by nie stracić w ogóle wagi a jedynie sam tłuszcz i zastąpić go beztłuszczową masą mięśniową.
Do tego chciałbym wyrzeźbić sobie ładną sylwetkę bo z tym też jest u mnie problem. Czyli tak:
Chcę:
- zrzucić nie mniej niż 5 kg tłuszczu i zyskać na jego miejsce tyle samo lub więcej mięśni
- wyrzeźbić sylwetkę
-poszerzyć klatkę piersiową i barki
A teraz trochę danych:
-Wzrost - 177 cm (przy czym mam lekką lordozę, którą staram się skorygować basenem. Gdybym miał prosty kręgosłup to pewno ze 2-3 cm więcej bym miał)
-Waga - 80 kg
Wiek - 18
Zaznaczam także, iż nie chciałbym ćwiczeń, które mogłyby zaszkodzić mi np pod względem wzrostu (nie wiem czy to prawda ale jedni mówią, że ćwiczenia mocno obciążające kręgosłup właśnie tak działają, a inni, że to mit).
Co do sprzętu to posiadam drążek do podciągania, takie coś do rozciagania (nie pamiętam nazwy) i mam zamiar zakupić hantle. Niestety nie mam możliwości chodzić na siłownię. Chodzę także na basen (tylko nie za bardzo wiem jak powinienem tam ćwiczyć).
Co do diety to jem sporo białka (głównie jajka, sery, i sporo kefirów - mam do tego względnie spory dostęp). Jakiś czas temu ważyłem 87 kg ale dietą NŻT oraz częstymi spacerami z zakupami zbiłem to do 80 :P
Ah i zapomniałbym - nigdy na poważnie nie ćwiczyłem :P
Liczę na Wasze porady i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
to najpierw wypalisz tłuszcz, potem masę zrobisz.

Skup się na porządnej diecie, a nie jem nie jem, i inne tego typu wymyślanie :)
Ja polecam diete, trening aerobowy i siłownie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3084
Niestety nie mogę chodzić na siłownię. A co do diety to może jakieś propozycje dasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
www.potreningu.pl, oblicz zapotrzebowanie, tematy podwieszone, głównie 10 wskazówek, co i kiedy jeść. Coś ułożysz wklej tutaj, wszystko w tematach podwieszonych jest, a założę się, że na tej stronie jest kilka takich tematów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
diete trzeba ulozyc pod siebie, gotowce nie zawsze sa ok

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3084
A czy możliwe jest równoczesne spalanie tłuszczu i zyskiwanie masy mięśniowej (w której jest jak najmniej tłuszczu), czy też najpierw trzeba zrzucić te x kilogramów tłuszczu a potem dopiero trennign tylko na masę? Nie ukrywam, że wolałbym to 1.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
nie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3084
Hmm poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że mógłbym najpierw nabrać trochę masy a potem zacząć spalać sam tłuszcz bez mięśni przy okazji rzeźbiąc. Tylko czy jest to możliwe? A i jakie proponujecie kupić hantle do trenningu? 2 Po 10 kg będą dobre czy za mało? Wrzucę dzisiaj parę zdjęć to łatwiej będzie ocenić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
przy redukcji zawsze troche miesa poleci tylko to zalezy od Twojego odżywiania czy w mniejszym stopniu czy w wiekszym , co do hantli mozesz kupic po 10 kg ale zeby była możliwość dołożenia cieżaru ,wtedy bedziesz mógł dokupić tylko obciązenie jak bedzie pottrzeba , no chyba ze dysponujesz wiekszymi środkami to mozesz odrazu wieksze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3084
No cóż jeżeli chodzi o odżywianie to jak mówiłem, białka mam pod dostatkiem. Zawsze też mogę kupić jakieś w proszku. No nic w takim razie poszperam jeszcze i wkleję tutaj treningi i dietę do oceny, razem ze zdjęciami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1555
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny.

Następny temat

Redukcja w trakcie kontuzji

WHEY premium