SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalenie brzuszka

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2235

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3
Cześć. Od razu powiem, że z kulturystyką nie miałem nigdy do czynienia (rok temu pochodziłem miesiąc na siłownię i na tym się skończyło). Jednak do rzeczy.

Mam 21 lat, 181cm i ważę 82kg - 2 lata temu ważyłem 77kg i chciałbym powrócić do tej wagi.

Można powiedzieć, że dążyć do celu zaczynam/zacząłem od tego miesiąca. Moim celem jest spalanie boczków i brzucha - lekkie jego wyrzeźbienie - wiadomo, że rzeźby w 2 miesiące nie zrobię.

W tym celu, zacząłem ćwiczyć ABS 8 minut, ostatnio do tego dorzuciłem "szóstkę weidera" - I dobrze wiem, że jeśli jest ten tłuszcz na brzuchu, to i tak tych mięśni nie wyrzeźbię, no i dodatkowo - różne są opinie na ten temat (czytałem różne strony) - jedni piszą, że A6W jest od niczego, drudzy, że pomogą jedynie spalić boczki i brzuch, a trzeci, że wyrobią tylko niewidoczne mięśnie, jeśli mam "brzuszek".

No dobra, więc ćwiczę tak czy siak te treningi - staram się codziennie - ewentualny jeden dzień przerwy się wkradnie. Dodatkowo - zamierzam biegać 3-4 razy w tygodniu wieczorami ok. 6km. Dochodzi także rower - 2-3 razy w tygodniu (tu zależne od pogody) - jeżdzę z kolegami - to wiadomo, że troche się pogada, pośmiejemy, gdzieś na chwile staniemy - ale jednak jest to ponad 2h ciągłego pedałowania. Jeśli wyruszam sam - to na ok 1,5h-2 [w tym czasie robię ok 30-40km]. W niedziele dochodzi jeszcze godzina basenu.

Co do mojego odżywania - zapuściłem się nieco pijąc troche alkoholu (piwo), słodkie napoje (głównie coś na bazie herbaty), soki w kartonie. Teraz to ograniczyłem - piję jedynie wodę, wodę z cytryną (bez miodu), zero alkoholu. Nie jem czipsów, czekolad - jeśli mam na to ochotę - zastępuje to waflem ryżowym ("suchym" lub "solonego").

Co do odżywiania - wydaje mi się teraz, że nie jem dużo - śniadanie - płatki zbożowe (z dodatkiem np. jakiś owoców/musli/rodzynki/kawałki olane czekoladą) - drugie śniadanie - na uczelnie jest to po prostu jakaś kanapka - "normalna" bułka z masłem z serem żołtym/salami/szynką itp. Jeśli nie ide na uczelnie - pomijam.

Obiady - Ziemniaki jem jedynie w weekend (rodzinne obiadki). Na co dzień jest to ryż, makaron z piersią kurczaka/mięsem mielonym w sosie z suszonymi pomidorami lub w mleczku kokosowym. Kolacji nie jadam (sporadycznie, może raz w tygodniu jakaś kanapka). Tak jak pisałem wcześniej, zero czipsów, "słodkości" no i brak fast foodów.

I teraz, pytanie - czy taki "trening" i odżywianie pomogą mi wraz z tymi ćwiczeniami (ABS8M, A6W, bieganie, rower, pływanie) spalić ten tłuszcz z brzuszka i boczki? Dodatkowo mam dosyć masywne uda - czy też ten schemat pomoże mi zmniejszyć nieco ich grubość? Co powinienem zmienić w odżywaniu? Czy jeśli chce po prostu schudnąć (nie pracować zbytnio nad "rzeźbą") konieczne jest siłownia, czy te sekwencje kardio mi wystarczą? (obawiam się, że czasu na siłownię nie znajdę zbyt często)

Dołączam linki jak obecnie się "prezentuję"

https://dl.dropboxusercontent.com/u/65295533/dl/DSC_0008.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/65295533/dl/DSC_0009.JPG
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93248 Napisanych postów 362740 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664008
Po pierwsze poczytaj założenia tego działu
Po drugie brzuch robi sie kuchni dietą,a ta u ciebie leży totalnie
A6W jestem przeciwnikiem osobiście,moim zdaniem może przynieś więcej szkód niż korzysci.
Trenuj całe ciało!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Zacznij trenować i jeść (jak człowiek), to wtedy będzie dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
Zacznijmy od tego, że napisałeś, że jeśli nie masz zajęć na uczelni to pomijasz drugie śniadanie. Powinieneś jeść pięć posiłków dziennie. Śniadanie dostarczające dużo energii (śniadanie to najważniejszy posiłek dnia), ale nie przesadzaj, żadnych czekolad, płatków, ewentualnie jakieś Corn Flakes'y, czy coś (bo w innych zawsze jest cukier - nie ufaj etykietom). Drugie śniadanie: jakaś kanapka, warzywo, owoc lub jogurcik. Obiad: Obfity, bogaty w białko i tłuszcze. Podwieczorek - jakiś owoc: banan, jabłko, gruszka itp., kolacja: jakaś nie wiem.. parówka, kromka chleba. Ważne, byś do każdego posiłku miał: warzywo lub owoc. Druga ważna rzecz: jedz często, ale w małych ilościach (z wyjątkiem obiadu, tutaj możesz zjeść troszkę więcej, ale tez bez przesady).Nie pij żadnych słodkich napoi typu: Coca Cola, Pepsi, Fanta, Grappa, czy coś innego. Sama woda, najlepiej niegazowana. Co do treningu by spalić brzuszek:
Nie wykonuj żadnych A6W, strata czasu i szkoda mięśni.
Polecam:
- Pływanie,
- Bieganie (przynajmniej co drugi dzień po min. 4km)
- Jakieś ćwiczenia na siłowni lub jeśli nie możesz to zaopatrz się w :
hantle, ciężarki i ćwicz
- Brzuszki (50 - 100 dziennie, nie więcej, bo kręgosłup dostanie w tyłek)
- Jakieś pompki (nie aż tak ważne)
To tyle z mojej strony, powodzenia ! :)



Zmieniony przez - PonuryDziad w dniu 2014-06-19 20:59:05

Zmieniony przez - PonuryDziad w dniu 2014-06-19 21:00:59

'' Ból jest najlepszym nauczycielem, lecz nikt nie chce być jego uczniem .. ''
Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dobre porady dla osób które nie maja zielonego pojęcia o odżywianiu
jedzą i piją byle jak i byle co

dla osób bardziej doświadczonych to
nie trzeba jeść 5posiłków dziennie [stąd IF]
śniadanie wcale nie jest najważniejszym posiłkiem [IF]

co do etykiet to nie mogą kłamać że nie ma cukru a on jest
ew. może nie pisać że to cukier [tylko ogólnie węglowodany]
albo np. podany tylko skład bez gramatury

może pic i cole i pepsi i inne napoje - ponieważ są wersje light/zero [tj. bez dodatku cukru

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93248 Napisanych postów 362740 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664008
PonuryDziad
Zacznijmy od tego, że napisałeś, że jeśli nie masz zajęć na uczelni to pomijasz drugie śniadanie. Powinieneś jeść pięć posiłków dziennie. Śniadanie dostarczające dużo energii (śniadanie to najważniejszy posiłek dnia), ale nie przesadzaj, żadnych czekolad, płatków, ewentualnie jakieś Corn Flakes'y, czy coś (bo w innych zawsze jest cukier - nie ufaj etykietom). Drugie śniadanie: jakaś kanapka, warzywo, owoc lub jogurcik. Obiad: Obfity, bogaty w białko i tłuszcze. Podwieczorek - jakiś owoc: banan, jabłko, gruszka itp., kolacja: jakaś nie wiem.. parówka, kromka chleba. Ważne, byś do każdego posiłku miał: warzywo lub owoc. Druga ważna rzecz: jedz często, ale w małych ilościach (z wyjątkiem obiadu, tutaj możesz zjeść troszkę więcej, ale tez bez przesady).Nie pij żadnych słodkich napoi typu: Coca Cola, Pepsi, Fanta, Grappa, czy coś innego. Sama woda, najlepiej niegazowana. Co do treningu by spalić brzuszek:
Nie wykonuj żadnych A6W, strata czasu i szkoda mięśni.
Polecam:
- Pływanie,
- Bieganie (przynajmniej co drugi dzień po min. 4km)
- Jakieś ćwiczenia na siłowni lub jeśli nie możesz to zaopatrz się w :
hantle, ciężarki i ćwicz
- Brzuszki (50 - 100 dziennie, nie więcej, bo kręgosłup dostanie w tyłek)
- Jakieś pompki (nie aż tak ważne)
To tyle z mojej strony, powodzenia ! :)



Zmieniony przez - PonuryDziad w dniu 2014-06-19 20:59:05

Zmieniony przez - PonuryDziad w dniu 2014-06-19 21:00:59


daj spokój z poradami z forum Filipinki bo się pogrążasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9669
skąd ten dziad wyrósł? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
Ja napisałem Mu to co musi wiedzieć, jak się dobrze odżywiać, by uzyskać dobrą rzeźbę i spalić ten brzuch. :)

'' Ból jest najlepszym nauczycielem, lecz nikt nie chce być jego uczniem .. ''
Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Porady nie do konca trafne......delikatnie piszac

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Nom, i jeszcze bym dodał, że nie może jeść po 17 bo wszystko w brzuch pójdzie... a z treningu to zostaw tylko 100brzuszków 5x dziennie i z fałd wyrosną eleganckie brzuśce.

ps


Zmieniony przez - wieczna redukcja w dniu 2014-06-20 10:49:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
nie może jeść po 17 bo wszystko w brzuch pójdzie Z Tym się nie zgodzę. Może jeść o której godzinie chce, ale warunkiem jest, że min. 2 godziny przed snem, bo wtedy w brzuch pójdzie.

'' Ból jest najlepszym nauczycielem, lecz nikt nie chce być jego uczniem .. ''
Bruce Lee

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] Wieczna redukcja - ostatnia prosta

Następny temat

Początki- jak zbić wage i zacząc?

Wiecej